Ohebný český národ

6. dubna 2015 v 7:44 | Honza |  Myšlenky ovčanstva
Národ naší země asi opět zapomenul. Zapomenul na to, že je národem svobodným (tedy měl by být). A že má nějakou historii, z níž by se měl poučit.


Nejspíše naposledy na sebe mohl být náš národ hrdý v době bitvy na Bílé hoře. Od té doby však ohnul záda a podlézal (rektální alpinismus je příhodnější pojem) každému, kdo se přes naši zemi přehnal.

A tak jsme před pár dny mohli vidět jedince, vítající s jásotem a americkými vlajkami ty naše "spojence". Mnozí z nich, mající černobílé vidění světa, dávali jasně najevo, že ten kdo nemává s nimi, mává proti nim. U silnic, po nichž kolona amerických vozidel projížděla, stálo povětšinou stádo iracionálně poblouzněných a hysterických stoupenců USA, jejichž jedinou výbavou je gumová páteř (pokud ji vůbec mají).

Malost, podlézavost a ubohost českého národa se opět ukázala. Opět tu někteří jedinci dokázali, že nejsou schopni fungovat bez bezmezné a nekritické důvěry v cizí mocnost. A bohužel právě jejich zásluhou je naše země vnímána jako poslušná kolonie, která udělá vše, co jí šéf poručí. Naše země se opět ukázala, jako země poddaných.

Napadají mne slova jako zrada či kolaborace a jistě nebudu daleko od pravdy, když napíši, že toto je právě to, co nás jako národ vždy dokáže spolehlivě srazit na kolena. Jak se vyjádřila dokumentaristka Apolena Rychlíková, naše země je předurčena ke geopolitické transformaci v malou rybičku, která přeskočí Německo a Francii a vpluje přímo do prdele Americe.

Neodpustím si historické přirovnání. Tak, jako spousta "Čechů" vítala se zdviženou pravicí nacistické okupanty, či další oslavovali příjezd tanků vojsk Varšavské smlouvy, tak i dnes vítají lidé projíždějící kolonu vozidel americké armády.

Někdo může říci, že máme přeci tu demokracii a můžeme si tedy vítat každého. Jenže ta demokracie není jen slovo. Zavazuje nás k objektivitě a spravedlivému přístupu. Současně také předpokládá kritický přístup k mocným a obhajobu našich práv, které bývají často v rozporu se sobeckými zájmy velmocí.

A co tak větší část národa, která neměla zájem postávat u silnic? Bohužel národ této země je z valné většiny připosraný. Bojí se o tu naši demokracii tolik, že při vzájemných hrátkách velmocí raději drží hubu.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hlemyzd Hlemyzd | 6. dubna 2015 v 10:57 | Reagovat

Mě nepřestává bavit, jak přestože máte před očima tisíce lidí podporující venku na ulicích americké vojáky, tak podle vás většina pořád podporuje Rusy, ale jen připosraně zůstali doma.

A tenhle názor je založenej na vaší...víře že to tak prostě musí být! :D

Kdybyste otevřel oči viděl byste, že ta mlčící část populace co se na internetu neprojevuje a ve kterou vkládáte takovou naději, je právě ta, co vítala US army.
Chápu, že se vám to třeba nelíbí a máte na to právo, ale to je asi tak vše.  

Mimochodem, viděl jste objektivní a nezaujatou reportáž ruské televize o masivním odporu Čechů ke konvoji? ;) :D

2 Honza Honza | Web | 6. dubna 2015 v 11:04 | Reagovat

[1]: No to je právě to vaše (a dalších) černobílé pojetí světa.

Já nikde nepíši, že ti co seděli doma podporují automaticky Rusko. A také nikde nepíši, že ten, kdo nesouhlasí s USA, je automaticky příznivec Ruska.

Jenže právě o tom je ten náš národní hnůj - kdo není s námi je automaticky proti nám...

3 franta franta | E-mail | 6. dubna 2015 v 12:41 | Reagovat

my budeme pořád vlezdoprdelníci,to se nezmění,jsme prostě blbci!

4 Antiquus Antiquus | 6. dubna 2015 v 13:43 | Reagovat

Proč to sebemrskačství, dehonestování sebe, národa?
Myslím, že všechno je trochu jinak.
Zkuste se zamyslet nad sebou, dějinami, událostmi, co vás napadá?
Je moudré chovat se a jednat tak, jak někdo tahá za špagáty, v intencích NLM?(neuro-lingvistické-manipulace)
Jaké jsou vlastně ty "správné" hodnoty ke kterým bychom měli přihlížet a případně se jimi řídit? Koho máme chránit, podporovat? Kdo nebo co za to vůbec stojí? Jednáte z pozice vědomé - či nevědomé mysli? Zkuste si na to odpovědět a určitě pak nebudete psát ty zprominutím paušalizované odsudky.... ;-)

5 Carlos652 Carlos652 | 6. dubna 2015 v 19:06 | Reagovat

Ad Antiquus: Doporučuji Vám studium moderních českých dějin - nemusel byste pak uvedenou otázku klást. Nejde o sebedehonestaci. Koho bychom měli chránit? Přece sebe sama, abychom nebyli jen poslušnými figurkami na šachovnici velmocí - je jedno, zda těch západních nebo východních. Ani z jedné strany nás nečeká nic dobrého.
Dnešní USA jsou jiné, než v roce 1916, dnešní Rusko je jiné, než v roce 1917.
Jsem odpůrcem nacionalismu v jakékoli podobě, ale chybí nám sounáležitost s touto zemí, s jejím vysokým kulturním i duchovním bohatstvím a tradicemi. Vše, co je české, moravské, slezské, nám připadá malé,nekonkurenceschopné.
Je to jako ve filmu Pelíšky: i ty sirky budeou pro nás lepší, když budou Made in USA - bez ohledu na skutečnost, že se u nás vyráběly sirky téměr 200 let, než současný establishment svými kroky, směřujícímu k otevření české ekonomiky světu přivedl ke krachu.Pokud sám nevíte, že bychom měli chránit sebe sama, pak je jakákoli další diskuze zbytečná. Nebo si myslíte, že bychom v případě kolapsu světových trhů byli schopni sebe sama uživit? Dát práci několika miliónům našich lidí a udržet ekonomiku na takové úrovni, aby se stát nezhroutil? Já říkám, že nikoli, vše je podřízeno světovému finančnímu kapitálu a umělému udržování měn. Tak bychom mohli poračovat dále.
Tady vlastně o nějaké USA ani Rusko nejde.

6 Hlemyzd Hlemyzd | 6. dubna 2015 v 20:27 | Reagovat

Pan Honza to tu nechce říct naplno, ale český národ by pro něj byl hrdý a čestný, kdyby vítal ruskou armádu. Protože američani jsou ti, kteří zorganizovali puč na Ukrajině a "donutili" Rusko anektovat Krym. Vítat tuto zlou armádu je pro něj důkaz debility čechů.

Nejde o nic jiného, než že Rusko považuje stále pobaltí i Ukrajinu za svoje teritorium. Bylo by ochotno akceptovat neutrální ukrajinu, ale nikdy Ukrajinu v EU a Natu. Je to pro ně něco, jako by se Texas odtrhl od USA a vstoupil do Varšavské smlouvy. Američani by se chovali stejně, jako nyní Rusové, to si klidně přiznejme. A bylo by to špatně.

Jenomže jde taky o to, co chtějí jednotlivé státy. Nejsme už v 19. století se sférami vlivů. Rusové nemůžou prostě nutit svoje sousedy, aby nevstupovali do EU a NATA proto, že se kvůli tomu cítí bezpečnostně ohroženi. Takhle se už nelze chovat.
Místo aby si položili otázku:  proč země jako Estonsko, Rumunsko, Polsko, bývalé země východního bloko, doslova prosily o členství v NATO? - snaží se je od členství odradit výhružkami.
Honza podle mě nechce vidět, že těm zemím nikdo nedal k hlavě pistoli a nutil je vstupovat do NATO. Oni ještě prosili, aby je tam vzali. Proč? Aby se jim nestalo to, co se děje Ukrajině nyní. A místo toho, aby Rusové změnili svůj přístup, chtějí si hrát na velmoc a ostatní se jich mají bát.

Pokud toho Putin nenechá, celá tahle sranda skončí kolapsem Ruské Federace. Sankce, nízká cena ropy a výdaje na zbrojení je položí uplně stejně, jako SSSR. Celá studená válka se tu zrychleně opakuje a člověk nemusí být génius, aby viděl, kam to směřuje, jako tehdy. Rusko prostě nemá ani ve snu ekonomickou základnu na to soupeřit s USA.

Abych to shrnul: lidi v pobaltí, Polsku i u nás US army vítají proto, že je vidí jako záruku svobody a toho, že nás už Rusové nebudou znovu ovádat. Nemusíme to všichni vidět takhle a souhlasit, ale ti lidi co je vítali to vidí takhle. Záruka bezpečí před Rusáky. A každý si sám odpovězte, proč se lidi Rusů pořád bojí.

7 Honza Honza | Web | 7. dubna 2015 v 11:23 | Reagovat

[6]: Hmmm. To je přesně ono. Kdo není s námi, je automaticky proti nám. To je ta vaše stupidní logika. Právě toto myšlení se mi hnusí. Právě toto myšlení z našeho národa dělá poddané.

Já jsem proti "bratrské pomoci" armády jakékoliv jiné země!!!

Přestaňte si laskavě domýšlet pitomosti!!!

A jen tak mimochodem není to Rusko, co se dále rozšiřuje (Varšavská smlouva již dávno neexistuje). NATO vzniko jako odpověď na VS a nyní si našlo nové nepřátele, jen aby se ospravedlnila jeho existence.

A co se týče států vámi jmenovaných, pak je to spíše stupidita jejich představitelů, že se snížili žadonit o přijetí.

Rusko nás v současnosti ohrožuje asi tak, jako marťani. Kdo ale nejvíc rozesírá svět, je bez debaty USA. A pokud to nevidíte, pak jste slepý.

8 Hlemyzd Hlemyzd | 7. dubna 2015 v 21:02 | Reagovat

Honzo, jsou témata kde s vašimi názory souhoulasím, ale ohledně Ruska a Ukrajiny jste prostě strašlivě mimo.

Naivně jsem myslel, že pochopíte, že s Texasem ve varšavské smlouvě mluvím hypoteticky coby obrácené situaci.

Pobaltí je podle vás stupidní, že chtělo do NATO? A kdo jinej by je chránil před ruským vlivem, kterýho mají dost? Sami na to nemaj. Nemůžete popřít, že jim i tak vyhrožujou, pokud jste sledoval zprávy, zaregistroval jste. Oni věděli, proč o to členství žadoní, obzvlášť po 60 letech v náručí SSSR a importaci ruskýho obyvatelstva (klidně si to dohledejte).

Rusové nás nyní neohrožují proto, že jsou slabší a daleko od našich hranic. Nevidím, že by státy jako Kanada, Mexiko co s USA přímo sousedí, se báli jejich vojenských útoků a anexí, jako to pocítili Gruzínci a Ukrajinci z rukou Rusů. I s Kubou s nyní zlepšují vztahy. A to je sakra rozdíl.

Nakonec, Rusové nám tu 40 let vládli a bez souhlasu Moskvy jsme nemohli vůbec nic. Nyní jsme už 25 "na západě" (dejme tomu no) a nemám pocit, že by ČR nebyla svobodná země, kdy bychom si nevládli sami. A to je taky sakra rozdíl od předchozích zkušeností s Rusy.

Srovnejte si to trochu v hlavě.

9 Hlemyzd Hlemyzd | 7. dubna 2015 v 21:05 | Reagovat

Řeknu vám to ještě takhle: v době minulé, pod taktovkou Moskvý, byste za takovýto blog, který propaguje protistátní postoje, šel do vězení. Dnes vás nikdo nepostihuje.

10 Cralos652 Cralos652 | 8. dubna 2015 v 8:46 | Reagovat

Tyto státy žadonily o vstup do NATO..... Žádná vojenskopolitická aliance nebude plně  akceschopná, pokud nebudou zájmy těchto malých států chránit velcí a významní členové aliance. Vzpomeňte si, jak snadno nás politici VB a FR v roce 1938 hodili přes palubu. Jistě na to pan Daladier v nacistickém koncentráku, kam se dostal po kapitulaci Francie, vzpomínal, na tu krátkozrakost francouzské "předválečné"politiky. Nebo Londýňané na pana Chamberlaina, jak na letišti mával mnichovskou dohodou se slovy: "Vezu vám mír", v době, kdy se jejich obydlí hroutila pod nacistickými bombami a umírali jejich blízcí, přátelé a známí. Chápu strach Estonců, Litevců a Lotyšů z Rusů, však si od roku 1940 do roku 1941 a pak až do roku 1991 užili s Rusy své, většina inteligence byla zlikvidována, národ rozmělněn ruskou asimilací, ale věřte mi, pokud by  se Rusko rozhodlo dojít až k Baltskému moři, je diskutabilní, zda by velké členské státy NATO zasáhly vojensky v jejich prospěch. Moc tomu nevěřím. Na druhou stranu nepochybuji o tom, že Ruská federace má své územní zájmy v těch oblastech, které patřily ještě prakticky nedávno do jednoho státního útvaru.
Nemám důvěru ani k Rusku, ani k USA, protože jsem přesvědčen, že vaří polívčičku tak, aby chutnala jen jim. My ostatní jsme možná jen jednou z mnoha přísad.

11 Honza Honza | Web | 8. dubna 2015 v 11:30 | Reagovat

[9]: To, že mne nikdo nepostihuje není až tak přesné. Mám info (z policejního zdroje) že je na mne vedena složka jako na potencionálně extremistickou osobu.

12 Hlemyzd Hlemyzd | 8. dubna 2015 v 12:32 | Reagovat

Projel jsem ji vaše stárnky a psal jste to samý  před XXX měsícema. Byl jste zatčen? Předveden k výslechu? Byl vám zrušen blog?

"PRÝ" na vás něco vedou. A za to samý máte drzost kritizovat média, když píšou stejným způsobem "údajně" a "z jistých zdrojů" a nazýváte je ohebnými a propagandou.

Tohle už je teda hodně ubohý a klesl jste dost nízko.

13 Honza Honza | Web | 8. dubna 2015 v 13:07 | Reagovat

[12]: Já se nedomnívám. Já to vím. Takže žádné "prý".

14 Carlos652 Carlos652 | 8. dubna 2015 v 13:14 | Reagovat

Hlemýždi, to je přesně ta zaslepenost - to, že ZATÍM Blog funguje, neznamená, že by bylo vše v pořádku, že je to známka toho, a že jsme demokratická země, kde si může každý říkat, co ho napadne. Ostatně, o tom demokracie není. Zkuste si v USA na veřejném místě vykládat, co vám slina na jazyk přinese a uvidíte...

15 Carlos Carlos | 8. dubna 2015 v 13:17 | Reagovat

Přesně se povedlo to, co je největším neštěstím: smíme vidět svět jen černě nebo bíle. Můžeme být jen ti nebo tamti. Nic víc. Když potáhne černá, budou bílí na tapetě, nebo obráceně. Jenže právě tím přicházíme o svobodu a demokracii. A co je nejhorší, černí a bílí se vzájemně nebudou snášet.Ideální podmínky pro třetího, který si počká, až si ty dva tábory dají přes držku a on se pak bude srdečně smát (a slízne smetanu). :-D

16 Stan Stan | 26. dubna 2015 v 2:16 | Reagovat

Mně připadá to povýšené kádrování, které autor tohoto blogu při kdejaké příležitosti předvádí, jako neuvěřitelná drzost, zejména s ohledem na jeho vlastní ultračernobílé vidění světa.

A ještě to, jak se staví do role jakéhosi "odbojáře", je už mimořádně odporné a neuctivé k těm, kdo za svobodu slova a demokracii přinášeli SKUTEČNÉ oběti a neustále žili v atmosféře strachu ze skutečného, nikoli smyšleného ohrožení...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama