Jízda vlků

29. dubna 2015 v 8:10 | Honza |  Postřehy
Když se politická imbecilita a novinářská hysterie stane normou, pak můžeme počítat s tím, že jakákoliv situace bude hrubě zneužita pro masivní propagandu toho "jediného správného pohledu" na svět.

Příkladem může být tak i aktuální cesta ruských motorkářů.Motorkáři z ruského klubu Noční vlci se rozhodli projet několika zeměmi (Běloruskem, Polskem, Českou republikou, Slovenskem a Rakouskem) z Moskvy do Berlína. Připomenout si 70. výročí osvobození od nacismu.

Na tom by asi nebylo nic špatného. Avšak média a politici okamžitě spustili kampaň, v níž tuto jízdu považují za propagaci politiky Vladimira Putina. Jako první se ozvalo Polsko, které hystericky křičí něco o provokaci. No a naši potentáti se také nenechávají zahanbit a uvažují o zařazení členů Nočních vlků na seznam nežádoucích osob a o jejich následném vyhoštění.

Tragikomická situace se stala na polském hraničním přechodu. Při vjezdu motorkářů do Polska u nich byla prováděna důkladná několikahodinová prohlídka a každý z členů kolony byl podroben křížovému výslechu. Avšak na druhé straně je čekala skupina polských motorkářů, kteří již médiím dali vědět, že Noční vlci jsou pro ně hosti a pokud budou napadeni, pak je polští kolegové budou bránit. Současně jsou polští motorkáři připraveni, pokud to Nočním vlkům nebude umožněno, projet celou plánovanou trasu za ně.

Přes území naší země by měla kolona Nočních vlků projet mezi 29. dubnem a 2. květnem.

Reakce nejen našich politiků a médií je jasným příkladem toho, že nám tu mnozí již čtvrtstoletí spí a mají často ještě pubertální sny o světě kolem.

Vím, že členové Nočních vlků nebudou nějací svatouškové. Ale dělat okolo takový cirkus, mi přijde hodně mimo mísu. Snad jen by to bylo vysvětlitelné strachem některých jedinců. Je totiž možné, že se obávají, že by motorkáře mohl někdo u nás vítat nebo jim dokonce mávat a fandit jim.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hlemyzd Hlemyzd | 29. dubna 2015 v 12:51 | Reagovat

Ten humbuk je naprosto nepochopitelný.

Noční vlci se sice účastnili anexe Krymu. USA je dali na sankční seznam, EU však nikoliv.

Proto není jediný zákonný důvod je nevpouštět. Je potřeba dodržovat zákonné postupy.
Celý ten povyk kvůli pár motorkářům je mediální šaškárna.

2 robert6322 robert6322 | 30. dubna 2015 v 10:58 | Reagovat

Tak se to povedlo. Postkomunističtí překabátěni politici a US vazalové se nechali zahnat opět do pasti. Noční vlci zvítězili. Zákazi a humbukem dosáhli větší popularity než americký vojenský konvoj.

3 ladislav ladislav | E-mail | 1. května 2015 v 10:07 | Reagovat

rád bych navrhl soudruhu kocábovi, když byl tak úspěšný pří vyhazování sověckých vojsk z naší vlasti, jestli by totéž nepomohl učinit na ukrajině.možná by byl více vážen a svým postojem by znemožnil takovou hrůzu jako je průjezd páru motorkářů a nemuselo dojít k uctění památky padlým. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama