Budoucnost Evropy

22. dubna 2015 v 8:09 | Honza |  Postřehy
Tento článek nebude nějakým sáhodlouhým rozborem "co nás čeká a nemine". Spíše zde upozorním na několik (dvě) věcí, které budou mít velký vliv na další vývoj naší civilizace.

Evropa není schopna se postavit největším současným hrozbám. Motá se v bludném kruhu tzv. humanismu, lidských práv a demokracie. A nevidí, že svým "vyjdeš vstříc všem" si zadělává na opravdu vážné problémy.1.

Politickým elitám již dávno prošla záruční lhůta a jsou proto nepoužitelné. V některých případech však i nebezpečné. O naší budoucnosti rozhodují povětšinou šílenci, kteří hystericky hledají nového třídního nepřítele.

Geopolitická situace je čím dál více nepřehledná a často není jisté, kdo koho vlastně podporuje a koho zrovna nenávidí. Tím se vyvolává strach. A ze strachu lidé dělají mnohdy neuvážené věci.

Naše země neměla nikdy vlastní názor a tak dnes opět poslušně poklonkuje tomu s největším klackem. Jenže by bylo dobré si uvědomit, že existuje jedno pravidlo - velké historické události se vždy stávají dvakrát. A dnešní situace začíná hodně připomínat situaci z roku 1914. Velké mocnosti soupeří o moc a nadvládu a neváhají k tomu použít malé národy (například Ukrajina je obětí soupeření USA a Ruska).

A jak to souvisí s naší zemí? Nezodpovědní politici nás vedou do pekla. Rozdíl mezi Ukrajinou a Českou republikou jsou prý cca 3 roky. Čím dál více rozdělená společnost nemá daleko k nepokojům. A ty mohou vést i k občanské válce.


2.

Cílem Spojených států je dominovat. Ač tamním politikům musí být známo, že jejich systém, založený na téměř neustávajícím válečném běsnění je neudržitelný a povede ke kolapsu.

Současná politika USA je umírněná (opravdu to tak je, ač to tak nevypadá). Protože pokud bude za necelé dva roky zvolen americkým prezidentem republikán (a nejspíše i bude), pak to bude jeden z tzv. jestřábů. To povede ke kritickému zlomu ve vnímání tzv. nepřátel Spojených států. Taková situace se již stala. George Bush mladší zahájil bezprecedentní válku proti terorismu. Ta však ničemu nepomohla a byla příčinou ještě většího nárůstu terorismu a nestability ve světě.

Pokud se tak skutečně stane, pak je potřeba předpokládat, že hon na nepřátele Spojených států (všechny) nakyne do obrovských rozměrů. A pak bude nejspíše načase začít si stavět protiatomový kryt.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lukas Lukas | Web | 22. dubna 2015 v 17:19 | Reagovat

(Nejen) z výše uvedeného je (opět) jasné, že lidé (jako celek) ještě zdaleka nejsou připraveni na demokracii. A dokud se tento stav nezmění, do té doby je pro ně demokracie horší než diktatura.

2 Karel Karel | 24. dubna 2015 v 21:58 | Reagovat

Ale pozor: Překlad řeckého demos (lid) - kratos (vláda) znamená lidová vláda a ne vláda lidu, jak  sa to u nás interpretuje. Cítite ten rozdíl?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama