O koloně

28. března 2015 v 8:39 | Honza |  Postřehy
Ve dnech 29. března až 1. dubna projede přes území naší země kolona obrněných vozidel armády Spojených států. Půjde o celkem 120 vozidel a 516 vojáků. Hranice naší země překročí na třech místech (Bohumín, Náchod a Harrachov) a setkají se v kasárnách v Praze - Ruzyni. Odtud bude kolona pokračovat do německé základny Rose Barracks ve Vilsecku.

Jak níže ukážu, není to jen tak nějaký přejezd vozidel a hodně to smrdí.


Mluvčí americké armády v Evropě Craig Childs se zmínil, že se jedná o viditelné demonstrování americké pomoci spojencům a ukázku schopnosti pohybovat se přes hranice a území spojeneckých států.

Podle ministra obrany Martina Stropnického není průjezd kolony něčím neobvyklým a souvisí s našimi závazky v NATO.

Jenže ve skutečnosti jsou to od obou dvou jenom kecy.

Bezpečnost naší země projíždějící kolona nijak nezvýší. A jízdu po silnici zvládne i průměrně proškolený řidič. V případě demonstrace síly jde spíše o směšnou ukázku toho, že tu americká armáda má několik vozítek. Síla je demonstrována ne Rusku (jak se někdo pomýleně může domnívat), nýbrž obyvatelům zemí, přes něž bude kolona projíždět. Akce má tak spíše znejistit oponenty a kritiky americké politiky.

Přesunů vojenské techniky se přes naše území provádí každý rok několik. Ale nikdo o nich běžně nic neví neb jsou realizovány většinou po železnici, v noci a za přísného utajení. Na tento neobvyklý postup dokonce upozornila i americká CNN.
Vojenská technika, která se přes naše území bude přesouvat, nic nedokazuje. Přesněji nedokazuje, že by v případě "potřeby" byla použita a že by nám ostatní NATO (rozuměj Spojené státy) nějak vojensky pomohly.

Celé to navíc vypadá spíše tak, že rozhodnutí o přesunu bylo naší vládě (a vojenským činitelům) sděleno jako fakt. Někdo z USA nebo štábu NATO v Bruselu prostě rozhodl, že vozidla (z propagandistických důvodů zřejmě) pojedou po silnici a basta.

To, že se alianční síly vědomě rozdělují na ty z USA a ty ostatní, nám sdělil (nejspíše nevědomky) generál Petr Pavel, který se o koloně vyjádřil: "...je to vnitřní strategická komunikace, kterou Američané a Aliance chtějí dát najevo: Jsme tady i pro vás, nenecháme vás v tom samotné."

Je tak dobré si uvědomit, že tu stále platí tzv. brežněvovská doktrína o omezené suverenitě. Tentokrát však z Washingtonu. Tato demonstrace síly nijak Rusko neovlivní a už vůbec nerozhází. Tedy spíše jde o ukázku síly pro nás, abychom věděli, kdo nám velí.

Nedávno tuto zvrácenou logiku věci vyjádřil Barack Obama, který se zmínil, že Spojené státy musí mít nejsilnější ozbrojené síly na světě, aby mohly těm, kteří nedělají to, co oni chtějí, zkroutit ruce a donutit je dělat to, co Američané chtějí.

No a je potřeba taky dodat, že záminka k trvalému pobytu "bratrské armády" či zatažení naší země do většího konfliktu se může najít nebo vyrobit velmi jednoduše (je dobré předpokládat, že existují i již vytvořené plány). Stačí se podívat do historie. Války mnohdy začínaly i z velmi malicherných důvodů.

To, že se nejedná jen tak o nějaký přesun nám může dokazovat i starší informace (o níž se nyní nehovoří). Na začátku března naše média zveřejnila krátkou zprávu o vylodění americké vojenské techniky v Pobaltí. A nejednalo se jen o transportéry Stryker. Byly tam dopraveny i tanky Abrams a bojová vozidla Bradley. Prý to jsou prostředky k odstrašení Ruska.

Posilování přítomnosti může znamenat jediné. Přípravu na válku.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 rumajzl rumajzl | 28. března 2015 v 9:45 | Reagovat

nepřekrucuj informace hňupe, až budeš nasazen do první linie tak se posereš jako první

2 ru-majzl ru-majzl | 28. března 2015 v 10:57 | Reagovat

[1]:Tak to je reakce od obřezanýho übermensche s hospodským jménem rumajzl.
Rád posílá oponenty do první linie asi to poznal osobně, že je od té doby stále posraný :-D

3 janakiev žorž janakiev žorž | E-mail | 28. března 2015 v 14:30 | Reagovat

honziku,skus se na to podivat z jineho uhlu  americke fašouni maji vojaky v Estonsko,Lotišsko,Litva,Polsko,Rumunsko,Slovensko,Bulharsko za chvilu budou i unas-ne nechte se milit že ne a ja si nemislim že tima par vojaku a obrnencu chcou strašit Rusko-tak najivni oni nejsou.kdyby se nekde začali lidi bouřit proti tem zlodeju a  zaprodancu so nam vladnou to pak uvidiš na co tam a tadi jsou.strašne rad bych se milil

4 Lukáš Přibyl, DDV Lukáš Přibyl, DDV | Web | 28. března 2015 v 21:10 | Reagovat

[2]: ale ale ale ale - takhle se vyjadřují demokraticky vedení spoluobčané :D ??? :D

5 Pavel Král Pavel Král | 29. března 2015 v 8:18 | Reagovat

Hle Havlistická pravdoláskařská kolonie zde útočí :-P. Samozřejmě útočí ve stylu a způsobu, který jí její IQ dovoluje

6 Marcus Marcus | E-mail | 29. března 2015 v 11:22 | Reagovat

Jen pod čarou, soudruhům to trvalo 22 let

7 Lukáš Přibyl, DDV Lukáš Přibyl, DDV | Web | 30. března 2015 v 13:13 | Reagovat

[6]: a [5]: že vás to baví ? :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama