Když Stropnický nechce

14. března 2015 v 10:08 | Honza |  Vládní svinstva
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se v polovině května 2014 vyjádřil k stálému rozmístění vojáků NATO na území naší země. Česká republika dle něj není nakloněna tomu, aby v naší zemi byla vojska NATO umístěna. Už proto, že máme zkušenost s vojsky Varšavské smlouvy. Avšak všichni víme, že prohlášení našich politiků se mění a to dosti často.


Již následující den své vyjádření mírnil. Už proto, že mezi jeho kolegy vyvolalo vlnu nevole.

Nově měl tedy na mysli pouze dlouhodobé či stálé působení. Proti krátkodobému či velkému cvičení nic nenamítal.

Je známo, že takové Polsko si samo přítomnost vojsk NATO na svém území vyžádalo a můžeme tak předpokládat, že i naši politici mění své názory podle zájmů Washingtonu.

Současně nám také Stropnický řekl, že je zastáncem větší aktivity NATO v Evropě. A také, že to, co dělá USA, vnímá jako aktivitu Aliance.

Uplynulo něco přes půl roku a situace se změnila. A tak si říkám, že řeči politiků, že něco nechtějí, jsou jen přípravou národa na to, že to tu stejně jednou bude.

Spojené státy plánují "zesílení intenzity americké účasti" v Evropě. Již loni v létě byla zahájena operace Atlantic Resolve, která je zaměřena na podporu amerických spojenců proti údajné ruské hrozbě. Součástí operace jsou letošní společné mohutné manévry. A také posílení aktivity amerického námořnictva v Baltském a Černém moři a modernizace evropských základen, podpora Ukrajiny, Gruzie a Moldavska. No a také rozmístění dalších jednotek americké armády v zemích východní Evropy. V zóně, kde chce USA posílit svou vojenskou přítomnost je i Česká republika.

V Evropě se dle oficiálních informací nachází cca 67 tisíc amerických vojáků. Lze předpokládat, že neoficiálně je jich zde daleko více. Operace Atlantic Resolve pak vytvoří linii amerických sil napříč celou Evropou. Akce Ukrajina tak dostává stále více jasnější rozměr.

Před několika dny proběhla v Bratislavě demonstrace, kde lidé protestovali proti přítomnosti příslušníků cizí armády v zemi. Jedná se o kontingent americké armády, který překročil slovenskou hranici z Maďarska. Na demonstraci se objevila i informace o emailu, který rozeslala ambasáda USA svým občanům žijícím na Slovensku. Email je varuje před nadcházejícími demonstracemi.

Naše vláda s aktivitami americké armády souhlasí a ústy ministra obrany Martina Stropnického se bude aktivně celé operace účastnit. To tak jistě znamená, že umožní přítomnost cizích vojsk na našem území. Pokud tedy existuje nějaká obdoba onoho zvacího dopisu, díky němuž došlo v roce 1968 k vpádu vojsk Varšavské smlouvy do naší země, pak se nepochybně jedná o akt velezrady.

Do souvislosti s výše uvedeným je potřeba dát i, již delší dobu známé, úvahy naší vlády o opětovném zavedení branné povinnosti. Tuto možnost nejspíše (oklikou) potvrdil bývalý náčelník generálního štábu generál Jiří Šedivý:
"V době narůstající krize, která může přerůst ve válku, je pak ještě čas (odvedené) vojáky vycvičit. Pokud by to tak nebylo, hrozila by podobná situace jako dnes na Ukrajině. Vyhlásí se mobilizace, vojáci budou vysláni do bojů nepřipravení, útvary budou nestmelené. Jsme zranitelnější. Musíme se připravit na různé krizové situace. Lidi si s příchodem profesionální armády zvykli, že nám obranu někdo zabezpečí. Nesmysl."

Ano, naše armáda se proměnila na expediční sbor, pouze podporující americká "dobrodružství" po celém světě. A dnes po nás budou chtít, abychom šli umírat za jejich zájmy.

Spojené státy existují 239 let. A z toho 222 let s někým válčí. Dnes je jisté, že válku s Ruskem chtějí za každou cenu. Operace Atlantic Resolve je tak dalším krokem v její přípravě.

Řeči Martina Stropnického, že nechce stálou přítomnost příslušníků amerických ozbrojených sil v naší zemi, jsou jen bláboly, kterými nás chce oblbnout. Jde totiž o posílení vojenské přítomnosti. Což znamená, že příslušníci "bratrské armády" tu již dávno jsou. A jak se v souvislosti s příchodem vojsk Varšavské smlouvy říkalo za normalizace: "Dočasně znamená na furt."

Když Stropnický říká, že je tu trvale nechce, pak lže. Nová okupace již nějakou dobu probíhá. A naše země se tak nachází v první linii možné války. Otázkou je, co s tím uděláme.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | 14. března 2015 v 11:19 | Reagovat

Dejte dohromady petici a uvidíte, že značná část národa ji podpoří. Kdybych to uměl, tak ji na počítač dám sám. No neumím. S peticí je třeba vyjít do ulic a nechat podepisovat. Sám se dobrovolně budu hlásit k tomuto úkolu.

2 Lukáš Přibyl, DDV Lukáš Přibyl, DDV | Web | 14. března 2015 v 20:27 | Reagovat

Ano, každý se přiklání k tomu, z čeho pryští silnější podpora a to jak z hlediska armádního, tak i například ekonomického a i jiných.

například já (co se týká generální bezpečnosti) se také více přikláním k Západu (východu moc nedůvěřuji)

3 Tomáš Marný Tomáš Marný | 24. dubna 2015 v 23:06 | Reagovat

Co takhle poslat zvací dopis do Ruska?...Absolutní většina záloh přísahala ještě za Waršavské smlouvy.Tam mimo jiné bylo psáno,že náš třídní nepřítel je "NATO"...správně Severoatlantický pakt!Mám takový pocit,že se nic nezměnilo,nepřítel zůstal stejný a navíc vystrčil drápky!!!Já jsem také pro petici!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama