Pravda o "pravdě" v ČT

15. února 2015 v 13:28 | Honza |  Mediální cenzura
Jak je to s objektivitou informací, které poskytuje Česká televize? Na tuto otázku nám odpověděl 4. února během jednání vedení a Rady ČT Michal Jankovec. A jeho odpověď plně vystihuje současný stav, kdy jsme médii cíleně obelháváni, manipulováni a jsou nám vnucovány jen "ty správné" názory.


Během jednání, které bylo obsažně ponejvíce na jedné straně kritické a na straně druhé obhajující, sdělil radní Jankovec informaci, která dokazuje, že Česká republika není suverénním státem a že naše média plní úlohu hlásné trouby pro osoby či instituce, které by rády ovládaly naše myšlení.

Česká televize má mít určený úhel pohledu. A to na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat jen za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na události podle současné doktríny EU.

Jeho prohlášení však nemělo být nějakým šokujícím odhalením. Spíše chtěl nějakým způsobem omluvit nevyvážené zpravodajství. A korunu tomu všemu nasadil dovětkem, že Rusko žádné humanistické tradice v evropském smyslu slova nikdy vlastně ani nemělo.

Takže Česká televize smí informovat jen z úhlu pohledu tradic evropského humanismu. Vše, co je jen trochu jiné, je nutné zamlčet, překroutit či zdiskreditovat. Objektivitu vzal čert.

Nepřipomíná to něco?
Podobná primitivní odůvodnění cenzury byla používána za dob komunistického režimu. Je zřejmé, že se dnešní ČT inspiruje metodami normalizační ČST. A to jen proto, aby vyšla plně vstříc požadavkům z Bruselu.

Na druhou stranu je také možné, že toto vyjádření je účelové. Když už Rada ČT neví, jak zakrýt lež, tak všechno svedou na EU. Je totiž docela dobře možné, že nám pan Jankovec odvyprávěl sice možná pravdivý příběh, ale notně přibarvený. A to jen proto, aby už konečně utnul stesky veřejnosti na to, jak je ČT neobjektivní.

Tak, či onak. Něco tu proklatě zavání a je načase se zamyslet, zda má Česká televize, která neplní úlohu objektivního a vyváženého zpravodajského média, vůbec právo žádat nějaké ty koncesionářské poplatky. Protože ty jejich bludy platíme my.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 garf garf | 19. února 2015 v 23:35 | Reagovat

Ano, bylo by na čase přestat platit koncesionářské poplatky. Ale dovedete si představit jakou by měla ČT radost kdyby se to uskutečnilo (což je utopie)? Kolik právníků a následně exekutorů (a těch, kteří by jim to přihráli) by se na hromadných soudních žalobách obohatilo? V tomto státě by se totiž už dnes nemohlo stát aby se této akce účastnily statisíce lidí a musela to nakonec řešit vláda, s těmi několika stovkami by si televize lehce poradila. A rada ČT neřeší jak změnit vysílání aby bylo objektivní, ta řeší to jak zamezit občanům aby jí mohli říct své názory (viz dnešní článek v Parlamentních listech). Spíše bych to viděl obráceně - podat žalobu na ČT. Hádejte jak by to ale skončilo.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama