Babišstán

18. února 2015 v 19:16 | Honza |  Vládní svinstva
Slogan "Nekecáme, makáme" vzal čert. Nebo přesněji, Babišovo ANO si ho vyložilo po svém. A naše země se tak pomalu mění v Babišstán. Tedy zemi, kde má jedna osoba ve svých rukách moc politickou, ekonomickou i mediální.


Začalo to loni, když se Andrej Babiš rozhodl nedodržovat dohody a ve státních (polostátních) firmách prosadil personální změny dle vlastních představ. Tuto situaci jsem popsal ve článku Tady je Babišovo. Silové ovládnutí mnoha firem znamenalo jediné - Babiš se snaží upevnit svou moc a získat vliv na strategických místech.

Kam Babiš nemůže, nastrčí Wagenknechta či Pelikána. Personální politika Andreje Babiše tak v mnohém připomíná doby dávno minulé, kdy firmám vládli členové a kandidáti KSČ a funkcionáři ROH a SSM. Dnes to jsou spolupracovníci ANO, důvěrníci či kamarádi Babiše a manažeři Agrofertu.

Pro Andreje Babiše je politika podřadná a Parlament má za žvanírnu. No a státu má dle něj vládnout ten, kdo vlastní nejvíc akcií.

Aktuálně dokazuje prohnilost vlády "Made in ANO" odstoupení ministryně spravedlnosti Heleny Válkové. Nejdříve se zdálo, že Válková spíše hájila zájmy politické. Avšak později bylo jasné, že jsou pro ni důležitější zájmy justiční. Chtěla též prosadit reformy, díky nimž by se oslabil vliv politiků na justici. Justice si jí vážila. Politici ale ne. A tak došlo k vynucené rezignaci.

Rezignaci předcházelo i několik kritických článků v Lidových novinách. Ty měli podle Válkové velký vliv na chod resortu a s úspěchem můžeme předpokládat, že jimi byla tzv. odstřelena. Je dobré připomenout, že Lidové noviny vlastní Andrej Babiš. Válková si celou situaci s kritikou chtěla s Babišem vyříkat. V telefonickém hovoru jí sdělil že: "představou hnutí ANO je, aby skončila co nejdříve, protože medializací její osoby je negativně poškozováno hnutí ANO."

Aneb jak zničit nepohodlného politika v několika jednoduchých krocích...

Na post ministra spravedlnosti byl instalován Robert Pelikán. Ten Pelikán, který nepostrádá babišovskou dravost. Ten Pelikán, který byl v minulosti hnutím ANO dosazen na post prvního náměstka ministryně Válkové. Babišův člověk, který ji měl nejspíše hlídat.

V srpnu loňského roku se Boris Cvek v tomto krátkém článku na Britských listech ptal, kdy si Babiš koupí i soudy, když už si koupil média. A zdá se, že díky posílení svého vlivu na ministerstvu spravedlnosti, k tomu má dosti nakročeno.

Takže nejen, že jeho média nyní píší tu jeho "správnou" pravdu. Nyní i soudy budou nejspíše soudit "správně".

A co bude dál? Ven se dostala informace, že Babiš udělal obrovské akvizice v oblasti zdravotnictví a nyní se snaží ovládnout největší zdravotní pojišťovnu VZP. Ještě před volbami by na základě této informace začala protestovat snad všechna protikorupční sdružení. Nyní však všichni mlčí. Asi proto, že jsou s Babišem už nějak spojeni.

Je dobré též připomenout, že Babiš sedí na ministerstvu, které rozhoduje o přidělování dotací. A jeho (stále je majitelem) Agrofert z dotací doslova žije. Holding v roce 2014 před zdaněním vydělal o pětinu více, než v roce 2013. A je tak i vhodné se ptát, zda to není náhodou proto, že jeho šéf má ty správné informace.

Vůbec tak nerozumím tomu, že voliči Babišovi a jeho ANO stále věří. Vždyť zcela otevřeně ztělesňuje zájmy velkokapitálu a snaží se veškerou moc soustředit do svých rukou. Voliče pak považuje jen za jakousi komoditu, kterou si kdykoliv může (za koblihu) nakoupit.

Není to tak dávno, co nám Andrej Babiš sděloval, že nechce být politikem. Za politika se stále nepovažuje, ač ve vrcholné politice je.
Není to tak dávno, co nám Andrej Babiš sděloval, že nechce být ministrem. A nyní je ministrem financí. Tedy ovládá nejsilnější ministerstvo.
Není to tak dávno, co nám Andrej Babiš sděloval, že nechce být premiérem. Jenže Bohuslav Sobotka bude jistě v očích Andreje Babiše slaboch. A při současné situaci je pro něj velmi jednoduché toho dosáhnout. Neptejme se tedy, zda bude premiérem. Ptejme se, za jak dlouho bude.

A nakonec si koupí nebo převezme celou naši zemi.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | Web | 20. února 2015 v 9:21 | Reagovat

Je to pěkně sepsáno, ale pořád mi zde chybí přímé důkazy.

2 Honza Honza | Web | 20. února 2015 v 12:45 | Reagovat

[1]: Tak nějak nechápu... Ve svých článcích reaguji na situaci a uvádím ověřené či nejvíce pravděpodobné informace. Tedy nerozumím chybějícím důkazům.

Navíc pokud je opravdu hledáte, pak stačí používat internet a hledat je. Je jich dost.

Nechci psát články tak, že všechno čtenářům blogu naservíruji. Chci je podnítit k dalšímu hledání a ověřování faktů a informací. A jde mi o to, aby si každý udělal vlastní názor.

3 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | Web | 21. února 2015 v 8:37 | Reagovat

[2]: pak je to v pořádku. Děkuji.

4 Draculea Draculea | E-mail | 28. února 2015 v 17:33 | Reagovat

Žid, satanista a iluminát Babiš - sluha Rotschildů a západního nadnárodního kapitálu.
Bůh otec s tebou, národe český!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama