Je suis Charlie

14. ledna 2015 v 17:21 | Honza |  Ze světa
Díky nezodpovědné politice byrokratů z EU začínáme sklízet trpké ovoce. Multikulturní snahy, neřešené problémy s imigranty či nekritická podpora rozšiřování islámu a jeho vlivu v Evropě jsou hlavními příčinami současného strachu. Strachu z toho, co se může kdykoli stát.


Ve středu 7. ledna napadli tři útočníci redakci satirického magazínu Charlie Hebdo. Za výkřiků "Alláhu akbar" zastřelili deset novinářů a dva policisty. Dalších devět lidí bylo zraněno. Stříleli na každého, kdo jim stál v cestě.

V Paříži byl následně vyhlášen nejvyšší bezpečnostní stupeň a do pátrání po útočnících byly zapojeny tisíce policistů a vojáků. V pátek 9. ledna ráno zahájily francouzské bezpečnostní složky u městečka Dammartin-en-Goële útok na tiskárnu, kde se útočníci skrývali. Útočníci byli zastřeleni a rukojmí osvobozeni.

Vypadá to jako šťastný konec jedné tragické události. Ve skutečnosti jde o začátek obrovských problémů, na které si Evropa společně se Spojenými státy zadělala díky své dementní politice. Na jedné straně bombardujeme země, které považujeme za bašty terorismu a na straně druhé bez předsudků přijímáme každého, kdo k nám s těchto zemí doputuje. Kritizovat poměry v islámských zemích je dnes považováno za xenofobní a každý takový jedinec je dnes označován za rasistu.

Tak nějak nám unikají naše historické kořeny, které si necháváme rozflákat ve jménu multikulti společnosti a tolerance. V mnoha Evropských zemích jsou dnes oklešťována a zakazována tradiční vyjádření národních a historických tradic. Jen proto, aby nějak nepohoršovaly ty cizince z islámských zemí.

Já nemám nic proti tomu, aby v naší zemi žil někdo původem z Blízkého východu. Nemůžeme svalovat vinu na všechny muslimy (ač například formu kolektivní viny vůči Palestině prosazuje Izrael). Avšak trvám na tom, aby tito lidé ctili a přizpůsobili se našim hodnotám a tradicím. Tak, jako se kdokoliv z Evropy musí přizpůsobit hodnotám v islámských zemích. Naše Evropské tradice nemohou být potlačovány ve prospěch někoho, kdo je zde na návštěvě nebo se sem přistěhoval z kulturně odlišného regionu.

Islámští teroristé nás považují za slabochy, kteří jim všechno odkývají a ve všem ustoupí. Proto s námi takto zametají.

A politici? Ti se sešli v Paříži a jen zmateně blekotali. Protože jakékoliv snahy o nápravu by byly v ostrém rozporu s jejich předešlou multikulti propagandou.

V neděli 11. ledna proběhla v Paříži manifestace za uctění památky obětí, které se dle organizátorů účastnilo 1,5 miliónu lidí. Někde v davu se tam pohybovala i ta hrstka politiků, kteří se chtěli jen zviditelnit. Důležitější byli lidé. Obyčejní lidé, kteří demonstrovali za svobodu slova. Ti anonymní, kteří mají tu moc změnit běh dějin. Jen musí chtít.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hlemyzd Hlemyzd | 14. ledna 2015 v 22:41 | Reagovat

Pane Honzo, to je moc pěkný článek. Souhlas.

2 Lukáš Lukáš | Web | 15. ledna 2015 v 21:50 | Reagovat

já si myslím, že kdyby všechny náboženské knihy byly hromadně vystaveny jakémusi veřejnému posouzení (ve smyslu jaké informace by měly být vyškrtnuty) - bylo by jakékoliv riziko z dlouhodobého hlediska minimalizováno ne-li přímo vymazáno :) Korán, Védy či křesťanská Bible by šířili velice mírumilovná díla a tudíž by se již nemohl jen tak někdo za něco schovávat (jen proto aby vyvolal konflikt)

3 jirka jirka | E-mail | 21. ledna 2015 v 9:02 | Reagovat

Víš Honzo vše není jen bílé, nebo černé. Je svobodou slova možnost urazit kohokoliv a cokoliv? A je urážení bohů vůbec vizitkou demokracie? A je to vůbec chytré? Římsko-katolická  církev pořádala před šesti sty lety křižácké války proti nevěřícím a ještě před sto lety bez milosti zabíjela a upalovala ty kteří projevili jen malou odchylku od víry a obětí byly statisíce, možná ještě víc. Dá se říci, že Islám je na podobném stupni vývoje dnes. Je tedy moudré vyvolávat válku? Je moudré prosazovat politiku multikulti a dál ožebračovat a zabíjet obyvatele Afganistánu, Iráku, severní Afriky ....atd.? Podle mě je to pěkný hyenismus.  Můj závěr? Ten kdo chce žít u nás musí naprosto respektovat naše uspořádání a ten kdo v rámci multikulti tohle nechápe je nebezpečnější než terorista a demokracie není není vraždění civilistů v zájmů bohatých. Taková demokracie demokracií není!

4 jirka jirka | E-mail | 22. ledna 2015 v 9:04 | Reagovat

Ještě mám jeden postřeh Honzo. V evropských zemích jsou uměle vytvářeny minoritní komunity, jako třeba romové a mislimové, které v podstatě parazitují na sociálním zabezpečení a celkovém systému, protože je to pro ně nesmírně výhodné. Pro takové komunity je uzavřenost před majoritní většinou způsobem ochrany jejich " sociálních" výsad a nikdy mezi sebou neodsuzují útoky proti majoritě, která si podle nich žije na jejich úkor. Stejné je s odsouzením teroristických útoků ve Francii a jinde. Navenek ano, ale jinak je chápou a schvalují. Je to samozřejmě spojeno s tím, že západní demokracii spojují s rozvratem svých domovů a po staletí trvajícím vykořisťováním. Bohužel v tom mají pravdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama