Prosinec 2014

Vánoční přestávka

22. prosince 2014 v 14:14 | Honza |  Informativní
Vánoční svátky jsou především svátky klidu a pohody. A ač jsem v minulých letech články v tomto období na blog dával, letos udělám výjimku. Takže od dnešního dne 22. prosince až do 4. ledna bude mít tento blog přestávku.

5. ledna zde vyjde článek, v němž se ohlédnu za předchozím obdobím a přinesu informace o tom, co nás čeká v měsících následujících.

Všem čtenářům a příznivcům blogu Občanská neposlušnost tímto přeji klidné, pohodové a ničím/nikým nerušené svátky a lepší rok 2015.

Tomáš Zima - otevřený email

20. prosince 2014 v 8:26 | Honza |  Korespondence
Na konci listopadu přinesla média informaci o "rebelujícím"rektoru Univerzity Karlovy Tomáši Zimovy. Ten odsoudil protesty proti Miloši Zemanovi konané na pražském Albertově. A protože nešel s davem, vysloužil si od akademiků pohlavek.
Bohužel se nakonec za svůj vlastní názor omluvil, což nejspíše ukazuje, že jen velmi málo lidí dokáže za svým názorem stát a nebojí se jej veřejně projevit.

Níže uvádím email, který jsem Tomáši Zimovy poslal (ještě před jeho omluvou). Odpověděl mi na něj poděkováním za názor a podporu.

Štvanice na svobodu

18. prosince 2014 v 8:13 | Honza |  Postřehy
Události navazující na letošní 17. listopad mne nenechávají na pochybách. Již vím, že Česká republika není suverénní stát a že politické dění bylo, je a bude (pokud si to nadále necháme líbit) ovlivňováno zvenčí.

Dobytek zůstane dobytkem

16. prosince 2014 v 16:30 | Honza |  Vládní svinstva
Naši ústavní činitelé nejspíše žijí v nouzi a chudobě. Nemají peníze na jídlo, chodí v otrhaných hadrech a dluží za vodu, elektřinu a nájem.
Jak jinak si totiž mám vysvětlit, že od příštího roku dostanou přidáno o minimálně osm tisíc měsíčně. Což si i svorně odhlasovali.

Jsem zpět

15. prosince 2014 v 7:57 | Honza |  Informativní
Vážení přátelé a příznivci blogu Občanská neposlušnost, po delší odmlce způsobené nefunkčním počítačem se vracím zpět (relativně i odpočatý…).

Chtěl bych poděkovat všem, kteří reagovali na má "Oznámení" s nabídkou řešení či pomoci. Situace byla vyřešena a snad se již nějaký problém nevyskytne.

V souvislosti s řešením této situace jsem však narazil na informace, které mne zneklidnily (ač jsem něco takového předpokládal). Nechci tu spekulovat či vytvářet nějaké konspirační teorie. Avšak je mi jasné, že se nejedná jen tak o nějaké "řeči".

Patřím údajně mezi osoby, na něž je vedena policií složka, v níž jsem označován za extremistu. Také má údajně existovat nějaká speciální skupina (policie či BIS), která provádí cílené útoky na weby či přímo na počítače (formou hackingu) osob, které lze označit jako protivládní aktivisty. Tyto informace pocházejí od příslušníka policie, takže nepředpokládám, že budou mylné.