Válka o dolar

7. listopadu 2014 v 8:06 | Honza |  Postřehy
Když státy sdružené do BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika) zveřejnily svůj plán na vytvoření rezervního měnového fondu a BRICS banky jako alternativu Mezinárodnímu měnovému fondu, byla to jistě pro centrální bankéře velká rána. A jelikož prim v současných obchodech hraje dolar, začaly Spojené státy dělat vše proto, aby zejména Rusko (které je z pětice hospodářsky nejsilnější) poškodily.


Americký ropný magnát John D. Rockefeller kdysi prohlásil, že konkurence je hřích. A tato slova Spojené státy dnes do písmene dodržují. Nedovolují totiž nikomu vytvořit alternativu k jejich dolarovému systému.

Dnešní finanční systém je založen na dluhu. Centrální banky drží národní měny pod krkem. Tak, aby jejich hodnota nemohla ohrozit výhodné dolarové obchody (v Evropě obchody v eurech).

Je vcelku zajímavou "náhodou", že dva dny po oznámení o plánu na vytvoření protiváhy vůči MMF Spojené státy obvinily Rusko ze sestřelení letu MH17 (ač nebyl k dispozici ani jediný důkaz). A Rusko bylo odsouzeno (aniž dostalo možnost se bránit) a byly na něj uvaleny sankce.

Důvodem nebývalého tlaku (v němž je Ukrajina jen záminkou) byla snaha o vyvolání válečného konfliktu. Moskva si je jistě dobře vědoma toho, že západní harašení zbraněmi má za cíl Rusko vyprovokovat k reakci, kterou odnese celý svět.

Naprosto shodná situace se udála před první a druhou světovou válkou. Za vším byly peníze a banky.

Když Ukrajina odmítla nabídku EU a rozhodla se uzavřít dohodu s Ruskem, byla ihned vyvolána krize a nestabilita, která vedla až k současnému stavu. Dnes se tam EU již snaží o vydrancování majetku prostřednictvím úsporných opatření a vysokých daní. Lidé další země budou muset začít splácet dluhy, které nevytvořili. Dluhy, které není možné nikdy splatit. Protože jen dluhy nás drží v otroctví, které centrálním bankám vyhovuje.

Nový pokus o tzv. barevný převrat v Hong Kongu dokazuje, že se Spojené státy nezastaví před ničím. Čínská média poukázala na to, že se vůdci protestního hnutí prodělali přípravu v rámci programů amerických tajných služeb.

Peking před cca rokem odmítl návrh Washingtonu na vytvoření "velké dvojky" (Čína-USA) a následně se rozhodl, že hromadění deviz neodpovídá zájmům Číny. Jako svou hlavní rezervu dnes považuje zlato, které bylo dle nových standardů Basilejského výboru pro bankovní dozor uznáno jako plnohodnotné bankovní aktivum (Basel-3). Banky v USA a západní Evropě (s výjimkou Švýcarska) nejsou ochotny nová pravidla přijmout a dál trvají na dolarovém šílenství.

Čínský juan je dnes zajištěn zlatem a toto plánuje i Rusko. Je tak jen otázkou času, kdy bude muset ničím nezajištěný americký dolar kapitulovat. Americká ekonomika se řítí do neřízeného kolapsu. V polovině října dosáhl americký státní dluh stropu 16,7 bilionů dolarů a opět byl navýšen. To však nelze provádět donekonečna.

A tak je jasné, že snahy USA (a EU, která se plně podřizuje americkému diktátu) jsou plně podřízeny myšlence destabilizovat a zničit všechnu možnou konkurenci, která ohrožuje dluhovou politiku a bezcenný dolar.

Tzv. intervence, které prodlužují agónii světa, máme i u nás. Již nějakou dobu ČNB uměle podhodnocuje cenu koruny vůči euru. Dělá to jediným možným způsobem - nechá tisknout další a další bankovky. Bankovky, které nejsou ničím zajištěné a nemají tak žádnou reálnou hodnotu. Intervence budou dle ČNB pokračovat až do roku 2016.

Stejnou strategii předvádí i naše současná vláda. Před volbami se slibovalo, že dojde k snížení zadlužení naší země. Avšak nové informace říkají, že zadlužení opět stoupne. Příští rok o dalších 100 miliard.

Dluhy, které nikdy nikdo nesplatí. Tisk nových a bezcenných bankovek. To všechno jsou nástroje, jak udržovat při životě zrůdný dolarový systém. A centrální bankéři (ovládající vlády svých zemí) půjdou i přes mrtvoly.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 7. listopadu 2014 v 13:44 | Reagovat

Možná už je nejvyšší čas "resetovat" všechna peněžní nastavení a začít takzvaně "od nuly" a hlavně s novými "pravidly hry"

...jinak se z toho lidé nevymotají nikdy :) nebo to odskáčou všichni v podobě velké vojenské války

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama