Protiruská propaganda 2

12. listopadu 2014 v 10:12 | Honza |  Mediální cenzura
Naše média již dávno nepřinášejí objektivní a vyvážené informace. Jejich jediným účelem je vyvolávat nenávistné postoje ve společnosti, šířit paniku a manipulovat s veřejným míněním. Zveřejnění většiny informací je pečlivě načasováno a cíleno na tu část obyvatel, které je možné oblbnout.


Novinky.cz dne 28. října zveřejnily článek "Putin trpí rakovinou, napsal americký list New York Post".

Článek rozvádí nepodložené a z nejmenovaných zdrojů získané informace, že prezident RF Vladimir Putin trpí rakovinou slinivky břišní. Jedná se o velmi závažné onemocnění, které je obtížně diagnostikovatelné a velmi špatně léčitelné.

Nechci zde spekulovat o tom, zda je to pravda. Snad jen uvedu, že nepodložené informace nejsou zrovna zárukou hodnověrnosti. Nicméně víme, že ač jsou příčiny vzniku této nemoci v podstatě stále neznámé (známe jen rizikové faktory), jde vlastně o onemocnění civilizačního charakteru. A tedy to může být i pravda. Nicméně mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov již následující den spekulace o možném onemocnění Putina popřel.

Důležité spíše je, že tato informace byla zveřejněna opravdu v ten správný okamžik. Tedy v době, kdy vrcholí manipulativní masáž proti všemu ruskému a podstatná část populace je štvavou kampaní přesvědčována, že je v kurzu být nenávistný vůči Rusku.

Článek padnul na úrodnou půdu. Což je vidět na komentářích některých jedinců, kteří mají neskrývanou radost z toho, že jejich úhlavní třídní nepřítel (nepřipomíná to něco?) může být vážně nemocný. A mnozí mu ještě přejí brzkou smrt.

Je tak docela zajímavé sledovat, jak se ze zastánců onoho "demokratického světa" stávají v okamžiku největší hovada. Jejich komentáře zde přináším (print screen - aby si někdo nemyslel, že jsem si je vymyslel). Dá se předpokládat, že některé z nich jsou dílem trolla (tato praxe je v našich médiích vcelku běžná). To také vysvětluje fakt, že je cenzor novinkových diskusí neměl ani snahu mazat (ač se tam jinak mažou komentáře za každou pitomost). Současně tyto komentáře také hodně vypovídají o stavu naší společnosti a o tom, že mnoha lidem je cizí slušnost a umí jen nenávistně provokovat. 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Thomas Thomas | 12. listopadu 2014 v 22:04 | Reagovat

Typicky priklad zmanipulovanych hlupacku.(a objevuji se i tady - trollici)
A presne tyto davy lidi prozapadni vlady potrebuji.
System je prosty: manipulace prostrednicvim lacinych cetek-nasledne zjisteni stavu spolecnosti- pomoci diskuzi - pak zastraseni s rozkladem zdraveho usudku a sebevedomi no a to vse se rovna spolehlivy a poslusny moderni otrok!!! Jak jednoduche a genialni! Tohle vse stoji na prostickem hlavnim zakladu - ze 70-ti% spolecnosti se proste nechce premyslet.......jakasi" inteligencni lenost".

2 Zdeněk Zdeněk | 12. listopadu 2014 v 23:13 | Reagovat

O kvalitách informací z Novinek netřeba příliš psát. Smutné je, že oproti Idnes nebo Aktualne (to už jsem dlouho neotevřel) ve mě nevzbuzují takový pocit propagandy. Na druhou stranu podle hodnocení "vyfocených" příspěvků má více lidí opačný názor a tak je to zdá se u většiny informací ohledně "Ukrajiny". Tento jev popisuje psychoanalytik v článku http://technet.idnes.cz/konspiracni-teorie-rusko-ukrajina-dtk-/veda.aspx?c=A141017_134101_veda_mla
(zdá se mi to spíše pro pobavení než jako vážné publikování článku)

3 Lukáš Lukáš | Web | 13. listopadu 2014 v 18:07 | Reagovat

Víte, už leta jsem přesvědčen, že by všemu prospělo, kdyby voliči do politiky volili pouze konkrétní jednotlivce (= NE politickým stranám). Jsem si jist, že tato změna systému byla velice konstruktivní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama