Listopad 2014

Oznameni - doplneni

26. listopadu 2014 v 9:36 | Honza |  Informativní
Dne 14. listopadu jsem zde uverejnil clanek o zavade meho pocitace, diky cemuz nemam moznost psat clanky na blog (nedostanu se k archivu materialu a psat na mobilu je takrka nemozne).

Dnes to vypada, ze se problem jen tak nevyresi - pocitac nefunguje i pres veskerou snahu servisu jiz cca mesic a spise odesel uplne.

Ve vyse zminovanem clanku jsem obdrzel jiz jednu nabidku notebooku. Bohuzel nemam nyni zbytecnych 2000 Kc (dlouhodobe marodim). Proto se jeste jednou obracim na ctenare blogu s prosbou o pomoc. Mohl by mi nekdo z vas venovat ci za symbolickou cenu prodat funkci pocitac/notebook na nemz lze bez problemu pracovat?


Oznameni

14. listopadu 2014 v 17:19 | Honza |  Informativní
Vazeni ctenari blogu Obcanska neposlusnost, jiz dva tydny se potykam se zavadou meho pocitace. Z toho duvodu se nemam moznost dostat k archivu materialu a psat clanky (tento jsem psal na mobilu -proto ta absence diakritiky a byla to vzhledem k titernosti pismen ne prilis jednoducha prace).

Nevim, jak dlouho bude tato situace trvat. Nastesti jsem mel nekolik clanku napsanych a pripravenych k vydani. Proto vyjde i clanek 17. listopadu.

Do vyreseni vas tak prosim o trpelivost.

Nicmene pokud by nekdo z vas mel napriklad nejaky starsi a nepouzivany notebook, ktereho se chce zbavit a byl by mi ho ochoten venovat/za symbolickou cenu prodat/zapujcit na delsi dobu, byl bych velmi rad. Napiste mi na nergal@email.cz - na emaily jsem schopen pres mobil reagovat.

Protiruská propaganda 2

12. listopadu 2014 v 10:12 | Honza |  Mediální cenzura
Naše média již dávno nepřinášejí objektivní a vyvážené informace. Jejich jediným účelem je vyvolávat nenávistné postoje ve společnosti, šířit paniku a manipulovat s veřejným míněním. Zveřejnění většiny informací je pečlivě načasováno a cíleno na tu část obyvatel, které je možné oblbnout.

Ken Saro-Wiwa

10. listopadu 2014 v 7:36 | Honza |  Ze světa
Tento článek je opět jedním z připomenutí. Připomenutí toho, že nadnárodní korporace mají moc nad životy lidí. A že jim prochází všechna zvěrstva.

Válka o dolar

7. listopadu 2014 v 8:06 | Honza |  Postřehy
Když státy sdružené do BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika) zveřejnily svůj plán na vytvoření rezervního měnového fondu a BRICS banky jako alternativu Mezinárodnímu měnovému fondu, byla to jistě pro centrální bankéře velká rána. A jelikož prim v současných obchodech hraje dolar, začaly Spojené státy dělat vše proto, aby zejména Rusko (které je z pětice hospodářsky nejsilnější) poškodily.

Připomeňme si pátý listopad

5. listopadu 2014 v 5:11 | Honza |  Ostatní
Připomeňme si 5. listopad 1605.
Připomeňme si, že tehdy došlo k pokusu vyhodit do povětří Westminsterský palác během zahajovacího jednání anglického parlamentu, který byl nazván spiknutí střelného prachu.

Připomeňme si osobu, která se o to pokusila.
Jeho tvář se stala předlohou pro masku.
Masku, za níž se dnes skrývá idea.
Idea, kterou nelze zničit.
Idea, která nekrvácí.
Idea, která nemůže selhat.

Připomeňme si toho člověka.
Jmenoval se Guy Fawkes.

Den, kdy ČR přestala být suverénním státem

3. listopadu 2014 v 8:13 | Honza |  Svinstva z EU
Stalo se to 3. listopadu 2009.
Toho dne byla tehdejším prezidentem Václavem Klausem ratifikována Lisabonská smlouva.
Podepsal ji na základě konstatování Ústavního soudu ČR, v němž byla odmítnuta stížnost senátorů a současně sdělena nutnost bezodkladného podpisu prezidentem.

Moje knihy - aktualizace

1. listopadu 2014 v 8:09 | Honza |  Informativní
Vážení přátelé, příznivci a návštěvníci blogu Občanská neposlušnost, na začátku tohoto roku jsem vás informoval vydání svých knih/publikací na webu bezvydavatele.cz.

Dnes bych vás rád informoval o novince Občasníky vzdoru, která je souhrnným vydáním všech doposud zveřejněných Občasníků blogu Občanská neposlušnost.

Vydané publikace:
- Vzdoruj (výběr nejzajímavějších článků z tohoto blogu) - cena 20 Kč
- Tajemství UFO (kniha původně vydaná v roce 2000, nyní opakované vydání) - cena 50 Kč
- Občasníky vzdoru (souhrnné vydání všech doposud zveřejněných Občasníků) - cena 20 Kč

Všechny jsou v elektronické podobě (e-knihy) a je možné si je zakoupit zde (odkaz je trvale umístěn i v levém menu).

V plánu je vydání dalších e-knih. Uvažuji i o shrnutí, které se bude týkat situace na Ukrajině.