O vlastním názoru

6. října 2014 v 8:21 | Honza |  Vládní svinstva
Na vlastní názor máme jistě právo. Vlastním názorem dáváme najevo, že dokážeme přemýšlet a zaujmout stanovisko k jakékoliv věci. Je to však také vlastní názor, co je pro současné vládnoucí elity nebezpečnou (ba přímo ohrožující) zbraní proti systému, který nás nutí k jednotnému myšlenkovému vzoru. V hnutí ANO však dokázali zajít ještě dál.


Babišovo ANO, které jsem zde několikráte rozebral a které se mi jeví jako hodně podivné, se před volbami "vytáhlo". A svým pražským volebním kandidátům poslalo manuál, jak odpovídat na dotěrné dotazy.

V dokumentu se uvádí jedna zcela zásadní věc:
"I v našem poslaneckém klubu máme případy tzv. lidí s názorem, jejichž názory pak musíme týdny řešit, což se v době předvolební příliš nehodí."

Už ani členům strany se nevěří a tak jsou pro jistotu usměrněni. Protože jediný správný názor je ten, který má vedení strany. Přesněji přímo Andrej Babiš. Nepřipomíná to něco?

Řídit politické uskupení (nebo stát) jako firmu prostě nejde demokraticky. Šéf má vždycky pravdu. Takže ani vlastní názor není potřeba. Šéf má názor a ten dle hnutí ANO plně dostačuje.

Jenom by mě zajímalo, kam to všechno povede. Tohle nemá daleko k totalitě. A jelikož ANO vzešlo z korporátního podhoubí, pak tu vidím riziko totality fašistické.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama