O fízlech

4. října 2014 v 8:51 | Honza |  Vládní svinstva
Ve snad každé zemi a snad každém parlamentu se poslanci urážejí. Je to dáno ponejvíce tím, že neslušné jednání se stává standardem a umožňuje vládám daleko snázeji vládnout. Když Miroslav Kalousek pronesl na adresu Zdeňka Ondráčka, že byl komunistický fízl, byl to však nejspíše promyšlený kalkul.


Čekají nás opět volby. A kdejaký politik se snaží všemožně zviditelnit. No a Kalousek to dělá nejspíše tímto způsobem.

Dokonalá medializace Kalouskova výroku (až bulvárního charakteru) ukázala, že i v politickém boji platí známé - účel světí prostředky. A cíleno je opět na tu jednodušší část obyvatelstva, která se nechá lehce oblbnout lacinými a obhroublými aktivitami.

Předvolební kampaň vrcholí a dominuje jí negace a neférový boj. A média opět dávají obrovský prostor lidem, jako je Kalousek. Nekriticky, neprofesionálně a až propagandisticky.

Česká televize, která dala této události obrovský prostor, si pozvala k jejímu okomentování Jindřicha Šídla. Ten působí jako komentátor Hospodářských novin. Hospodářské noviny patří Zdeňku Bakalovi. Bakala je všelijak (obchodně, osobně...) spojen s Karlem Schwarzenbergem. No a Schwarzenberg je stranický nadřízený Kalouska. Co pan Šídlo tedy vlastně komentoval? Jistě názory svého zaměstnavatele.

Prostě bizardnost. Jedna za druhou.

No, a když už jsme u toho Kalouska. Od osmdesátých let byl v Československé straně lidové, která byla členem Národní fronty. ČSL vždy podporovala komunistický režim a neudělala nic bez jeho souhlasu. Miroslav Kalousek v té době nijak nevystupoval proti režimu a nemá tedy žádné právo stavět se dnes do pozice toho jediného mravně silného, který nás bude poučovat o tom, jak máme o komunismu smýšlet.

Avšak před volbami jde morálka stranou. A Miroslav Kalousek je nejspíše stále naštvaný, že už není ředitelem zeměkoule.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Carlos652 Carlos652 | 4. října 2014 v 18:51 | Reagovat

Miroslav Kalousek nemá vůbec žádné právo se stavět za mluvčího kohokoliv, kromě sebe. Snad se ostatní nenechají medializací ovlivnit - tento člověk by měl co nejrychleji z jakékoli významné funkce vysmahnout nadobro. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama