Každý si vybere

14. října 2014 v 7:51 | Honza |  Mediální cenzura
Tak jsem v pondělí 6. října opět narazil na příklad toho, jak nás naše média "nezaujatě, objektivně a pravdivě" informují. Protože o jedné události se naše presstitutky dokáží rozepsat tak rozdílně, že z toho až přechází zrak.


Média nás informovala o bojích Kurdů s bojovníky Islámského státu u města Kobani na severu Sýrie u hranic s Tureckem. V kurdských Lidových obranných jednotkách (YPG) bojují i ženy, což islamisté z IS nevnímají příliš příznivě.

No a tady se dostáváme k oné výrazně rozdílné informaci v našich médiích.

Článek informoval o devatenáctileté Ceylan Ozalpové, která se dostala do obklíčení, z něhož neměla šanci uniknout. Proto si nechala poslední náboj pro sebe a spáchala raději sebevraždu. Nechtěla se z pochopitelných důvodů dostat do zajetí.

Článek vychází z mylné informace, že kurdská vojákyně provedla sebevražedný atentát. A to bez dalšího upřesnění a jen v několika větách.

První zprávy o tomto incidentu (z neděle 5. října) skutečně hovoří o možném sebevražedném útoku. Spolubojovníci Ozalpové však pro televizi Al-Arabíja potvrdili, že se o sebevražedný atentát nejednalo. Novinky.cz však dementování sebevražedného útoku vůbec nebraly v potaz. Naskýtá se otázka proč. Odpověď bude nejspíše prostá - sebevražedný útok zní lépe než "obyčejná" sebevražda.

Tento příklad jasně dokazuje, že naše média neplní svou úlohu pravdivě a objektivně informovat. A spíše jsou nástrojem pro manipulativní snahy a krmí nás informacemi zahalenými do hávu bulváru.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama