#GlobalRevolution

18. října 2014 v 9:09 | Honza |  Postřehy
Někdo vnímal hnutí Occupy Wall Street jako hnutí revoluce, která má potenciál změnit svět. Avšak po krátké době bylo jasné, že vláda USA použije všech prostředků, aby se tohoto hnutí zbavila. Jeho násilné potlačení se tak dalo očekávat. Zanikla však myšlenka globální revoluce? Dřímá tu zárodek něčeho většího?


Člověka je možné umlčet. Ne však myšlenku. Ta přetrvává. Nekrvácí. Není ji možné zničit či zavřít do vězení. Nedá se zkorumpovat.

Díky hnutí OWS byla vytvořena síť. Systém mezi sebou propojených a takřka v reálném čase komunikujících komunit po celém světě. Ty podněcují vznik dalších ohnisek odporu. A také dál šíří myšlenku, kterou dokáží vnímat všichni lidé.

Síla této sítě spočívá v možnosti budovat své vlastní kousky světa. Nahrazovat staré novým.

Co dnes vidíme?
Vznikají samostatné komunity, které nespolupracují se zahnívajícím státním molochem. Vznikají samostatné městské části (samosprávní lokality) s vlastní ekonomikou. Využívají se alternativní měny. Rozvoj technologií (např. 3D tisk) umožňuje nezávislou výrobu a dokonce již i výstavbu.

Každý bod sítě má i několik přípojek. A tak mohou vznikat nová spojení. Nový začátek.

Pro korporátní svět, v němž menšina žije na úkor většiny, bylo hnutí OWS virem. Něčím, co ohrožovalo zavedený model vykořisťování. Něčím, co ohrožovalo moc těch údajných mocných. A jedinou jeho obranou byl útok represivních složek. Neměl snahu o nápravu. Neměl snahu nám naslouchat. Chtěl nás zničit. Protože neměl zájem ztratit svou pozici.

Jenže právě díky tomu umožnil vytvořit síť lokálních center odporu. Když nás vlády nemají zájem tolerovat, pak jejich moc rozložíme zevnitř. Vybudujeme si nový svět. Takový, v němž pro ty dnešní mocné už nebude místa.
Náš svět.
Spravedlivější a skutečně svobodný.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 qp qp | 20. října 2014 v 9:42 | Reagovat

po přečtení jsem is ihned vzpomněl na tento obrázek z bookletu kapely Prodigy a album Music For The Jilted Generation.
http://www.theprodigy.info/discography/official/Music_For_The_Jilted_Generation/inside_sleeve.jpg

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama