Situace na Ukrajině - pokračování 3

6. září 2014 v 8:21 | Honza |  Ze světa
To, co se děje kolem situace na Ukrajině, je příkladnou ukázkou propagandistické a manipulativní masáže. Média a vlády nás krmí bludy, které je nutno uvést na pravou míru.Plán B

Prezident Petro Porošenko a nový ministr obrany Valerij Heletej se pokoušeli o jiný plán. Nový plán. Plán B. Jelikož se jim na východě Ukrajiny nějak nedaří (vojáci dezertují, 4 brigády jim byly zničeny, velení je chaotické a nikomu se tam vlastně nechce střílet vlastní lidi), mění se taktika. Pravidelná armáda byla nahrazena dobrovolníky z brigády AZOV (o níž jsem psal již minule). A byly nasazeny ve větší míře těžké zbraně. Když není možné vytlačit domobranu bojem "dům od domu", tak se ty domy jednoduše rozbombardují. Domobrana a vlastně celé oblasti, které ovládá, jsou nyní terčem masivních útoků pomocí letectva a dělostřelectva. Taktika spálené země se opět vrací.

Dle informací ze CNN začaly vládní síly ve velkém měřítku používat i balistické rakety krátkého doletu typu 9K52. Ty jsou neřízené a velmi nepřesné. Mají dolet 80 km a jejich použití na cíle proti zastavěným oblastem je zcela jistě válečným zločinem (jelikož jde stále jen o protiteroristickou operaci, pak se tento zločin nejspíše nebude nikdy řešit).


MH17

O sestřelení letu MH17 již bylo napsáno mnoho. Avšak stále se vynořují nové a nové informace, které oficiální verzi čím dál více zpochybňují.

Jedním z prvních lidí, kteří se dostali k troskám letadla, byl Michael Bociurkiw, který v oblasti působil jako pozorovatel OBSE. Bociurkiw uvedl, že jedna z trosek vypadala jako prostřílená z kulometu. Verzi, že byl letoun sestřelen palubní zbraní bitevníku Su-25 uvádějí i někteří američtí zpravodajští analytici. Vzhledem ke změně trasy nad Polskem mohly ukrajinské vzdušné síly považovat let MH17 za ruské letadlo.

Na začátku srpna se objevila informace, že ukrajinská tajná služba SBU v centru řízení ukrajinského letového provozu zabavila veškeré zvukové záznamy komunikace dispečerů a posádky letu MH17.

A 8. srpna podepsala Ukrajina společně s Holandskem, Belgií a Austrálií dohodu o utajení informací o průběhu a výsledcích vyšetřování. Konečný názor expertů tak nebude nikdy zveřejněn. A když, tak po mnoha letech. Až politické důsledky této katastrofy ztratí svou relevanci.


Užitečný blbec Volodymyr

Pojem "užitečný blbec" jistě nemusím vysvětlovat. Avšak následující již vysvětlení potřebuje.

Americký ekonom a obchodník libanonského původu Nassim Nicholas Taleb vydal roku 2007 knihu "Černá labuť: Následky vysoce nepravděpodobných událostí". V ní analyzoval fenomén tzv. černých labutí, což jsou nepředvídatelné jevy a události s významným dopadem na život jedince či celé společnosti. Jednoduše jde o událost, která leží za hranicemi obvyklých očekávání.

A proč pojem černá labuť? Než byla objevena Austrálie, tak byli všichni Evropané přesvědčeni, že labutě jsou pouze a jedině bílé. Byla to taková jistota. A využívalo se jí i v logice. Po jejím objevení v Austrálii však byla tato jistota brutálně otřesena.

Za černou labuť můžeme označit i jistého Volodymyra Parasjuka. Ekonoma ze Lvova, který 21. února vylezl na podium. Před demonstranty z Majdanu. V tu chvíli tam řečnil lídr strany UDAR Vitalij Kličko. Parasjuk mu vzal mikrofon a vyhlásil ultimátum: "Jestli zítra do deseti ráno nevystoupíte s prohlášením, aby Janukovyč odstoupil, přísahám, že půjdeme ozbrojeni do útoku."


Dav demonstrantů to bouřlivě přivítal. Kličko koukal jako jelen. A dál to už znáte. Vyjednávaná dohoda padla (jednalo se o dohodu Janukovyče a opozičních předáků o ukončení násilností a plánu na mimořádné prezidentské volby) a druhý den bylo jasné, že kariéra Viktora Janukovyče skončila.

Ano, můžeme spekulovat. Co kdyby se Parasjuk k mikrofonu nedostal? Co by bylo kdyby?

Nicméně faktem je, že to byla právě jeho slova, která odstartovala následující šílenosti. Protože po jeho projevu už nikdo neměl zájem jednat a myslet.


Sankce, sankce a zase sankce

Takřka každý den nám naše "milovaná" média přinášejí informace o dalších a dalších sankcích, které radostným potleskem ze Spojených států uvaluje Evropská unie na Rusko. A takřka každý den je více než patrné, že tyto sankce jsou absolutně nesmyslné, Rusko nějak zvlášť neubližují a spíše jen více zostřují napětí ve světě.

Dle odhadů naší vlády sankce povedou k poklesu tržeb českých firem o několik miliard a ohrozí několik stovek pracovních míst. V konečném důsledku však půjde daleko o víc. Rusko zakázalo dovoz potravin z EU a USA a zvažuje i zákaz přeletů komerčních letadel a postih automobilek. Další odvetné kroky mohou následovat. EU se díky sankcím proti Rusku může citelně poškodit. Ale to nejspíše nikoho nezajímá. Důležité je jen a pouze nějak útočit na Rusko. Protože to je v zájmu Spojených států a EU poslední dobou koná jen v zájmu Spojených států.


Ruská invaze

Kyjev to tvrdí, USA to tvrdí, Polsko to tvrdí a vlastně i celá EU to nějak tvrdí. Na Ukrajinu prý vpadla ruská armáda. Nejdřív 1000 vojáků a nějaká ta nákladní auta. A pak 10 000 vojáků a tanky, bojová vozidla a bůhví co ještě. A dalších 45 000 jich prý čeká u hranic.

No já nejsem včerejší a je mi jasné, že domobraně na jihovýchodě Ukrajiny jistě pomáhají ruští vojáci a jistě je z Ruska zásobena. Stejně tak zbytkům ukrajinské armády a trestným batalionům pomáhají státy EU a USA.

Jenže tu stejně něco pořádně smrdí. Na Facebooku ukrajinského Ministerstva zahraničních věcí byly zveřejněny dvě fotografie mající dokládat onu invazi. Avšak jde o blamáž. První fotografie kolony vojenských vozidel pochází z Wikipedie (tam je popisek - ruský tank v Jižní Osetii ze srpna 2008). Druhá fotografie pochází z webu Arms-expo.ru (kde se hovoří o novém bojovém vozidle BTR-82AM - z prosince 2013).

Je vcelku zajímavé pozorovat i prohlášení médií, která bez hlubší znalosti vojenské techniky hovoří o pohybu všeho možného (většinou bez označení), což má dokazovat přítomnost ruské armády. A nijak se už nezmiňují, že tato technika byla a je na Ukrajině z dob bývalého Sovětského svazu přítomna a velké množství bojových vozidel a nákladních aut domobrana ukořistila. Také pochybuji, že novináři takového Reuters (například) rozeznají Rusa od obyvatele jihovýchodu Ukrajiny. Jen tak od pohledu.

Pokud by skutečně došlo k invazi ruské armády, pak lze jistě předpokládat několik zásadních věcí:
- Díky technologické a vojenské převaze Ruska nad Ukrajinou by došlo k zaměření ukrajinského dělostřelectva a jeho zničení ještě před invazí.
- Na bojišti by byly nepřehlédnutelné kolony vojenské techniky a doprovodných vozidel.
- Ukrajinské ozbrojené složky by se velmi rychle začali stahovat a vojáci by se jistě snažili zmizet mezi místním obyvatelstvem.
- V místech bojů by byly viditelně zřízeny ruské checkpointy.
- Hraniční přechody by byly pod ruskou kontrolou.
- Nejspíše by též Rusko vyhlásilo nad Ukrajinou bezletovou zónu pro všechny civilní lety.
- Vláda Ukrajiny, zahraniční poradci a pracovníci západních vlád by se snažili uprchnout ze země.
- Ve světě by byly patrné nebývalé diplomatické a vojenské aktivity.

Taková invaze by se jistě nedala skrýt.

Nyní se však jen papouškují slova Petra Porošenka a nic jiného se neděje. Jedinou prokázanou ruskou "invazí" tak byla jen humanitární kolona, která projela do Luhanska a zpět aniž by se naplnila jediná apokalyptická vize Kyjeva. Ten vydal varování, že humanitární konvoj je vlastně invazí. Nicméně každý dnes dokáže pochopit, že Rusko by v případě invaze opravdu nepotřebovalo takovouto chabou výmluvu.

Je tak dobré se ptát, proč se o invazi stále mluví. Je jasné, že se Kyjev snaží donutit NATO k otevřené intervenci. Je jasné, že Spojené státy si intervenci přejí. Avšak velmi dobře vědí, že všechny ty informace Kyjeva stojí na hliněných nohách a nelze na nich dál stavět.

Ještě bych se v tomto bodě rád zmínit o ruských výsadkářích. Výsadkáři z 331. pluku 98. výsadkové divize byli zajati v Doněcké oblasti. Dle jejich výpovědi překročili hranici omylem. Nicméně je spíše pravděpodobnější, že jejich výpověď je úmyslně mylná. Pravděpodobnější variantu naznačil generál v záloze Andor Šándor, dle něhož se jednalo o zpravodajskou operaci. Tedy o informační podporu domobrany a zjištění aktuální situace. Tato taktika je běžná a provádí ji i armády západních zemí, jejichž speciální jednotky sbírají zpravodajské informace v oblastech bojů po celém světě. Současně i přístup Moskvy k této události hodně naznačuje, že se Rusko cítí v případě ukrajinské krize silné a je si vědomo své neotřesitelné pozice.

Na druhou stranu je také dobré připomenout, že jihovýchod Ukrajiny je pod stálými útoky a ukrajinské ozbrojené složky zabíjejí vlastní lidi. Případná invaze ruské armády by byla (pokud by šlo o zastavení útoků proti obyvatelům jihovýchodu Ukrajiny) jistě obhajitelná.

Nicméně musím též uvést, že se množí informace i z nezávislých zdrojů, která o působení ruských vojáků na Ukrajině hovoří. A nepochybuji, že na nich může být něco pravdy.


Ukrajinská armáda

Ještě nedávno nám média sdělovala, jak ukrajinská armáda postupuje. A Petro Porošenko roztruboval do světa, že během krátké doby jeho ozbrojené síly zvítězí.

Jenže situace je trochu jiná. Ve skutečnosti nikdo nikam nepostupuje. A naše média nám vesele lžou.

Zbytky ukrajinské armády jsou demoralizovány a asi největší paseku na jihovýchodě Ukrajiny dělají jen trestné bataliony složené z nacionalistických příznivců Pravého sektoru a žoldáků.

Situaci věrně popsal Washington Times. Na frontu dorazí nové posily a velitel rovnou vyzve ty vojáky, kteří nechtějí bojovat, aby nasedli na autobus a zase odjeli. Spousta vojáků této nabídky využívá.

Tzv. dobrovolnické prapory (složené ze žoldáků) nedostávají žádnou pomoc. Ač je Kyjevem slibována. Je tak možné, že se tamní "vláda" takto rozhodla do budoucna tento problém vyřešit. Většina z nich si totiž zvykla beztrestně zabíjet a drancovat a v případě nějakého vyřešení situace (a jednou se nějak skutečně bude muset vyřešit) by tyto síly utržené ze řetězu mohli být problémem. Žoldáky tak "přenechává" domobraně.

Na začátku srpna naše média přinesla informaci, že se cca 400 vojáků ukrajinské armády vzdalo a uteklo do Ruska. A současně nám média přinesla i informaci o tom, že se asi tisícovce dalších podařilo probít z tzv. Jižního kotle. Avšak, jako vždy, nám média nesdělila celou pravdu. Ukrajinská armáda šla do útoku s 72, 51, 28 a 24 mechanizovanou brigádou a 79 výsadkovou brigádou o celkovém počtu cca 5000 vojáků. Kyjev následně dne 19. července oznámil odříznutí zásobovacích tras a uzavření hranic. Během 14 dnů se však situace velmi změnila. Domobrana využila taktiky partyzánského boje a nedostatečné podpory ukrajinských sil, které se nakonec dostaly do obležení. Zbytky demoralizované ukrajinské armády (ztráty jsou odhadovány na 2 - 3 tisíce vojáků) se tak rozprchly a na bojišti zanechaly desítky kusů obrněné techniky (domobrana se zmocnila 67 kusů techniky - systémy Grad, tanky, protiletadlové systémy Vosa, obrněné transportéry a další). Obnova zničených ukrajinských jednotek není v dohledné době možná.

Je také dobré připomenout, jak byla většina těchto vojáků rekrutována. Většinou jde o násilné odvádění, které provádí ozbrojenci Pravého sektoru. Zajímavé informace jsou například zde.

A začátek září přinesl obdobnou situaci, kdy došlo k obklíčení 5 - 7 tisíc ukrajinských vojáků. Domobrana na ně útočí u Luhanska i Doněcka. A snaží se města ovládnout. Hovoří se o stovkách mrtvých a zajatých vojácích a příslušnících polovojenských batalionů.

toto video zachycuje třídění vojáků a příslušníků některého
z fašistických batalionů


V současné době bylo zničeno asi 80% ukrajinské armády (její elitní složky byly zničeny kompletně). V následujících 3 - 6 měsících není možná jejich obnova. Zničena byla i většina polovojenských fašistických batalionů - Donbas, Dněpr, Volyň a další. Iniciativa v bojových operacích přešla plně na stranu domobrany, která se na úkor vládních sil dokázala dobře vyzbrojit.

Tedy něco jako ukrajinská armáda dnes již fakticky neexistuje a bojů se účastní pouze zbytky polovojenských batalionů a žoldáci.


Když Polsko zradilo Evropu

V předcházejících článcích jsem již několikráte zmínil o podivné roli Polska. A ne náhodou jsem Polsko označil za trojského koně. Poslední události mi jistě dávají za pravdu.

Stručně shrnu nejdříve události předcházející. Polsko se již od začátku konfliktu na Ukrajině snažilo do celé záležitosti zatáhnout NATO. Tvrdě vystupovalo proti Rusku a takřka žadonilo po Spojených státech o nějakou tu intervenci. Je všeobecně známo, že ministr zahraničních věcí Radoslaw Sikorski a premiér Donald Tusk jsou zcela oddáni "americké věci" a Spojené státy jsou pro ně modlou. Oba již na začátku srpna hystericky obviňovali Rusko ze všeho možného a nemožného.

Tento až rektální alpinismus byl náležitě odměněn. Donald Tusk, těžce proamericky orientovaný politik a extrémní válečný štváč, byl zvolen předsedou Evropské rady (tedy jakýmsi evropským prezidentem). Co si o tomto postu můžeme myslet, je v tuto chvíli druhotné. Důležité je, že se stal faktickým šéfem unie a zcela jistě v ní bude prosazovat americké zájmy. EU byla až doposud v otázce vztahů s Ruskem nejednotná a řekněme neukázněná (nebyla dostatečně proamerická). To se však nejspíše změní a politické vedení unie bude nuceno poslušně poklonkovat diktátu Spojených států.


Jak to všechno skončí?

Média nás stále krmí propagandou a vůbec si nevšímají skutečných událostí na Ukrajině. Zcela je ignorována humanitární katastrofa a zabíjení civilistů. A to všechno i v době, kdy začíná být jasné, že "projekt Ukrajina" se Spojeným státům a EU úplně vymkl z rukou. A tak jsme jen přesvědčováni, že za vše může "zlé Rusko", čímž vlády dávají jasně najevo, že právě Rusko bylo v tomto projektu cílem.

Velké množství mrtvých a zločinné akce ukrajinské "vlády" nadobro rozdělily Ukrajinu na dvě části. Jihovýchod Ukrajiny se nejspíše brzy stane novým státem. O Novorusku se již dnes otevřeně hovoří a zdá se, že jeho vznik bude jedinou možností, jak občanskou válku ukončit.

Politický vývoj však značí možné přípravy na válku větších rozměrů. V předchozím bodě jsem se zmínil o jmenování Donalda Tuska na post prezidenta unie. Polsko samotné by si již z historických důvodů přálo válku s Ruskem. Samotné na to však nemá. Pokud bude mít ale za zády Spojené státy a podrobenou Evropu, pak si nejspíše bude moci začít vyskakovat.

Evropské vlády s pomocí médií umožnily Washingtonu vyvolat propagandistické tažení proti Rusku. Samotné Spojené státy si odhlasovaly posílení svých jednotek u hranic z Ruskem. A povýšení statutu Ukrajiny na spojence NATO (k čemuž se ještě vrátím). Moc dobře také víme, že USA se vůbec nezabývají nějakou suverenitou států. Pokud jde o vlastní zájmy. A často s pomocí lží a útoků pod tzv. falešnou vlajkou útočí kdekoliv, kde zrovna potřebují.

Soukolí války se pomalu roztáčí a evropští politici to ve své stupiditě ještě podporují. Zahraniční politika Spojených států je plně podřízena tzv. Wolfowitzově doktríně:
"Našim prvním cílem je zabránit opětovnému zrození nového konkurenta, buď na území bývalého Sovětského svazu, nebo jinde, který představuje hrozbu řádu, kterou dříve představovali Sověti. Toto je dominantní důvod tvořící základ nové regionální obranné strategie a vyžaduje si, abychom zabránili jakékoliv nepřátelské mocnosti v ovládnutí regionu, jehož zdroje by postačovaly k vytvoření globální mocnosti."

Za nepřátelskou mocnost tak může být označena kterákoliv země.

O několik řádků výše jsem psal o povýšení statutu Ukrajiny. Petro Porošenko 3. září oznámil, že se dohodl s prezidentem Vladimirem Putinem na příměří. Toto oznámení má však hned několik vad na kráse. Předně Ukrajina není s Ruskem v oficiálním válečném stavu, takže takováto dohoda je vlastně zbytečná. Porošenko by se spíše měl dohodnout s vůdci domobrany. A Moskva dohodu o příměří popřela. Dle mluvčího Dmitrije Peskova se oba státníci pouze shodli na krocích k ukončení krize.

Žádná dohoda tedy fakticky neexistuje a domobrana trvá na tom, že příměří nastane až po stažení vládních vojsk. Jenže západ (tedy USA a EU) poslouchají jen to, co říká Kyjev. A pokud nyní Kyjev řekne, že Putin dohodu nedodržel, pak to může být zárodkem globálního konfliktu.

Že tyto úvahy nejsou plané, dokazuje hromadné konvertování peněz do zlata. I česká průmyslová elita a finančníci hromadně opouštějí loď a stěhují svůj majetek do neutrálních zemí. Za posledních několik měsíců jde o objem větší, než kolik peněz bylo celkem konvertováno za posledních 30 let. Média otevřeně hovoří o válce a Putin pohrozil, že si není radno zahrávat s jadernou mocností.

Nahlas to nikdo neřekne. Ale Evropa se skutečně na válku připravuje.

K polsko-ruské hranici se již v těchto dnech přemísťují jednotky NATO. Do Norska směřují americké tanky. A u nás se bude konat velké vojenské cvičení. A už v červnu tohoto roku přišla naše vláda s plánem zavést obdobu povinné vojenské služby. Načasování schvalování nového branného zákona se může jevit jako náhodné. Avšak jak dlouho dopředu byla celá situace plánována?

Můžeme tak jen doufat, že nikdo není připraven na vzájemné zničení. Protože konflikt mezi Ruskem a NATO by jistě vedl k nasazení jaderných zbraní.


A jedna horká novinka na závěr

Včera 5. září od 17:00 začalo platit na Ukrajině příměří (dohoda byla podepsána v Minsku zástupci Kyjeva, LLR, DLR a OBSE). Nicméně se objevila informace o plánování provokace. Kyjev chce s pomocí svých fašistických brigád v Doněcku a Luhansku zaútočit na zásobníky čpavku. A následně (podle dopadu útoku) hodlá údajně použít i chemické zbraně. A z těchto útoků chtějí obvinit Rusko. Veřejnosti sdělí, že z Ruska byly vypáleny rakety (či dělostřelecké granáty), které náhodou zásobníky zasáhly.


Dodatek ze 7. září

EU se rozhodla, že případné další sankce proti Rusku budou řešeny, pokud bude porušeno aktuální příměří mezi Kyjevem a domobranou jihovýchodu Ukrajiny. V sobotu 6. září byla hlášena střelba u přístavního města Mariupol a dnes dochází k bojům i v okolí Doněcku.

Podle informací Červeného kříže šlo o dělostřelecké ostřelování ze strany ukrajinských sil.

Lze předpokládat, že z porušení příměří bude obviněna domobrana. Protože jen tak lze uvalit další sankce proti Rusku. Což si USA a EU jistě přejí. Je dobré poznamenat, že dohoda o příměří nebyla řešena s Ruskem (viz. výše), protože Rusko není v oficiálním konfliktu s Ukrajinou.

Je jasné, že Porošenko se na příměří dohodl až ve chvíli, kdy mu nic jiného nezbývalo. Domobrana má v obklíčení zbytky ukrajinské armády v okolí Luhansku a Doněcku a současně má nakročeno k dobytí Mariupolu.

Celé příměří je ze strany Kyjeva tak jen podvodem. Chtějí mít chvíli čas na provedení nějaké prasárny. Což může potvrzovat výše uvedené informace o připravované sabotáži zásobníků čpavku.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tomas Tomas | 6. září 2014 v 23:33 | Reagovat

Kauza Urajina je dukazem globalni  demence etiky a vyspeosti teto spolecnosti! Avsak tento pruser bude 6 prednich bankeru sveta stat vse! K velke valce nedojde ,vzepre se pracujici lid ale amiky to bude stat konec dolaru. Nesmime zapominat , ze tohle prece jiz neni ten jejich terorismus a podrazackeho islamistu by jste na Ukrajine ztezi nasli ze ano! Staci kdyz Cina rekne hop....a na druhem konci se ozve ...oups...Ale vsechny nas to bude neco stat ...zavest novy system zivota civilizaze ktery neovladaji vsivaci!!

2 Lukáš Lukáš | Web | 7. září 2014 v 19:24 | Reagovat

já bych si raději počkal, až jak to celé dopadne... a ne to zde zbytečně průběžně prohádat a ještě víc dramatizovat (tak jak to dělají mnozí tady či na novinkách a podobně)

to je v dobrém myšleno, protože skutečnou pravdu se vším všudy se stejně dovíte možná až bude po všem :)

3 Thomas Thomas | 7. září 2014 v 20:21 | Reagovat

jj.-v pohode,take to muze byt zcela jinak - paradox cerne labute jak se zminuje Honza.

4 garf garf | 7. září 2014 v 21:40 | Reagovat

Dalo by se napsat hodně, ale místo toho dám odkaz na velmi zajímavé video, ze kterého se hodně dá poznat kdo je Putin a co chce. Myslím, že i jeho odpůrci, budou-li aspoň trochu objektivní změní názor. Není zajímavý pouze jeho projev (asi 16 minut), ale celé video, které trvá přes dvě hodiny.
http://www.youtube.com/watch?v=52E4lVOHTCQ

5 geronimo geronimo | 9. září 2014 v 8:42 | Reagovat

Pokud jste organizační typ , tak zorganizujte třeba petici o zrušení televizních poplatků . Já bohužel nevím jak na to . Proč mám já , který nesouhlasí s válkou a s fašistickou "politikou" kolaborantské TOP 09 platit jejich volební kampaně . Vždyť ten lidský vyvrhel je na ČT víc než všechno ostatní dohromady . Proč mám neustále za své peníze poslouchat válečné štvaní fašisty Švarcenberka nebo gestapáka Kalouska . A ti jejich lokajové jsou jeden větší darebák a zločinec než druhý . Já píšu ministrům a parlamentním funkcionářům a neustále jim připomínám , že jsou v první řadě vládou občanů ČR a aby si to uvědomili . Taky jim připomínám , že jim nikdo lidí ktří je volili nedal právo tahat ČR do jakési pochybné Americké války . Oni už jsou bohužel tak hluboko zalezlí v americké prdeli , že jim mínění občanů nic neříká a je jim jedno , že riskují životy milionů nevinných .

6 Čtenář Čtenář | 10. září 2014 v 12:55 | Reagovat

Chtělo by to prostě zcenzurovat tvrdě média, aby skončili s jakoukoliv propagandou, ať levicovou, tak pravicovou... Zároveň se postarat, aby to nebylo jako za doby minulé, kdy bouchnul Černobyl a držela se o tom huba, nebo se to zlehčovalo. Minimálně ty státní média. Je mi líto, ale po internetu je znát, jak dokáží ovlivnit občany. Musíme si uvědomit, že spousta občanů je jednoduchých a neumí třídit informace. Tito se musí chránit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama