Třetí světová válka

4. srpna 2014 v 8:25 | Honza |  Ze světa
V současnosti, více než kdy jindy, hrozí propuknutí dalšího globálního konfliktu. Již dříve byl svět několikrát na pokraji války. Nejvíce díky krizím mezi největšími jadernými mocnostmi. Pokaždé však někdo dokázal zatáhnout za brzdu. Protože v případné jaderné válce by nebylo vítěze. Avšak nyní je situace jiná. Stále zřetelněji můžeme pozorovat, že si globální konflikt někdo přeje.


Svět je stále více destabilizován. A to strategií tzv. řízeného chaosu. Současně vzrůstá míra propagandy. Politici a následně i média nám cíleně lžou a snaží se nás zmanipulovat. Svět je v rukou několika mocných, kteří si hledí jen vlastních zájmů a neváhají jít i přes mrtvoly.

Kontinentální rozhraní mezi Evropskou unií a zbytkem světa se stalo zónou lokálních válečných konfliktů, které mají potenciál k rozšíření do zbytku světa.

Tento chaos je způsoben vývozem demokracie a potlačováním místních autoritativních režimů. Tedy tím, co provádí Spojené státy již několik desetiletí. Evropská unie tak dnes čelí nejhorší bezpečnostní situaci od druhé světové války.

Spojené státy dnes podle mnohých analytiků doufají, že díky válce v Evropě by mohly projít probíhající krizí, na válce vydělat a následně zahájit novou dlouhou vlnu hospodářského rozvoje.

Evropa je pro Spojené státy ekonomickým konkurentem. A toto vědomí je tím silnější, čím větší je krize v USA. O této krizi již otevřeně hovoří přední finančníci z celého světa. Obávají se, že to nejhorší teprve přijde.

Proto je také vyvíjen tak velký tlak na EU, aby podepsala Transatlantickou obchodní a investiční dohodu (TTIP). Díky této dohodě získají absolutní moc nadnárodní korporace. Tedy především ti zástupci kapitálu, kteří dnes určují politiku USA a kteří používají armádu Spojených států jako beranidla na všechny neposlušné a znepřátelené státy.

Proto je také vyvíjen tak velký tlak na nestabilní státy v okolí EU, díky čemuž je ohrožena vnější bezpečnost unie, která bude nucena mobilizovat své veškeré síly k zajištění své obrany. Bezpečnostní rizika jsou navíc uměle zveličována a též vyráběna. EU pak bude muset požádat USA o vojenskou pomoc.

Aktuální situace na Ukrajině ohrožuje křehkou stabilitu mezi EU, která je nucena uvalovat další a další sankce na Rusko a Ruskem, které se cítí čím dál více ohroženo. Sankce vůči Rusku oslabují ekonomiku EU a ta se tak bude muset smířit s diktátem plynoucím ze smlouvy TTIP. Evropa se tak sama vzdává své síly a možnosti ekonomicky konkurovat Spojeným státům.

Současně je Evropa nucena papouškovat válečnou rétoriku USA. V opačném případě by se tak fakticky postavila na stranu Ruska a tím by popřela základy svého bezpečnostního systému, který je součástí NATO. Samotné NATO však není žádnou zárukou bezpečnosti a Evropa se tak může stát pro soupeřící velmoci vhodným bojištěm.

Bohatství západního světa je založeno na vykořisťování těch zemí, které se nedovedou účinně bránit. A protože tento zdroj rychle vysychá, hledají se nové zdroje a příležitosti. Globální válečný konflikt je tak nevyhnutelný. Spojené státy si jej očividně přejí a Evropě nezbude nic jiného, než se připojit.

Olej do ohně přilévají i nezodpovědní žurnalisté, kteří svou propagandistickou masáží, vyvolávající další a další nenávist, posunují svět k propasti.

Říká se, že slovanské národy vždy drží pospolu. Dnes však vidíme, že právě mnozí lidé ze zemí bývalého socialistického bloku daleko více poklonkují svým novým pánům z USA. Vidíme, že jsme daleko více schopni nenávisti k vlastním bratrům. A to i na základě klamavých praktik, které stojí za většinou současných konfliktů. A dokážeme ze sebe dělat poslušné šašky vždy, když si Washington jen uprdne.

Vlastně si za to můžeme sami. Díky naší neschopnosti a neochotě se postavit svinstvu. Díky naší vnitřní spokojenosti s pokryteckým systémem, který se podobá starému římskému "chléb a hry". Bavíme se u nesmyslných estrád a máme všeho nadbytek. A přes tu horu cetek nevidíme skutečný svět. Svět, který se velmi rychle rozkládá. A rozklad, který postihne i nás.

Třetí světová válka je nevyhnutelná. Bohužel, vzhledem k zbrojnímu arzenálu mnohých zemí, nebude mít vítěze. Jen jednoho poraženého. Lidstvo.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 prakticky-neprakticky prakticky-neprakticky | E-mail | Web | 4. srpna 2014 v 8:59 | Reagovat

Zdravím,
V mnoha bodech článku naprosto souhlasím, přesto mám i výtky. Za jedno, nevím, zda je to úmyslně nebo ne, ale v textu to vypadá, jako by Rusko za nic nemohlo. Rusko také není svaté, Putin se utrhl ze řetězu a má pocit, že může vše, stejně jako Spojené státy. Taktéž výrok, že Slované drží při sobě. Vzpomeňme na druhou světovou válku. Rusové se chovali hůř, než Němci! Jeden příklad za všechny: do vesnice přišla jednotka německé armády. Pobrala dobytek, který zabila, vzala si, co potřebovala a zbytek vrátila lidem z vesnice. A Rusové? Přišli do vesnice, kterou absolutně vyrabovali a ještě k tomu znásilňovali. Určitě bude někdo namítat, že to dělali i Němci. Nepopírám, ale v mnohem menší míře. A co se dělo za minulého režimu? To snad není třeba připomínat. Proto je vcelku logické, že vůči Rusku zůstalo mnoho zemí dost opatrných.
Co se "demokracie" týče, rozhodně souhlasím. Dovol mi vyjádřit se citátem: "Demokracie - vláda lůzy - je podřízení rozumu vášni" (Platón). Již za dob antického Řecka velcí filozofové věděli, že demokracie nebude fungovat dobře. Tak vymysleme něco, co bude lepší, protože nic, co by fungovalo lépe zatím neexistuje.
K hrozbě války buďme trochu střízlivější. Pokud by válka opravdu začala, nikdo by z toho nic neměl, protože by se všichni navzájem zničili. Leda že by se USA a Rusko spojily proti světu, což reálně opravdu nehrozí :).
S pozdravem a přáním hezkého dne,
Prakticky - nepraktická

2 Petr Petr | 4. srpna 2014 v 12:15 | Reagovat

[1]:Asi tak...jenže někomu, kdo je oslněn Ruskem nevysvětlíte, že by mohlo být Rusko také špatné (viz. předcházející články, ve kterých pan autor blogu několikrát šlápl s tím, kdo je zlý a kdo hodný, zásadně vedle). Špatní jsou přeci (tak nám to servíruje autor blogu) hlavně USA a EU, dále NATO, OSN, G8 (nyní G7 - pozastavení členství Rusku za obsazení Krymu) atd.
Přec nejlepší propaganda je dehonestace propagandy opačné strany :-)

3 Honza Honza | Web | 4. srpna 2014 v 12:23 | Reagovat

[2]: On je asi problém v tom, že mé články vidíte hodně jednostranně. Já nikde netvrdím, že Rusko je bez problému.

Jenže dnes vidím problémy právě ze strany EU a USA. Nebo snad víte o nějaké agresivní akci Ruska na druhém konci světa, kde byl celý region destabilizován?

Je to asi dáno tím, že pokud někdo píše v neprospěch USA či EU, pak je v očích některých lidí automaticky proruský. Když nejsi s námi, jsi proti nám.

A taky tím, že mnozí lidé z poskomunistických zemí žijí (v případě otázky Ruska) někde v hluboké minulosti.

Je to hloupé, zjednodušící a ovcoidní.

4 Petr Petr | 4. srpna 2014 v 12:52 | Reagovat

[3]:Nezlobte se na mě, ale já pouze hodnotím to, co čtu. Pokud v 99% píšete o Rusku jako o mírutvorci, zastánci míru, útočiště bezbranných a o USA a EU jako o těch, kdo hatí tyto vlastnosti Ruska, jde si snad udělat jiný obrázek?

Vím, Ukrajina, to by mohlo pro začátek stačit ;-)

Nikoliv, nemůže být ani řeči, že USA a EU jsou svatí, ale pokud neustále napadáte postupy nebo jednání USA a EU a ani slůvkem se nezmíníte o nekalých věcech točících se kolem Ruska, je to možná nasnadě, že se čtenářům může zdát, že nejspíš budete zastánce té či oné "strany".

Neříkám, že snad nemáte určitý rozhled nebo povědomí o tom, co se ve světě děje, ale pokud chcete mít renomé nezávislého blogera, berte vše v potaz. Ono kolikrát určité negativní gesto jedné strany je zapříčiněno nemilým podnětem druhé strany. Pokud tedy píšete článek o reakci, napište též o akci. Jinak bysme se dostali na zpravodajskou úroveň před rokem 1989, a to snad nikdo nechce. :-!

5 lojzo lojzo | E-mail | 4. srpna 2014 v 19:19 | Reagovat

Vše je v lidech!Nikdy jsem rusáky neměl rád a kvůli tomu to se mnou šlo od škol!Ovšem byl jsem učen rodiči,být objektivní!Dnes jako starý pán teprve přicházím na to,kdo je na této planetě největší agresor a kdo získává z válek!Mohu Vám jenom sdělit,že ve válce vojáci jak kradou tak znásilňují,ať jsou to Němci,češi,arabi nebo židé!Člověk je nejhorší parazit na této planetě!Podívejme se na Havla,Klause,Kalouska,zemana,Dienstbíra,Langšádlovou,Němcovou,Nečase,prostě ty hyeny které obrátí kabát i kdyby se probral Hitler!Proto se Rusko musí svými satelitními státy ochránit,neboť amík touží po tom,aby byla válka v Evropě a doufá že se jim vše špatné vyhne!Ovšem Putin zná politiku a zná amíky.Rusové česko museli obsadit v zájmu větší bezpečnosti v Evropě,neboť jak jsme viděli Havla s Klaunem ti by nás amíkům prodali ihned,přišlo to ale tak daleko,že naše vláda nás zaprodala jak amíkům tak nyní budeme dělat gastarbaitry pro asiaty,jelikož Sobotka je obyčejná nula a nic neumí,ani politiku!Dnes se bohužel nedivím ani tomu,že byl rok 1948,kdy lidé měli dost zaměstnavatelů,kteří je okrádali jako dnes na mzdách a bezdůvodně vyhazovali z práce.Zajisté to potká časem i tyto vlády a bude zlodějům zabaven majetek a budou pozavíráni!Národ trpí a politici se nám smějí!A to za sto a více tisíc měsíčně! :-(

6 milan milan | E-mail | 4. srpna 2014 v 21:43 | Reagovat

[5]:Naprostý souhlas! Nebylo to mnohdy lehké za tzv. totáče. Povinná ruština ještě prohlubovala nechuť k režimu i nenávist. V Moskvě si prdli a tady se garnitura rovnou pos..la. No a dnes je to zase obráceně - nebo stejně? Chcete do Evropy, do Světa? Tak odevzdejte banky, zlato, připravte žoldáky a pěkně přispějte na "západní demokracii"  Nechutná politika několika tisíc skoromaniaků s jarmulkou i bez nás požrala jak malinu na dortu který Gorbačov naservíroval. A nějaké dohody? No ty jsou jen proto aby se mohly porušit. A Sibiř je tak bohatá, tak hurá na ní než tam vkročí Čína.

7 Thomas Thomas | 4. srpna 2014 v 21:46 | Reagovat

Pratele zato,ze jeste nezacala valka vdecime jen a pouze neuveritelne pevnym Putinovim nervum!!
Ma vic rozumu,jak vsichni radoby-vedouci  Evropy! Nechci ani domyslet, co by se stalo s jakoukoliv zemi,ktera by diktovala amikum sve presvedceni ci nabozenstvi!!!
Myslim,ze by jsme meli v tehle situaci dekovat jen a pouze rusum,ze se jeste muzeme radovat z tohoto sveta. Kdo tohle nechape tak je prosty zmanipulovany debil!.....

8 Thomas Thomas | 4. srpna 2014 v 21:48 | Reagovat

.....pardon Putinovym nervum.

9 Garf Garf | 4. srpna 2014 v 22:28 | Reagovat

Před časem jsem psal pod úplně jiným tématem (z domova), že i kdybych byl tvrdým pravičákem tak by se za těch 25 let ze mně musel stát chtě nechtě levičák (ne tak doslova). A dnes musím napsat to samé ale k jinému tématu - mnohem závažnějšímu : i kdybych byl přesvědčený obdivovatel západu (USA, EU)tak po současných událostech na Ukrajině bych z toho byl vyléčen (a to doslova). Dobře to napsal Thomas - jedině díky velmi rozvážné politice Ruska (Putina)zatím ještě válka nezačala. Ale jak dlouho tohle vydrží? Vždyť USA jde evidentně o to vyprovokovat za každou cenu vstup ruských vojsk na Ukrajinu - a přesně na to čekají!!! Ale co má Putin podle vás, jeho kritiků dělat? Předat veškeré nerostné bohatstvé a území dobrovolně Američanům - vždyť o to jim předně jde, proto se tlačí ze všech stran k Rusku, proto investovali do Ukrajiny miliardy dolarů atd. Jsou desítky důkazů o co Američanům jde a popravdě ani ta EU už nemá proti nim žádnou obranu. A na druhé straně se budou do omrzení omílat jediné dva argumenty které proti Rusku mají - Krym a pomoc vzbouřencům ve východní Ukrajině. Myslíte si Petře, že kdyby to bylo opačně, že by se USA chovaly jako Rusko - ani omylem, to už by asi ta válka byla. Oni jsou totiž ve své bezbřehé namyšlenosti přesvědčeni, že i jadernou válku by vyhráli - a to je na tom nejhorší, že je už nic nebrzdí. A zase jde o to co vždycky - o peníze a o moc. Jak hnusné..... [:tired:]

10 NENIE NENIE | 5. srpna 2014 v 8:09 | Reagovat

otom, ze valka nema viteze netreba diskutovat, ale nejak jsem si nevsiml, ze by v kazdem meste v EU byl Rusky fastfood, prodavali se Ruske cigarety, alkohol, nealko, hadry, boty, auta, elektroniku...,takze pak voco komu tu jde, Rusakum nebo USA? :-!

11 Lukáš Lukáš | Web | 6. srpna 2014 v 19:47 | Reagovat

Zdravím vás,

já si osobně myslím, že někdo (!) skutečně má veliký zájem na větším konfliktu, ale kdo přesně, to si netroufám posuzovat.

S pozdravem, Lukáš.

12 tamara tamara | E-mail | 7. srpna 2014 v 5:38 | Reagovat

ten,kdo může zdrhnout před jadernou katastrofou a samolibostí a po generace nadřazenosti zbytnělým egem už neví co by....
kam se dá,a na dlouho,zdrhnout před jadernou katastrofou?

[11]:

13 Jouda Jouda | E-mail | 9. srpna 2014 v 0:11 | Reagovat

No a to samé co je na Ukrajině by nás čekalo, kdyby jsme chtěli vystoupit z EU

14 karel karel | E-mail | 16. srpna 2014 v 22:50 | Reagovat

Mám strach, že tady nejde o Krym. Jde o světovládu USA. Evropa již poslouchá na slovo, Afrika je od USA vytěžená.Ke světovládě USA schází porazit Irán, Rusko a Čínu. http://www.novarepublika.cz/2014/08/20-minut-sokujici-pravdy-o-skutecnych.html

15 AK85 AK85 | E-mail | 7. října 2014 v 17:25 | Reagovat

[2]:To je uplná hloupost a nevědomost.
Snížení populace na absolutní minimum je hlavním cílem celé této hry.
A o RUSKU se u nás špatně smýšlí jenom k vuli rodičum a mediím které něco žbleptli,že něco někde slyšel.
Ale nikdo z Vás nezná nikoho komu se neco zleho ze strany rusu stalo.Uvědomte si že zdroje dochazejí a pokud zde zustane hrstka lidí a budou se řídit novými zákony a umele udrží populaci treba 500 000 lidí, tak jim zdroje vydrží třeba několik tisíc let.

16 tonda tonda | 8. února 2015 v 21:11 | Reagovat

USA JSOU ŠPÍNA, ALE VÁLKA JE ASI NEVYHNUTELNÁ. EVROPA BY SE MĚLA VZPAMATOVAT  APOSTAVIT SE VÁLEČNÝM ŠTVÁČŮM., DOKUD JE ČAS.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama