Tady je Babišovo

7. srpna 2014 v 9:06 | Honza |  Vládní svinstva
Když jsem psal článek Babisconi, předpokládal jsem, že nás Andrej Babiš ještě něčím jistě překvapí. Uplynulo jen několik málo měsíců a opět nám předvedl učebnicové predátorské praktiky.


Jeho lidé nyní ovládají dozorčí rady čtyř důležitých státních firem - Čepro, Český aeroholding, MERO a ČEZ. Současně dosadil svého člověka i do čela dozorčí rady České exportní banky.

Obsazení státních firem, které obchodují s Agrofertem či mají významný vliv na prostředí, v němž působí, je pro Babiše nesmírně výhodné. Současně je to také další projev konfliktu zájmů, který je patrný každou vteřinu jeho působení v politice.

Několik příkladů:
Čepro do paliv přimíchává biosložky, jejichž výrobcem je Agrofert. A jde o obchody v miliardách.
ČEZ lobbuje proti obnovitelným zdrojům. Ty však velmi zajímají Agrofert. Současně ČEZ představuje obrovskou a napěchovanou kasičku, jehož vliv na celý trh v naší zemi je naprosto klíčový.

Je jasné, že se nejedná o nějaké náhodné změny ve vedení firem. Tato situace je běžná při každé změně vlády. Avšak nyní jde o něco víc.

Postupně je zde vytvářen oligarchický systém. Politika i byznys se stávají soukromou záležitostí několika vybraných jedinců. Mafiánské praktiky a propojení politiků a vrcholných manažerů státních firem můžeme pozorovat již několik let. Mnohé sporné milionové i miliardové obchody by jinak ani nebyly možné. A také by nebyla možná praxe uždibování. Manažeři státních firem si bez rizika postihů z výnosů brali a berou čím dál více do vlastní kapsy. Je to označováno jako manažerské odměny, opční program či odchodné. Tyto peníze zaručují, že jejich příjemci odsouhlasí takřka cokoliv, co je jim předloženo.

Dá se předpokládat, že za obsazením dozorčích rad je snaha Andreje Babiše získat možnost vyrobit si "šibenice" pro současné šéfy firem. Jejich následné úplné převzetí pak bude velmi jednoduché.

Pozice ministra financí dává Babišovi velkou moc a sílu. K čemukoliv.

Z českého Palerma se stává korporativistický a oligarchický systém, který nemá daleko k fašismu.

Česká republika zatím není Agrofert. Zatím.


Dodatek z 8. srpna 2014:
U článku "Volby do Sněmovny by vyhrálo ANO, podpora silných stran klesla", který byl zveřejněn dne 7. srpna mi byl smazán komentář a byl mi na jeden den zablokován přístup do názorového fóra.

Komentář byl tohoto znění: "Proboha proč pořád lidé věří ANO? Vždyť je to jasně účelové uskupení, díky němuž si Andrej Babiš skupuje celou zemi."

U tohoto komentáře jsem měl i adresu blogu. Adresa však dle mého názoru nebude důvodem smazání. Mé jiné komentáře (ještě tvrdší například u článků o Ukrajině byly ponechány bez povšimnutí). Spíše média likvidují všechny názory, které poukazují na svinstva okolo Babiše - což je i námětem tohoto článku. A to se nejspíše někomu nelíbí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarek Jarek | E-mail | 7. srpna 2014 v 18:33 | Reagovat

Se dívám, že tyto stránky se o něco snaží už 4 roky. Takovýmto tempem se můžeme někam dostat tak za 500let. Mám takový pocit, že to chce mnohem, mnohem, mnohem víc, než nějaké stránky kde pár lidí nadává a skutek utek.
Situace v našem státě je nezvladatelná a musí se řešit a né o tom věčně tlachat !!!!!!!!!!!!!

2 NENIE NENIE | 8. srpna 2014 v 7:55 | Reagovat

todle bohuzel neni problem jen naseho statu, je to kompletni celosvetovy a civilizacni problem a bohuzel se obavam ze ho opet vyresi jen dalsi svetova valka k cemus nejvetsi vladnouci mocnosti/korporace vydatne prispivaji a prikladaji pod kotel, snazi se jedna druhou zatahnout do nejakeho vetsino konfliktu
z meho pohledu to je samozrejme USA, ktera je z ekonomickeho hlediska na konci z dechem spolecne s EU po ktere USA dupe

3 Michal Michal | E-mail | 12. listopadu 2014 v 14:43 | Reagovat

[2]: Doporucuji prostudovat Pravidla CJ mudrlante, psat hrubky S, Z a chtet utvaret svetonazor nejde prilis dohromady.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama