Neuvěřitelná provokace

15. srpna 2014 v 8:48 | Honza |  Ze světa
Média nedávno přinesla informaci o vyjádření bývalého poradce někdejšího prezidenta USA Ronalda Reagana a poradce šéfa CIA Herberta Meyera. Ten vyzval k okamžitému odstranění prezidenta RF Vladimira Putina. A to i zastřelením.


Meyer označil Putina za vážnou hrozbu pro mír ve světě. Je však jasné, že jde spíše o hrozbu pro Spojené státy, které považují za nepřítele všechny, kdo se jim dokáží vzepřít.

Putin poslušně neohnul záda a nehodlá se smířit s americkým diktátem a tak je určen k likvidaci. To je ostatně způsob prosazování zájmů, který Spojeným státům není cizí a v takovéto likvidaci prezidentů (i vlastních) mají letitou praxi.

Dnes můžeme být jedině rádi, že má Putin tak pevné nervy a nenechal se zatím k žádné odvetě vyprovokovat. Kdyby to bylo naopak a Rusko podobným způsobem ohrožovalo zájmy Spojených států a neustále takto útočilo, pak by jistě již třetí světová válka dávno byla.

Spojeným státům jde skutečně jen a pouze o válečný konflikt. Jen tak si dle jejich pomatených představ zajistí likvidaci konkurence a vybřednou z prohlubující se ekonomické krize.

Můžeme tu sice říkat, že Meyerova slova nejsou oficiálním prohlášením administrativy USA. Avšak je jisté, že tento morální chudák má stále vliv na současné strůjce chaosu a někdo tak může jeho slova začít realizovat.

Je proto nutné, aby se lidé postavili této zrůdné strategii vlád. A je nutné, aby též odsoudili média, která těmto zhovadilostem tlaskají.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 15. srpna 2014 v 9:24 | Reagovat

Zdravím vás,

kdybych měl (čistě teoreticky) rozhodnout se na čí straně bych bojoval, zcela jistě by to byl Západ (ale to je jen teorie protože já vždy "bojuji" jen sám za sebe)

Jo a jinak... (nic ve zlém ale) upřímně řečeno vaše spekulace na zdejších stránkách jsou silně nedostačující (nic to nezmění na ničem ani kdybyste měli stoprocentní svatou pravdu)

S pozdravem, Lukáš.

2 Hlemyzd Hlemyzd | 15. srpna 2014 v 10:13 | Reagovat

Co říkáte pane Honzo na prohlášení pana Žirinovského o vymazání pobalstských států a polska z mapy? A to je prosím oficiáolní zástupce Ruské Federace.

3 NENIE NENIE | 15. srpna 2014 v 15:03 | Reagovat

je uplně jedno na jake strane budeme bojovat, protoze ve valce jsou jen porazeny a zadny vitez, problem je si opravdu uvedomit co se kolem deje a opravdu si myslite, ze to co USA dlouhodobe predvadi po celem svete, by Rusku nebo komukoliv jinemu proslo?
z tohodle duvodu aktulne podporim Putina, ikdyz je to z blata do louze
trochu mi to pripomina 2 kolo nasich prezidenskych voleb, kde jste si meli vybrat mezi zbleptou a krokodailem, pro me nebyl volitelny ani jeden, ale nekomu jsem chtel hlas dat, takze jsem to vzal jednoduse, Zeman byl pro me nevolitelny, protoze je s Klausem jedna ruka jiz od jinoskych let a maji oba nejvetsi zasluhu natom, jak totu aktualne vypada viz jejich slavna koalicni smlouva, takze zbyl knize pan i v jeho pripade me ten listek hodne palil...
chci tim jen rict, ze vsem jde jen o jedno, o jejich vlastni zajmy, moc a prospech a vsechno ostatni je vedlejsi

4 Petr Petr | 15. srpna 2014 v 17:52 | Reagovat

Souhlasím s tvrzením pana Meyera, že je soudruh (jak se sám nechal označovat do zápisu ze soukromé porady s tehdejším prezidentem Medveděvem) Putin ohrožením celosvětového míru a stability. Byl to on, kdo (mimo jiné) veřejně prohlásil, že byl pouze zásluhou západu rozvrácen Svaz Sovětských Socialistických Republik, a že by byl velmi rád a napomohl by, kdyby se toto diktátorské zřízení (SSSR) opět navrátilo. Navíc prohlásil (dlouho před krizí na Ukrajině a událostmi na Majdanu), že je pouze otázkou času, kdy bude Ukrajina pod "křídly" velkého Ruska...a heleďme se, jak to nyní vypadá. Hold stalinista Putin se zjevně drží svého "guru" Stalina (všichni ví, co to bylo za zrůdu).

5 Honza Honza | Web | 15. srpna 2014 v 17:59 | Reagovat

[2]: Pokud vím, tak se jednalo o rozhovor pro stanici Rossija 24 a tuto informaci přinesla Reuters.

Žirinovskij se vyjádřil v tom smyslu, že pokud by došlo k rozsáhlému konfliktu, tak pobaltské státy a Polsko jsou první na ráně a mohly by být vymazány z mapy.

Je snad logické, že v případě konfliktu by východní a střední Evropa měla dosti velký problém. A to je i to, co Žirinovskij sdělil.

Reportéři z Reuters (jak je všeobecně známo) se moc neorientují v ruštině a často informace přežvýkají tak, aby byly "zajímavější". A naše média se ani neobtěžují řešit původní zdroj informací a vesele opisují co kdo kde vyblekotá.

Takže z toho rozhovoru zůstal jen paskvil, který se jistě náramně někomu hodí.

6 Hlemyzd Hlemyzd | 15. srpna 2014 v 19:24 | Reagovat

Sežeňte si někoho kdo umí rusky a podívejte se sám: https://www.youtube.com/watch?v=a8w1gwm7EzU

7 Garf Garf | 15. srpna 2014 v 19:29 | Reagovat

5) Přesně takové lidi jako je Petr mainstream potřebuje! I kdyby jim někdo donesl milion důkazů o imperialistické politice USA od konce 2.světové války dodnes a o jejich současné snaze obklíčit Rusko za účelem jeho zničení a ovládnutí jeho nerostných surovin tak to prostě nebudou (protože nechtějí)slyšet. Nanamáhají se číst články z obou stran, objektivita jim nic neříká, prostě Rusko (Putin) vždy bude pro ně to nejhorší už z principu. S takovými lidmi ale nemá vůbec smysl diskutovat.

8 Hlemyzd Hlemyzd | 15. srpna 2014 v 19:48 | Reagovat

Garf: Nikdy nebudu tvrdit že USA je svatá nebo "dobro". Pozvolna začíná její úpadek. Ale fakta jsou fakta: podívejte se na to, jak vypadají státy, ve kterých byla po 2. světové válce US armáda - Německo, Japonsko, Jižní Korea - a na státy, ve kterých byli Rusové, respekt. Komunisté: Severní Korea, Vietnam, Rumunsko, Kuba...

9 Hlemyzd Hlemyzd | 15. srpna 2014 v 19:51 | Reagovat

Co se Vám snažím říct je, že dominance Ameriky, se všemi vadami a neduhy, je stále ještě lepší varianta, než dominance Ruska.

10 Petr Petr | 15. srpna 2014 v 20:22 | Reagovat

[7]: Ale ano, ale jak jsem již autorovi článku psal - ON přináší to, že Rusko je super a USA a EU je fůůj, tak já se snažím o protiváhu :-)
Stejně tak mohu osočit já Vás, že se nenamáháte hledat na Rusku i to zlé a na USA i to dobré...prostě - jak píšete - s takovými lidmi nemá cenu diskutovat ;-)

11 Garf Garf | 15. srpna 2014 v 20:28 | Reagovat

[8]:Ta problematika situace těsně po skončení 2.světové války je tak složitá, že bychom se museli vracet před rok 1914 a uvádět postupně všechny skutečnosti až bychom se dostali do roku 1945 a k událostem, které následovaly. Ale to nebylo vůbec předmětem mé poznámky. Ta se týká současné situace na Ukrajině, důvodech proč vznikla a jakou úlohu v ní hrají obě strany "sporu". Vznesu jedinou otázku: jakým právem si USA usurpují právo rozhodovat o dění na celém světě?

12 Petr Petr | 15. srpna 2014 v 20:33 | Reagovat

[7]:
A když už jste u toho osočování, také to berte z obou stran: Co Rusko, popř. hlavně SSSR po 2. světové válce? Systematické vyhlazování vlastních obyvatel, kteří nezapadali do ideových šablon papalášů Strany, buďto přímo popravami nebo nepřímo pracovními tábory a neustálým sledováním, mučením, zastrašováním (a že jich nebylo málo...více než za války)? Nadále účelové lhaní a neustálé obviňování "imperialistického buržoazního západu" za šíření lží a pomluv o SSSR, ikdyž jediný, kdo lhal, byl právě SSSR (učebnicové příklady jsou např. neštěstí v Černobylu či postoj úřadů SSSR k sériovému vrahu Andreji Čikatilovi) a tak se dá dlouze pokračovat.
Vím o prohřešcích USA, ale tady se poukazuje POUZE na ně, nikoliv na stinnou stránku Ruska. Proto píši to, co píši.
A co mě dostává nejvíce je fakt, že Putin je (jak jsem již výše psal) tvrdošíjný stalinista (jako značná část lidí u kormidla Ruska). To mluví snad jasně a lze předpokládat, co by nastalo, kdyby se tento člověk a jeho příruční mocipáni dostal k ještě větší moci, než kterou nyní disponují.

13 Garf Garf | 15. srpna 2014 v 20:41 | Reagovat

[10]: Ale ano, namáhám, ale nic tak závažného nenacházím. K tomu bych ještě dodal, že žádná válka se ještě neodehrála na území USA a v žádném státě bezprostředně sousedícím s USA nepodporovalo Rusko destabilizace společenských systémů za účelem podrobení si tohoto státu pro umístění svých raket namířených na USA. Pokud podporujete tento stát a jeho činnost na Ukrajině tak tím vlastně podporujete jeho snahy o likvidaci Ruska. Toho Ruska, které se provinilo tím, že nás kdysi(jeho předchůdce)osvobodilo od nacistů a kde žijí Slované jako my. Pravdu mají ovšem ti, kteří tvrdí, že Slované nikdy neuměli držet za jeden provaz, vždy byli ovládáni Germány - a tak je to i teď.

14 Hlemyzd Hlemyzd | 15. srpna 2014 v 20:42 | Reagovat

Garf: Odpovím vám: právem síly. Ekonomické, vojenské, kulturní. Když se podíváte do historie, vždycky to tak fungovalo, a i takhle dnes prosazje své zájmy USA, a ostatně všichni ostatní. Proto vám říkám, přestante hledat toho, kdo je hodnej, nebo nějakou objektivní spravedlnost. Tak to prostě nefunguje a nikdy nefungovalo, at už dominovalo Španělsko, Británie nebo USA/SSSR. Jak už jsem tu jednou psal, nejvyšší politiku řídí gauneři a ještě větší gauneři. Moje poznámka byla, že současný stav s dominujícími USA je i pro nás, ČR, daleko lepší než ta Ruská. Je si odpovězte, jak by jednalo Rusko, kdybychom vyměnili pozice a dali jim současné sílu a prostředky Ameriky. Vsadím vše co mám, že takový svět by se vám rychle přestal líbit.

15 Garf Garf | 15. srpna 2014 v 20:49 | Reagovat

Ještě doplním, s tím osvobozením od nacistů, nezapomínejte, že to právě pakt Molotov-Ribentrop a rozdělení Polska mezi Nacisty a Rusy začal druhou světovou. Rusové vpadli po třech týdnech polákům do zad a zabrali 1/3 země, spolu s Pobaltím a Moldavskem, a zabrali by i Finsko kdyby se Fini neubránili. To, že pak Hitler Stalina přepadl prví, je už věc druhá, ale s tím jací byli bojovníci proti nacismu opatrně.
Samozřejně, (raději), obyčené vojáky sovětů nazývám hrdiny a vždycky se s úctou zastavím, když vidím nějaký pomník. Ale na to jak vládnoucí klika SSSR zachránila všechny od nacistů pozor. Oni chtěli evropu dobýt zrovna tak, jako nacisti.

16 Hlemyzd Hlemyzd | 15. srpna 2014 v 20:50 | Reagovat

Pardon, předchozí příspěvek je můj. Soustředil jsem se že odpovídám Garfovi a napsal to do jména.

17 Petr Petr | 15. srpna 2014 v 20:54 | Reagovat

[13]:
Žádná válka se neodehrála na území USA? To jste se ve škole neučili o Válce za nezávislost, Občanské válce ("Sever proti jihu")? No to koukám 8-O
Troufám si tvrdit, že Kuba je velmi blízko USA (konkrétně státu Florida). Takže Karibská krize Vám také nic neříká?
Osvobození...Stalin si u Spojenců (konkrétně generála Pattona) vydupal, že osvobodí většinu Československa, protože si chtěl urvat alespoň nějaké průmyslově vyspělé území (což východ (např. Pobaltí) rozhodně nebyl).
Když Slováci začnou jako národ masakrovat okolní svět, budete je bránit, že jsou to "bratia" Slované a potáhnete s nimi za jeden provaz?

18 Garf Garf | 15. srpna 2014 v 21:03 | Reagovat

[14]: Stále se snažíte vidět pod Rusko Sovětský Svaz. Ale ty doby jsou dávno pryč a kdyby mělo Rusko nyní tak silnou vojenskou výzbroj jako dřívější SSSR tak by USA ani nenapadlo cokoliv na Ukrajině podporovat. Takže to co dnes dělá je, jak říkáte, z pozice síly. A to je dobře? Podle mě ne a proto se nedivím obavám Ruska, toto být obráceně tak už dávno je válka. Proto se mi nelíbí ta neskutečná neobjektivnost mainstreamu. Vůbec si nemyslím, že je Rusko beránek, ale chápu jeho obavy a myslím, že zatím reaguje velmi zdrženlivě. S čím s vámi zcela souhlasím je to, že o světovém pořádku rozhodují gauneři. A tím bych to ukončil.

19 Hlemyzd Hlemyzd | 15. srpna 2014 v 21:06 | Reagovat

Víte co je nejvíc absurdní? Že pan Honza tu prokláná ameriku (já radši připomenu že jsem si všeho špatnýho, včetně toho opovrženihodného odposlouchávání Merklové vědom!), a dělá to pomocí internetu, který vznikl v USA, se svou rodinou a přáteli je ve spojení přes mobil či smart phone, taktéž z USA, dost pravděpodobně sleduje americké seriály a filmy v kině, a možná i večeři dnes ohřála mikrovlnka vymyšlená v USA/KAnadě. Ale pryč se zlou Amerikou! :-D

20 Hlemyzd Hlemyzd | 15. srpna 2014 v 21:08 | Reagovat

Garf: Především, Rusko na pozici a s výzbrojí USA, tak by žádná nezávislá Ukrajina neexistovala, na tom se snad shondeme ;)

21 janakiev žorž janakiev žorž | E-mail | 15. srpna 2014 v 21:17 | Reagovat

[14]:oni jsou ti usa ekonomicke,vojenske akulturni nej silnejši ,skuste to trochu rozebrat -hlavne ta ekonomika a ta vojenska převaha,a kdy by to šlo a na to prosim jsem hodne nadrženej ta kultura  dekuji

[14]:

22 Honza Honza | Web | 15. srpna 2014 v 21:24 | Reagovat

[19]: Mýlíte se v jedné zásadní věci. Já tu nenadávám na Ameriku nebo obecně Američany. Vadí mě politika (zejména ta zahraniční) administrativy Spojených států.

Neházím tedy celý problém na všechny Američany (tak jak to naopak dělají kritici Ruska, pro něž je Rus automatiky komunista a tak automaticky zločinec). Problém vidím v několika jedincích, kteří ovládají skrze na míru šité zákony společnost a dělají si, co se jim zamane. Takto je to ostatně i u nás a i jinde.

23 Thomas Thomas | 15. srpna 2014 v 21:28 | Reagovat

Dokud bude "ekonomika" hlavnim smyslem zivota budou valky ! Ovsem pokud si lidstvo uvedomi,ze existuji i jine a daleko kvalitnejsi hodnoty tak se hodne veci zmeni. A co se tyka vztahu mezi RF a USA tak amiky Vladimir pekne sere protoze svym intelektem dava celemu svetu najevo ze to neni prave ON kdo je tam agresorem. A druha vec co americke lojzky dohani k silenstvi je ta,ze v teto zabomysi drze "valce" je diky svemu intelektu  v ocich normalne smyslejicich lidi z celeho sveta nepsanym vitezem! A bude jim tim vic cim vetsi bude drzost a vyrypkavani agresora! Prave tohle si budou muset troubove za morem uvedomit.Ovem nejsem si jisty zdali to pochopi kdyz spolehaji jen na svou silu a technologie....

24 Garf Garf | 15. srpna 2014 v 22:05 | Reagovat

Mám obavy z jiné věci - až skončí to "nahánění" různých ozbrojených skupin na východě Ukrajiny (bohužel s tragickými konci pro mnoho obyvatel) a dojde k relativnímu vojenskému uklidnění tak znovu vyjde na povrch otázka Krymu. Ukrajina ho považuje za své území a Rusko taktéž. A to bude ten problém. Představa, že ruská armáda sestřelí nad Krymem americký vojenský letoun nebo naopak bude sestřelen ruský letoun (klidně i civilní)z území Ukrajiny mimo Krym může vyvolat ještě mnohem horší situaci než je ta, která je teď. A kdo bude v právu? Kdo to rozsoudí když i OSN je poslušna USA. Patrně do toho bude muset vstoupit Čína jako účastník RB OSN a to už bude velmi vážné. Ke slovu přijde ekonomika a finance a nebo - válka!?

25 Pavel Král Pavel Král | 16. srpna 2014 v 8:55 | Reagovat

V diskuzi hodnotíte tahy figurek nastrčené na veřejnost, ale nezajímáte se o tahy lidí, kteří vše řídí ... Video je sice delší, ale zase o to víc poučné. http://www.youtube.com/watch?v=S_QL3swhoTw

26 palailogos palailogos | 16. srpna 2014 v 13:12 | Reagovat

Spojený americký husajnovský obamovský státy už dneska nevyvážej nic kromě zbraní a vojáků. Bejvalá dílna světa a vývozní jednička dneska vobchoduje s kukuřicí a železnym šrotem. Ale snů vo moci a světovládě maj plný palice.

27 Víťa Víťa | E-mail | 29. srpna 2014 v 13:41 | Reagovat

[8]:To je Vidět že pan Hlemyžď ví kuloví a mel by než něco kvákne přemýšlet a studovat dějiny...Tak např.Vietnam napadnuli Američané a jako záminku si vymysleli napadení jejich lodě Vietnamskými torpédovacími čluny...Jak se později američané přiznali,nic takového se nestalo,žádná jejich lod nebyla napadena....A co pane Hlemýžď Irák,Libie,Somálsko,Jugoslavie atd,tam  také útočil Rus?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama