Podpořme Palestince

27. července 2014 v 8:25 | Honza |  Ze světa
V tomto článku se nechci a nebudu zabývat historickým gulášem, který je pro nás Středoevropany neprůhledný a mnohdy nepochopitelný. Chci zde říci, že současné akce Izraele na okupovaném území Gazy jsou svinstvem a je nutné je ostře odsoudit.


Již potřetí za posledních pět let zahájil Izrael totální ofenzívu proti Palestincům. Je pravdou, že na Izraelce dopadají rakety odpálené ozbrojenci hnutí Hamas, kteří se tím netají a doufají, že jménem odporu způsobí smrt a strach na druhé straně. Tedy těmi ozbrojenci, kteří své zbraně schovávají v mešitách, školách a obytných domech. Avšak situace není až tak černobílá, jak se nám snaží vlády a média namluvit.

Palestinci v Gaze i na Západním břehu Jordánu jsou již dlouhá léta okupovaným národem, který čelí neustálému útlaku a ponižování ze strany Izraele (v tomto článku jsem zveřejnil mapu, která cílenou okupaci jasně dokazuje). Gaza je okupována i dle mezinárodního práva. A Izrael tak nemá žádné právo sebeobrany v případě, že palestinské rakety dopadají na okupované území.

Jaké je to dnes v Gaze? Gaza je jedno velké vězení. Obehnána zdí, strážními věžemi, monitorovaná bezpilotními letouny a ocelovými koridory (průchody), kde každý den riskují obyčejní lidé zatčení nebo zastřelení. Na druhé straně mají Středozemní moře, které láká k útěku. Avšak i tam číhá nebezpečí. Za obzorem jsou izraelské lodě, které střílejí po všem, co už z dálky vypadá jako Palestinec. Již několik generací zde zažívá jen a pouze okupaci, embargo, blokádu, válku a smrt.

Právě možná proto mají mnozí Palestinci touhu dostat se ven tunely a pomstít se.

Současná vlna násilí je vyvolána smrtí tří izraelských mladíků. Izrael věděl, že po svém únosu byli okamžitě usmrceni, ale tuto informaci potlačil a zahájil kampaň "Vraťte nám naše chlapce". A ač Gaza neměla s únosem nic společného, Izrael na ni začal útočit. A zabíjet kohokoliv.

Je tak logické, že se Palestinci mají právo bránit. Současná kritika jejich počínání je pak ukázkou manipulace s fakty. Už proto, že mezi oběma stranami panuje z vojenského pohledu obrovská nerovnováha (Izrael je čtvrtá největší vojenská mocnost na světě).

Palestinci dnes čelí promyšlené genocidě. Nenávistná ideologie Izraele je cítit ze všeho. Lze zde tak zmínit například výrok izraelské zákonodárkyně Ayelet Shaked, dle níž jsou všichni Palestinci nepřátelé. Každý Palestinec je dle této myšlenky vhodným cílem. Ve smyslu kolektivního trestu.

Rakety Hamasu jsou neřízené, neúčinné a málokdy někoho zasáhnou. Od začátku konfliktu 8. července bylo usmrceno 42 Izraelců (z toho 40 vojáků). Jistě, lidi to děsí. Je obtížné žít pod touto hrozbou. Ale je to tak vážná hrozba? Počet usmrcených Palestinců přesáhl 1000. A asi 5870 jich bylo zraněno. A jedná v drtivé většině o civilisty (starci, ženy a děti).

A kde všude se dle Izraele ukrývají bojovníci Hamasu?

V nemocnici El-Wafa.
V nemocnici Al-Aqsa.
Na pláži, kde si děti hrály fotbal.
V tisících zničených domů ve vesnici Khuzaa.
V 84 školách a ve 23 zdravotních zařízeních.
V sanitce, která se snažila dostat ke zraněným.
V kavárně, kde se lidé z Gazy dívali na fotbalové mistrovství.
V dítěti, jehož části těla nesl jeho otec v igelitové tašce.
V neuvěřitelném chaosu mrtvol, které jsou sváženy do nemocnic v Gaze.

Každý den "orchestr" izraelského válečného stroje ničí lidské životy. Bez ohledu na to jaké a kde. A na straně Izraelců nikdo (téměř nikdo) neumírá.

Taktika "zabijeme jich co nejvíc, mezi nimi bude jistě pár lidí z Hamasu". Izraelská hypermoderní armáda (v porovnání s armádou Hamasu) plní jediný úkol. Vyhladit jeden národ.

Tato strašlivá válka, která je politicky absolutně nesmyslná a k civilistům nevýslovně krutá musí ihned skončit. A Izrael musí nést plnou odpovědnost za zmařené životy nevinných.


Proto prosím podpořme Palestince.
Nenávist Izraelců je pronásleduje dlouhá desetiletí.
Jsou oběti kolektivní viny.
Na kterou doplácejí nejčastěji nevinní civilisté.

Izrael vážně porušuje veškerá pravidla vedení války a mezinárodní konvence. A zcela jednoznačně se dopouští válečných zločinů. Podle zprávy OSN proměnila válka 55 procent miniaturního území Gazy v prostor, kam je nebezpečné vstoupit.

Po aktuálním krátkém humanitárním příměří hodlá ještě více zintenzivnit útoky. Tedy přeloženo do reality - ještě více likvidovat celé obytné čtvrti, nemocnice a školy. A ještě více zabíjet civilisty, střílet na zdravotníky a sanitky. A zabíjet děti.

Nebo vám snad jsou lhostejné mrtvé a zmrzačené děti a ženy, které jsou cílem útoků pro ještě větší efekt psychologické, technologické a vojenské nadvlády Izraele na jím okupovaných územích?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ondra Ondra | 27. července 2014 v 8:47 | Reagovat

Situace není černobílá, se nám tu snažíte namluvit, ale podle Vás ve skutečnosti JE černobílá, akorát nopak - Palestinci jsou oběťmi a Izraelci jsou vyhlazovači. Udělejte si pořádek v tom, co vlastně píšete.

2 Honza Honza | Web | 27. července 2014 v 9:19 | Reagovat

[1]: Především jste překroutil to, co jsem napsal. Napsal jsem, že se nám média a vlády snaží namluvit, že je situace černobílá - tedy to že Palestinci jsou ti špatní a Izraelci mají na svá svinstva právo. Historicky se jedná o složitou situaci. K historii jsem se však vyjadřovat (jak je uvedeno ve článku) nechtěl.

Ale v kontextu současného stavu je to skutečně tak - Palestinci jsou nyní vyhlazovaným národem. To je fakt, který nelze vyvrátit.

Takže pořádek v tom mám. Jen asi máte dojem, že budu psát to, co si myslíte vy.

3 garf garf | 27. července 2014 v 13:42 | Reagovat

K tomu lze doplnit ještě to, že se izraelci chodí dívat na masakry žen a dětí v Gaze místo televize. Na pahorcích bezprostředně před Gazou posedávají Izraelci na kempingových židlích a přihlížejí, jak dopadají bomby a rakety na civilní obyvatelstvo Gazy. Každá exploze, při níž umírají lidé, je doprovázena hlasitým jásotem
....a USA a naši politici (jak jinak)tleskají...!!!
To však asi není důležité, hlavní je útok na Putina, to je momentální americký hit. Fuj, jak hnusný je tento svět!

4 palailogos palailogos | E-mail | 27. července 2014 v 13:55 | Reagovat

Skřeti, co vozej rakety v sanitách, zmetci, co stavěj odpalovací rampy ve školách, havěť, pro který nemá život dítěte a ženský žádnou cenu - to sou Palestinci. A k tomu eště to pošahaný náboženství, vymyšlený pedofilním zmetkem. Já bych teda rozhodně nechtěl, aby moje případný dítě vidělo nejvyšší dobro v tom, jak se co nejlíp vodpálit

5 palailogos palailogos | E-mail | 27. července 2014 v 14:00 | Reagovat

A eště jednu věc - Na tydle musulmanský parchanty platí jedině železná bota. Dokad sypali rakety na Izrael, bylo to v poho. Ale jen se izraelci nassrali a vodpověděli, honem je humbuk. A za co tak asi nakupujou a vyráběj? Za prachy, který jim horem dolem sypou z EU jako ekonomickou pomoc. A to si místní salonní pošahanci myslíte, že až skončej se židama, že zůstanou sedět doma na prrdeli? Voni toho nenechaj nikdy. Běžte si poslechnout do český mešity, co si vo nás myslej a co na nás chystaj, paradebžoti

6 Honza Honza | Web | 27. července 2014 v 14:49 | Reagovat

[5]: Máte v tom tak trochu chaos. Hamas vznikl v roce 1987 jako odpověď na útoky Izraelců na Palestince. Jeho vojenské křídlo bojuje pouze proti Izraeli.

Netvrdím zde, že islámský terorismus není problém. Je však si na druhou stranu také uvědomit, že skupiny jako je například nově ISIL si západ svou agresivní kampaní a vměšováním se do záležitostí jiných zemí v podstatě vyrobil sám.

A jinak v Palestině je i početná křesťanská komunita. A ta je taktéž cílem útoků Izraelců. Takže náboženství v tom nebude.

7 palailogos palailogos | E-mail | 27. července 2014 v 16:09 | Reagovat

[6]:Já v tom žádnej bordel nemám. Já se eště dokážu podívat na vysílání palestinský televize. To, co nechápu, sou lidi, co si ve svým mozku nedokážou srovnat, že s fanatikama se nejedná. A co vim určitě je to, jak se Palestinci na svým území chovaj ke křesťanům. Kdes proboha vyhrabal ten politickokorektní blábol vo křesťanský menšině? Já sem navopak vosobně mluvil s lidma, co byli v Betlému a vokolí. Kláštery vykradený, kostely vybouchaný, polovina mnichů zavražděných, zbytek nesmí vystrčit nos. A platit, platit, platit. Za každej den. A kdože za to může? Žeby ty ubohý Palestinci ....?

8 Hlemyzd Hlemyzd | 27. července 2014 v 18:59 | Reagovat

Tohle mi příjde jako celej problém tohoto blogu a spousty českých diskutérů. Hledají pořád toho hodnýho. Zjistili jsme po revoluci, že ten vysněnej západ zas tak hodnej není, a někteří tak zase koukají na východ a hledají toho hodnýho tam. A především je hodnej vždycky ten, o kom západní zprávy říkají, že je zlej (Palestinci).
Realita je uplně jiná. Na světě ve vrcholné politice jsou gauneři a větší gauneři. Nehledejte tam ty hodný. Rusové jsou gauneři. Vládnoucí klika USA jsou gauneři. Palestinic jsou ještě větši gauneři. A jak v tom navigovat?
My si tady u počítačů můžeme vyměnovat vysoký morální názory o tom co kdo udělal špatně a kdo je v tom konfliktu víc zlej. Dokud se nás to netýká. Ale reálně při dělání politiky musíme dělat to, co je pro nás osobně výhodný. Nemůže nás zajimat Putinuv pohled. On si ho prosazuje sám víc než dobře. Nás musí zajímat co je dobrý pro nás. A pro nás je dobrý, v tomto případě, když tam ten Izrael existuje a funguje coby bleskosvod pro muslimy. Protože jak psal palailogos, kam si myslíte že se zaměří když zničí židy?
Je to smutný. Je to krutý. Umíraj lidi. Ale je to tak. Na téhle nejvyšší úrovni se musí jednat pragmaticky, jinak to nejde.

9 XJan XJan | 28. července 2014 v 1:35 | Reagovat

[8]: Pěkně řečeno. Je dobré dodržovat určitou vrstvu abstrakce problému a hledět na to vzhledem k průniku s danou množinou, která se to týká. Tedy co je dobré pro Evropu, pro ČR, pro Prahu, pro mně! Atd. Jakmile na nás zaútočí mimozemská civilizace, měli by muslimové bránit Zemi po boku s křesťany atd., a mydlit se až potom... :-)

10 Ondra Ondra | 28. července 2014 v 7:45 | Reagovat

[9]: Jo, úžasný nápad. "Nekakejte se sem emzáci, my se vyvraždíme mezi sebou, nikdo se nám do toho cpát nebude."

11 Lukáš Lukáš | Web | 29. července 2014 v 19:54 | Reagovat

[1]: osobně bych východním zemím jako jsou například Palestinci či Arabové a podobně, nepomáhal - prostě ať si své problémy vyřeší sami (a dokud svými činy nebudou zasahovat na západ - pak je mi to jedno) - východní země v Asii si v podstatě za své blbosti mohou sami (bez pardonu) - tam totiž je civilizace pramálo

12 Ondra Ondra | 29. července 2014 v 20:47 | Reagovat

[11]: Přesně tak, všechny Islamisty (včetně žen a dětí) vyhubit, je to podobný nádor jakým byli ve středověku křesťané.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama