Ministerstvo tisíce a jedné podivnosti

3. července 2014 v 7:32 | Honza |  Vládní svinstva
Během posledních týdnů se v tuzemských politických luzích a hájích urodila opět spousta "srandiček", které musím okomentovat. Protože jinak to fakt nejde.
V tomto článku se tak podíváme na obranu. Státu...


Nějak jsem se ani nepozastavoval nad tím, že na post ministra obrany byl jmenován Martin Stropnický. Jako odborník na tento resort mi opravdu nepřipadá. Tím spíš, že si vojenskou službu odkroutil (měsíční přijímač fakt počítat nebudu) v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého "čímž se i chlubil". Sice má nějakou tu politickou průpravu (v roce 1998 byl cca půl roku ministrem kultury, v letech 1993 - 2002 byl postupně velvyslancem v Portugalsku, Itálii a Vatikánu), ale to je asi tak všechno. Vědomosti o současném působišti má nejspíše z Wikipedie či od poradců.

Nadzvedla mne spíše jiná věc. Do funkce jeho poradce se od srpna dostane bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. Bude mu radit v oblasti armádního sportu.

Já to sportování sportovcům z Dukly opravdu neberu. Jen nějak nedokážu pochopit tvorbu poradců pro všechno možné a nemožné.

No a Kateřina Neumannová...
Jako sportovkyni jí není co vytknout. Ale každý má ještě v paměti naprosto zpackané MS v klasickém lyžování v Liberci, kde vedla organizační tým. Z odpovědnosti za fiasko a finanční problémy mnoha firem se nemůže nijak vyvléct. A to ač samotné mistrovství bylo upečeno daleko dřív a o drtivé většině financí nemohla rozhodovat.

Velké chyby v úsudku a absolutní neochota postavit se problémům jsou hlavními příčinami katastrofálního konce celého mistrovství. Současně je nutné připomenout například večírky a striptérky pro prominenty liberecké ODS, spekulace s pozemky a pochybně zadané licence. O sport vůbec nešlo. Byl to promyšlený a dobře naplánovaný útok na veřejnou (městskou, krajskou, státní) kasu, kdy se několik šmejdů pořádně napakovalo.

Nad angažmá Kateřiny Neumannové na postu poradkyně ministra obrany mi tak rozum zůstává stát.

A tak jen čekám, až Martin Stropnický něco dohodí i Agátě a Veronice.

Na závěr si neodpustím doplnit, že za svůj názor jsem byl u tohoto článku na Novinkách.cz na jeden den zablokován.

Napsal jsem jim tam:
"Ach jo... Stropnický, který byl tak akorát v Armádním uměleckém souboru si nechá radit sportovkyní. Sice to bude v oblasti armádního sportu, ale nějak mi to přijde divné. Vlastně ani ne... Vždyť takových "odborníků" je plná vláda..."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 franta franta | E-mail | 3. července 2014 v 10:36 | Reagovat

K tomu není co dodat!Prominenti si hází funkce o sto šest!A ni se nestydí!!

2 Jan Vavroš Jan Vavroš | 9. července 2014 v 8:13 | Reagovat

Drsné, smutné, šokující ta blokace příspěvku na novinky.cz Uff

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama