Juvenilní justice vs. Česká republika

11. července 2014 v 11:29 | Honza |  Vládní svinstva
V roce 2011 byly občanům ČR, kteří dlouhodobě žijí v Norsku (nestali se norskými občany), na základě neprokázaného obvinění ze zneužívání odebrány dvě malé děti. Vše nasvědčuje, že šlo o vykonstruované udání ze strany zaměstnanců místní mateřské školky. Jejich cílem bylo rodiče dětí poškodit a nejspíše se i pomstít za upozorňování na laxní přístup školky při péči o děti.


Dva synové byly Evě Michalákové odebráni nechvalně proslulou norskou sociální službou Barnevern, která je známa drastickými metodami a odebíráním dětí i z bezproblémových rodin (nejspíše na zakázku). Důvodů pro odebrání dětí je v Norsku mnoho a mnohdy nad nimi zůstává rozum stát.

Místní policie případ pro nedostatek důkazů odložila a manželé se rozvedli. I přes to nebyly děti Evě Michalákové vráceny. Barnevern přišel z další konstrukcí, že byly nepřiměřeně trestány. Děti jsou nyní oddělené ve dvou pěstounských rodinách a matka je může vidět jen dvakrát ročně.

Matka dětí se obrátila na Evropský soud pro lidská práva a též žádala o revizi případu norský soud. Její žádosti byly zamítnuty a nevyřešeny.

A nyní se dostáváme k tomu, jak Česká republika brání práva svých občanů.

Za tu dobu se u nás vystřídalo několik vlád, několik ministrů zahraničí a spravedlnosti. Nikdo z nich se záležitostí nezabýval a nikdo z nich se za práva občanů naší země nepostavil.

Podobných případů je hodně a tak víme, že vlády jiných zemí (ač nejsou účastníky řízení) dovedou účinně za unesené děti svých občanů bojovat. Naše vláda však naprosto selhává a nedokáže účinně bojovat proti bezpráví.

Podle současného ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka může stát pouze toto:
"Poskytování pomoci může spočívat zejména v dohledu nad procesní stránkou věci. Velvyslanectví může upozorňovat norské úřady například na případné nedodržování lhůt, neposkytnutí tlumočníka nebo obhájce." Tedy vlastně nedělá téměř nic.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | E-mail | 27. července 2014 v 21:37 | Reagovat

Euro-atlantická společnost jde do kytek.Principy, na kterých je založena současná politika, společnost, ekonomika i právo jsou nemorální. Doplatíme na to. Naše státy neřídí volení politici, ale rada bohatých.Volby jsou o tom, že většina volí to, co nechtějí. Právo není o morálce,ale o moci. Je to mnohem horší, než za totáče.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama