Jede se dál

7. července 2014 v 10:32 | Honza |  Vládní svinstva
Antikomunismus je mi odporný. Považuji jej za uměle vytvořený jev, který má zakrýt současná svinstva. Avšak musím se vyjádřit k něčemu, co jako antikomunismus může být označeno. Před nějakou dobou jsem zde uveřejnil rozsáhlý článek "Babisconi", v němž jsem se podíval na mnoho věcí okolo Andreje Babiše. Jednou z nich byla i jeho možná spolupráce s StB.


Dne 26. června uvedl ve verdiktu Okresní soud v Bratislavě, že Andrej Babiš byl ve svazích StB evidován neoprávněně. A že nebylo prokázáno, že by byl vědomě spolupracující agent.

Šéf slovenského Ústavu paměti národa (ÚPN) Ondrej Krajňák mimo jiné k verdiktu řekl:
"Já osobně to považuji za smutný den ve slovenské justici. Neměli bychom dovolit, aby nám přepisovali historii estébáci." ÚPN se hodlá odvolat.

Je potřeba připomenout, že spor vyvolal sám Babiš, který se domáhal výroku, že byl u StB jako agent veden neoprávněně.

Dle expertů, je však velmi nepravděpodobné, že se jednalo pouze o nějaké vykázání činnosti a nevědomou spolupráci. Andrej Babiš pod krycím jménem Bureš je zmiňován v celkem dvanácti spisech v pěti městech. Současně na něj StB vedla osobní svazek, který byl však skartován.

Výpovědi bývalých agentů StB, kteří tvrdí, že šlo fiktivního agenta, však popírají logiku věci a jeden z nich (Andrej Kuľha) dokonce lhal.

Skutečností je, že by fiktivní osoba nemohla ve svazcích figurovat déle, než několik měsíců. Kontrolní mechanismy StB byly neúprosné a postihy tvrdé. StB svým lidem nedůvěřovala a i samotné kontakty mezi agenty a spolupracovníky byly prováděny podle přesných regulí, kdy každý ze zúčastněných věděl pro koho a co dělá.

Sám Andrej Babiš kontakty s StB nepopřel a považuje je za běžně služební. Byl současně i členem KSČ a pracoval v podniku zahraničního obchodu, kde se spolupráce předpokládala a kde bylo mnoho kádrových příslušníků StB.

I přes všechny tyto skutečnosti soud rozhodl, že historici nepředložili dostatek důkazů. Kolik důkazů je však dostatečný počet a kolik ještě ne? A pokud chybějí důkazy, znamená to, že je nevinný?

Média nás informovala, že došlo k očištění Andreje Babiše. To je však naprosto manipulativní blábol. Očištěn rozhodně nebyl. I kdyby odvolací soud vynesl stejný verdikt, stále by v případě žádosti o lustrační osvědčení, měl Babiš dostat osvědčení pozitivní. Formulace je - kdo byl evidován v materiálech StB.

Závěrem je dobré se ptát, komu to takto vyhovuje. Je známo, že mnoho dokumentů StB bylo zničeno krátce po převratu. Ani soudy do všeho nevidí. A můžeme se tak oprávněně domnívat, že se takto někdo snaží zakrýt skutečnou podstatu dění v naší zemi během posledních 25 let.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Argonaut Argonaut | 8. července 2014 v 14:48 | Reagovat

Tak je to...
Vlastně vše kolem jsou pouhé "tanečky"
Myslí si, že nás mají v hrsti - když jsi slabý  - platíš, když jsi ještě slabší - zmizíš...

https://www.youtube.com/watch?v=5cXMA_zwTxo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama