Chystají Spojené státy válku?

9. července 2014 v 10:22 | Honza |  Ze světa
Situace na Ukrajině ukázala, jak je to ve skutečnosti se vztahy Ruska a USA. Jelikož se Rusko nehodlá podřídit trendu nastolování nového světového politického systému, může být opět cílem možného útoku.


Po roce a půl váhání se Evropa najednou rozhodla souhlasit s požadavkem Američanů. A nechala vyzbrojit stíhačky Tornado a F16 jadernými zbraněmi. Bylo to necelý měsíc před svržením bývalého prezidenta Ukrajiny Viktora Janukovyče.

Do obranných systémů vybraných zemí EU byly začleněny střely protiraketového deštníku NATO. Ten je primárně určen pro likvidaci balistických raket z Ruska.

A nově na základnách v Evropě operují neviditelné bombardéry B-2. Ty jsou původně navrženy jako nosiče strategických jaderných zbraní.

Rusko tyto události vnímá jako provokace a je jasné, že se jedná o obnovení studené války. Spojené státy posilují svou schopnost zahájit první jaderný úder a vzrůstající chaos a rozpory mohou napovídat, že se chystá půda pro nový globální konflikt.

Nezodpovědná rozpínavá zahraniční politika Spojených států vytváří po celém světě nepřátelské tendence, které svět stále více destabilizují. To, že si Obama stále více hraje s ohněm, je dnes jasné mnoha analytikům, kteří důrazně varují před dalším zhoršováním situace. I přes celosvětovou protiruskou propagandu má Putin daleko větší důvěru obyvatel své země, než Obama. Ekonomika Ruska je na tom daleko lépe, než ekonomika USA. Za této situace se dá předpokládat, že by se ozbrojený konflikt mohl lehce přenést na území USA. A to by Spojené státy zcela zničilo.

Profesor Paul Craig Roberts k tomu říká:
"Americká dominance ve světové politice se ukázala jako zhoubná. Všude jsme přinesli jen lži, násilí a smrt. Jen za posledních 15 let jsme se podíleli na částečném či úplném zničení sedmi států světa. Pokud nebude dominance Spojených států nahrazena něčím lepším, život na naší planetě nemá budoucnost."

V aktuální anketě se vás ptám, zda situace na Ukrajině zažehne válku. Za sebe musím bohužel říci, že ano - globální konflikt.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 MichalJS MichalJS | E-mail | 9. července 2014 v 16:29 | Reagovat

Až ze světa zmizí USA a FED, tak se možná konečně budeme mít lépe.

2 Hlemyzd Hlemyzd | 9. července 2014 v 17:37 | Reagovat

Tak určitě. Jen dál hledejte kdo může za vaše mizerný životy, určitě to nejste vy, ale FED, USA, Cikáni atd, stačí je odstranit a budete se mít líp. Víte kdo tohle říkal? Hitler. Odstranme židy a budeme se mít konečně lépe.

3 MichalJS MichalJS | E-mail | 9. července 2014 v 18:02 | Reagovat

[2]:Tohle není potřeba komentovat. Bezmyšlenkovitě sem naflákáte pár nesmyslů a myslíte, že jste chytrej. Sundejte si růžové brýle a podívejte, co se tu kolem děje.

4 Hlemyzd Hlemyzd | 9. července 2014 v 19:07 | Reagovat

Reagoval jsem na vaše vybízení k odstranění USA. Žádný slušný člověk nebude vybízet k odstranění celých států a národů, a je jedno jestli Ruska, USA, nebo Kuby s tím, že to něco vyřeší.
Řekněte mi, co se tu kolem děje? Jsou prázdniny a v ČR je normální život. Lidi mají svoje problémy, někdo hledá práci, někdo je spokojenej, jinej je nemocnej. Jestli hledáte spravedlivej a ideální svět, tak se probudte vy, nikdy nic takovýho nebude, protže život a svět prostě spravedlivý není. Je takový, jaký si ho uděláme. A nic na tom nezmění odstranění USA nebo Ruska.

5 Václav Princ Václav Princ | E-mail | 10. července 2014 v 8:45 | Reagovat

Obávám se, že jednu demagogii vystřídala jiná demagogie, která trvá už 25 let. USA není potřeba odstraňovat, ani tak to nebylo určitě myšleno. USA se odstraní sami. Zadlužení USA je již astronomické a trvá od přiznané krize s nemovitostmi. Zcela přirozeně přijde socialistická revoluce, ale tentokrát to nebude revoluce v Rusku, ale v USA. Stovky válek, které vedou USA po světě, stovky vojenských základen, kterými USA vyváží demokracii do světa, to všechno nakonec lidem dojde. Prezident Obama byla určitá naděje. Ukázalo se však, že i on je ovládán bohatými, kteří chtějí být ještě bohatší. Na kontech mají miliardy dolarů a vůbec jim nevadí, že USA se topí v bilioonech dluhů. A my jdeme stejnou cestou. Nechali jsme si rozkrást průmysl a zadlužit státní kasu. Chvíli to trvalo, co lidi věřili Václavovi Klausovi, že se má privatizovat a soukromník je lepší hospodář než stát. Dnes už nemá stát a ministertsva co řídit, protože obchody, výroba, zemědělství je soukromé. Přesto máme byrokracii asi 2x vtěší než za komunistů.

6 MUDr. Milan TEJCHMAN MUDr. Milan TEJCHMAN | E-mail | 10. července 2014 v 10:38 | Reagovat

Lidi, jak čtu ty názory, tak je mi opravdi špatně. Nezapomínejte, co znamená privatizace, co se stalo v roce 1987 a co je USA???!!! Můj jakýkoliv pohled na USA je jako pohled na slimáka, zlikviduje vše kladné a funkční k záhubě. Tady se srovnává Rusko a USA. Ale nezapomínejte, že Evropa potřebuje Rusko v důležitých a funkčních systémech. USA nemá nic, a co příjde pod hlavičkou USA, je stejně výrobek CHINA! Zeptám se vás, co odebírá USA za produkty z Evropy? Ano 0% (nula) výroby! Jen sem sere paskvily CHINY a uvádí jejich výrobu. Vždyť i Ford je vyrobek v CHINA a stupidní Čech říká, že mám Americké auto. Velké prd, má paskvil bez hodnoty. Rovněž nezapomínejte, kolik USA dluží všem a kolik denně musí vytisknout milionů dolarů, aby si mohli koupit alespoň rohlík. Dolar dnes nemá žádnou hodnotu a souhlasím s Putinem za platbu zlatem. USA za pár měsíců existovat nebude!
Obama pouze žvaní, dodnes neučinil nic, co slyboval u voleb. Nechápu, proč jej zvolili opětovně! Je to stejná stupidnost lidí, jako je zde v ČR.

S pozdravem

7 patrik-vlk patrik-vlk | E-mail | Web | 10. července 2014 v 16:42 | Reagovat

No tedy, pánové, vedete tady debatu jako ti mudrcové v posranecké sněmovně, tak přidám taky krapet ze svého myšlenkového průjmu…

Tento blog se mi celkově zamlouvá, avšak s tímto článkem až tak docela nesouhlasím - nějak mi tady z něho vylézá rusofilství, jako z potrhaného slamníku sláma. Ale musím ihned dodat, že nejsem nikterak nadšen ani z našich nových amerických bratrů. Z názoru předkomentátorů (v posranecké sněmovně se zase z oblibou říká: předřečníků) jsem asi nejblíže názoru Václava Prince a nejspíš i Hlemýždě. Ovšem ta myšlenka s odstraněním FEDu také není k zahození. Ale národům bych však ponechal na jejich vůli, jak si chtějí svůj život zařídit - ostatně, když mluvíme o Američanech, copak že je to za národ? Ano, mluví anglicky, ale Angličané to přece nejsou? Přece však ani původní obyvatelé indiáni, které ti Angličané, Němci, Rusové, Španělé, Italové, Portugalci, Holanďané, a další a další dobrodruzi a často i štvanci a kriminálníci, také Češi a Slováci, téměř vybili jako nějakou zvěř! A nejsou to přece ani černí otroci, které hlavně Portugalci a Holanďané uštvali v jejich domovině Africe a převezli jako otroky mimo jiné i do dnešní USA!

Rozepsal bych se více, ale už musím končit - tak hlavní myšlenku: jaký je rozdíl mezi Rusem a Američanem? Když vás budou chtít okrást, vždycky dosáhnou svého - ale Američan vytáhne doláče a zaplatí vám, Rus vytáhne samopal a rozkáže: davaj časý, íli streljáju!!!

Co se týče Ukrajinců - víte vy vůbec, jak oni se s Rusy nesnáší? Určitě nemluvím o ruských tolikých mnohých přistěhovalcích na Ukrajině, kteří logicky oslavují Putina a vsjo balšóje rúskoje. Na Ukrajině je bída, a Ukrajinci, stejně tak jako my, co jsme byli StBáky v "tom" roce 1989 zmanipulováni, protože už se bolševici chtěli konečně dostat k těm po čtyřicet let nakradeným penězům ve švýcarských a jiných západních bankách, zvonili klíčema - a copak, to nás určitě zmanipulovali ti Amerikáni…?

A dr. Tejchmane, zapoměl jste na rok 1968 u nás, a taky na krvavý rok 1957 v Maďarsku… Ony ty velmoce asi všechny "jedou" přes mrtvoly…

8 MUDr. Milan TEJCHMAN MUDr. Milan TEJCHMAN | E-mail | 11. července 2014 v 8:44 | Reagovat

Jak vidím, tak platí jedno a důležité pravidlo: Stupidnost je opravdu vysoká!
Ano, dlužník nikdy nesnáší toho, komu dluží. Jak čtu Vaše vyjádření pane Patriku, tak Norimberský trychtýř na Vás zanechal potvrzující důkaz! Ukažte mi státy, které napodlo Rusko za posledních 15 let a víte vůbec kolik napadlo USA států za posledních 15 let? Kdo napadá sousední státy a to válečným směrem?! Kdo je nejhorším ekonomickým systémem na této planetě, USA nebo Rusko? Vraťte se zo školy a začněte používat správnou literaturo, co znamená privatizace a kolik desítek let se na tento problém poukazuje ze strany kapitalismu. Seznámím Vás klidně se stovkami podnikatelů, které po roce 45 se rádi vzdalo svého majetku a zbavilo se starostí. Rovněž znám spousty firem, které po revoluci začali se západem, ale dnes spolupracují se samotným Ruskem, protože jinak by dávno tato firma neexistovala. To je vidět, že neznáte vůbec, ale vůbec nic!

S pozdravem

9 Hlemyzd Hlemyzd | 11. července 2014 v 15:04 | Reagovat

Pouze fakta: Rusko svedlo v posledních 15 letech válku s Gruzií a nedávno vojenky obsadilo Krym (přiznáno Putinem v televizi, že se jednalo o Ruské vojáky).
USA v posledních 15. letech vedla válku v Iráku a Afganistánu. (Kvůli Vám: ne, v Lybiji se USA neúčastnila)
2:2 - dovolím si ještě připomenout, že USA neanektovala žádné území, Rusové 3 - Jižjní Osetii, Abcházii a Krym.
Toto jsou pouhá fakta, ve kterých lítáte pane Tejchmane.

10 patrik-vlk patrik-vlk | E-mail | Web | 24. září 2014 v 12:38 | Reagovat

Sice s křížkem po funuse (nějakou dobu jsem zde nebyl), ale doplním Hlemýždě - v tom Afghánistánu bojovali nejen Američani, ale taktéž Rusové (a Afghánci na ně ve velké většině vzpomínají se značnou nelibostí), a zapomněl jsi na krvavá jatka speciálních ruských jednotek v Čečensku - kde vraždili ženy i děti.
To, že Rusáci doposud nenapadli Ukrajinu, lze poděkovat především Američanům!
S tou Ukrajinou je to totiž docela složitější - ano, jsou to sice Rusové, ale ti "bílí", carští (čili v zásadě prozápadní, spíš proevropští, antibolševičtí), které "rudí" bolševičtí zločinci systematicky a krutě vyvražďovali - a proto taky ta NENÁVIST!
A copak že to ti "roztomilí" bolšánci prováděli (po "bratrské" dohodě Stalina s Hitlerem) v Polsku - co ta Katyń? A další, a další…
Také Poláci ve skutečnosti Rusáky nenávidí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama