Situace na Ukrajině - pokračování 1

30. června 2014 v 11:51 | Honza |  Ze světa
Tímto článkem navazuji na články předchozí (zejména pak na "Situace na Ukrajině"). A opět přináším několik postřehů, které se týkají posledních událostí.Opět ta média

Objektivita sdělovacích prostředků nadále upadá a stále více se množí důkazy o promyšlené manipulaci s veřejným míněním.

A dnes se podíváme zejména na Českou televizi. Ta ve svých zpravodajských relacích přináší "informace", které stále více připomínají propagandu P. J. Goebbelse.

Když ČT hovoří o možných cizích žoldácích, pak je to vždy pouze o těch, kteří mají bojovat proti současné vládě. Jsou tam či tam nejsou? Možná ano, možná ne. Divák zpravodajských pořadů je však přesvědčován, že tomu tak je. Ač důkazy jsou nejednoznačné a jak se v minulosti i ukázalo, často podvržené. Pokud však jde o možnost působení žoldáků, kteří bojují na straně současné vlády Ukrajiny, pak o těch se nehovoří a tato možnost vlastně vůbec neexistuje.

O povstalcích na Ukrajině se zásadně mluví jako o teroristech. A neopomene se dodat, že tito teroristé mají na svědomí životy ukrajinských vojáků. To, že ukrajinští vojáci (členové Národní gardy/Pravého sektoru) mají na svědomí životy civilistů, o tom se mluví velmi neurčitě. Často se používá spojení "slyšíme o obětech", které je manipulační technikou, jež má zprávy o civilních obětech znevěrohodnit.

Z médií k nám proudí polopravdy, dezinformace i vědomé lži. Opačné názory se do těchto médií dostávají jen zcela výjimečně a málo kdo tak má šanci rozlišit, co je pravda a co již ne. A že je s námi manipulováno.

Média v nás pěstují primitivní pohled na svět. A situace na Ukrajině jasně dokazuje, že se jim to daří.


Bojují na Ukrajině Češi?

ČT se obrátila s dotazem, zda na Ukrajině bojují v rámci nějakých placených sil také Češi na mluvčího BIS. Jeho reakce byla velmi zajímavá:
"Nejsou informace, že by nějací Češi viditelně vycestovali na Ukrajinu s podobným cílem."

Co to vlastně znamená? Jsou tam nebo tam nejsou? Když nevycestovali viditelně, pak to znamená, že vycestovali skrytě?


Alexandr Barabanov o Ukrajině

Jak to dopadne, když si do ČT24 pozvou někoho, kdo dokáže propagandu o Ukrajině rozcupovat na kusy. Moderátor se snaží informace zesměšnit a hosta nachytat stupidními dotazy.

Jako příklad zde mohu uvést moderátorovo zpochybňování genocidy ruskojazyčného obyvatelstva. Genocida je úmyslné a systematické zničení celé nebo části etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny. Bez ohledu na počet. Podle moderátora je ale nejspíše pořád málo mrtvých na to, aby to genocida byla.Koncentrační tábory

V předchozím videu se o tom zmínil Alexandr Barabanov. Na Ukrajině se staví zadržovací tábory, kde má docházet k oddělování Kyjevu loajálních osob od osob nespolehlivých.

Osoby označované "vládou" Kyjeva za teroristy budou nejspíše zlikvidovány. Ostatní pak mají být izolovány v táborech z důvodu převýchovy.

Plány na cílenou likvidaci etnické skupiny obyvatel již v současnosti probíhají a to za tichého souhlasu EU a USA. Jde o plány, které můžeme srovnat s tím, co během 2. světové války prováděli nacisté.Podlidi

Co si myslí úřadující premiér Arsenij Jaceňuk o domobraně v Luhansku? Jsou to podle něj podlidi (subhumans). Jeho projev byl zveřejněn na webu velvyslanectví v USA. Jeho věta byla následně opravena a z podlidí (původní text je zde) se stali nelidé (inhumans).

V každém případě se jedná o dehumanizaci protivníka a odtud již je jen krůček ke stejnému škatulkování, jako bylo běžné za dob nacistického Německa.


Iljušin Il-76

Výše uvedené Jaceňukovo prohlášení bylo k sestřelení armádního dopravního letounu Iljušin Il-76, ke kterému došlo 14. června v Luhansku. Letoun byl sestřelen v době, kdy se blížil k luhanskému letišti. Na jeho palubě se nacházelo 49 příslušníků ukrajinské armády.

Média ihned rozpoutala propagační masáž o tom, jak celá událost byla zákeřná a krvavá.

Skutečností však je, že se jednalo o armádní stroj přepravující vojáky v oblasti bojů A z pohledu válečných/bojových operací to byl proto legitimní cíl. Nicméně i zde se objevila spekulace, že se jedná o další z řady tzv. "false flag" operaci v režii prokyjevských příznivců, jejímž cílem je další vyhrocení situace.

Z celé situace je tak patrné pokrytectví, kde je sestřelení vojenského stroje označeno za terorismus, ale cílená likvidace civilistů ukrajinskou armádou/Národní gardou/Pravým sektorem je v pořádku.


Bílý fosfor

Ukrajinská armáda využívá bílý fosfor při útocích ve Slavjansku. Jde asi o jeden z největších příkladů brutality a bezohlednosti ukrajinského režimu.

Bílý fosfor je toxický a díky jeho schopnosti samovznícení při styku se vzduchem je používán jako nekonvenční zbraň. Jeho využití v boji upravuje více dokumentů, avšak ne všechny jsou závazné pro všechny státy. Celou situaci komplikuje i více možností jeho použití. Kromě osvícení bojiště, označení cílů a zahalení bojiště kouřem je využíván i k ničení živé síly."Protiteroristická" operace

Kyjev i tzv. západ hovoří o tom, že na východě Ukrajiny je prováděna protiteroristická operace. V druhé polovině června prezident Petro Porošenko vyhlásil příměří. I přes to však do oblasti bojů směřuje vojenská technika. A to takového charakteru, který zpochybňuje rozsah a samotný název protiteroristické operace.

Dne 20. června byl zaznamenám přesun techniky přes Melitopol směrem na východ.


V koloně vozidel jsou i samohybné raketomety 9K58 Smerč, který patří k nejmodernějším palebným prostředkům na světě. Je určen k ničení plošných cílů ve vzdálenosti 70 až 90 km.

Tohle spíše vypadá na totální genocidu. Nebo přípravu k větší válce.


Ukrajinská "armáda"

Média nás informují, že proti separatistům je nasazena armáda. Ve skutečnosti však něco jako armáda na Ukrajině již neexistuje. Její zbylé funkční složky byly přeřazeny k Národní gardě. A ta je složena s militantních skupin včetně Pravého sektoru. Národní garda má obdobný charakter jako SA v nacistickém Německu.

Současně se na území Ukrajiny vytvářejí tzv. Bataliony, které jsou tvořeny žoldnéři.

Všichni se samozřejmě tváří jako pravidelná armáda a média nám tu lež servírují.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 30. června 2014 v 22:48 | Reagovat

Pane Honzo, Vy můžete něco vykládat o manipulaci. Neříkám, že to, co se zde snažíte psát, není pravda. Ale proč, když sám poukazujete na to, že nás média informují jednostranně, sám své články píšete jednostranně? Nemáte informace o "druhé straně", a proto je nezveřejňujete nebo je to záměr je nezveřejňovat? Nechci být pořád nějaký kverulant a shazovat Vás, jenže Vy si to neustále vymiňujete...bohužel :-( A to nejsem "zmanipulován", ale stačí používat zdravý rozum a mít všeobecný (i historický) přehled. :-x

2 Honza Honza | Web | 1. července 2014 v 9:28 | Reagovat

[1]: Jaké informace Petře z druhé strany myslíte? Ty, co nám prezentují média? Protože jiné se ven nedostanou.

Já zde zveřejňuji ty informace, které jsou médii přehlíženy. Možná vám to může připadat manipulativní nebo jednostranné. Avšak mým záměrem je vytvořit protiváhu oproti tomu, co je tzv. oficiálním názorem.

Ta druhá strana, jak píšete, mnoho věcí říká (a média to patřičně roztrubují), takže dle mého názoru není potřeba to dál komentovat a uvádět. Otázkou je hlavně to, co neříkají a to co nechtějí zveřejnit. A to zde prezentuji.

3 Pavel Král Pavel Král | 2. července 2014 v 6:46 | Reagovat

Přesně tak ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama