Salám (w polskim receptury)

25. června 2014 v 11:41 | Honza |  Ze světa
Není to tak dávno, co se Polsko velmi angažovalo v operaci Ukrajina. Na svém území cvičilo příslušníky Pravého sektoru, žadonilo o intervenci NATO a velmi se dožadovalo větší přítomnosti vojáků USA na svém území. Jenže nyní Polákům začíná docházet, že to polsko - americké spojenectví nějak zadrhává.


Týdeník Wprost zveřejnil nahrávku rozhovoru mezi bývalým ministrem financí Jackem Rostowským a ministrem zahraničí Radoslawem Sikorskim.

Sikorski je znám jako oddaný příznivec Spojených států. Avšak dnes se zdá, že ono "přátelství" začíná přinášet i hořké plody.

Z rozhovoru, v němž si oba častokrát neodpustili vulgární výrazy, je znát, že dopad do reality byl tvrdý. Mezi nadávkami Sikorski říká, že polsko - americká aliance je bezcenná a škodlivá, protože poskytuje Polsku falešný pocit bezpečí.

Dále Sikorski v rozhovoru řekl (volně přeloženo):
- Komplikujeme si vztahy s Německem a Ruskem a myslíme si, že je všechno super, protože jsme podrželi Američanům.
- Problémem Polska je, že máme plytkou hrdost a nízké sebevědomí.

Sikorski na zveřejnění nahrávky rozhovoru reagoval dle očekávání. Stojí za ní dle něj organizovaný zločin a celou aféru označil za hrozbu pro stabilitu země. Tedy tak, jak je u politiků běžné. Svá slova nekomentoval a šmejd je ten, kdo je zveřejnil.

Polský salám tak dnes dostává nový rozměr - salámovou metodu. Kontroverzního cíle lze dosáhnout směsicí po lžičkách podávaných pitomostí, manipulací a postupném prosazování toho jediného "správného" směru.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Thomas Thomas | 28. června 2014 v 21:04 | Reagovat

Za prachy si namazeme i lejno na hlavu kdyz to Roodschield zaplati ne?...co rikate??? Tady se to deje jiz leta. Jak povrchni......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama