Pokrytec zůstane pokrytcem

14. června 2014 v 10:21 | Honza |  Postřehy
Pokrytectví jistě není hezká věc. Jde o morální vadu, která společně s ideologickou omezeností často může napáchat velké škody.

Na začátku června svou míru pokrytectví ukázal opět Miroslav Kalousek.


Na jednání expertní komise, která se zabývala důchodovou reformou, nevhodně narušil jednání a opět se předvedl jako pokrytecký idiot.

Komise pod vedením profesora Karlovy univerzity Martina Potůčka jednala o postupu při zrušení Nečasovy penzijní reformy. Kalousek toto jednání zcela neomaleně narušil dotazy na profesora Jaroslava Vostatka, kterého se začal ptát na jeho členství v KSČ. Z důvodu znevažování člena komise muselo být jednání přerušeno. Poté Kalousek oznámil, že v komisi nadále nehodlá působit.

Miroslav Kalousek nesmírně drze používá princip kolektivní viny a jeho intenzita primitivního ideologického myšlení je tak zjevně velmi silná. Urážlivé výroky na adresu bývalých členů KSČ, kterými jsou všichni označováni za zločince, jsou v demokratické společnosti nepřijatelné.

Vraťme se však k onomu pokrytectví, kterým Miroslav Kalousek doslova přetéká. V roce 1984 se stal členem Československé strany lidové, která až do roku 1990 byla součástí Národní fronty. Bylo veřejným tajemstvím, že tato strana existovala pouze proto, že byla převodovou pákou komunistů. A žádný člen a funkcionář ČSL neudělal nikdy nic bez vědomí a schválení od soudruhů z KSČ. V běžném povědomí nebyl žádný rozdíl mezi členem KSČ a členem ČSL.

Když už se tedy Miroslav Kalousek vrtá v minulosti a "hrdinsky" napadá všechny okolo sebe, bylo by fér se začít vrtat i v minulosti jeho.

Je jasné, že se veze na výrazné antikomunistické vlně. Jenže tito antikomunisté si nějak neuvědomují, že tu již 25 let máme jiný režim a ten předchozí je již dávno pod drnem. Asi si rádi kopnou. Asi proto, aby se odvrátila pozornost od jejich minulosti a od jejich zhovadilostí.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama