1. června 2014 v 8:49 | Honza
|
Je po volbách do
Evropského parlamentu. Účast byla rekordně nízká (18,2 %). A média nyní spekulují, kde kdo udělal chybu, že nás EU nezajímá a považujeme ji za zcela zbytečnou.
V tomto článku se však nebudu zabývat spekulacemi o nezájmu a podívám se na fakta, která ukazují, jak jsou současné volby nesmyslné.
Za kolik?
Ač si ministerstvo financí nevede v evidenci celkové náklady voleb, je možné si udělat alespoň nějakou představu. Média přinesla informaci o dvoudenním pronájmu 111 počítačů a tiskáren v Praze 8, která za tuto "srandu" zaplatila přes 800 tisíc korun (přesněji 7236 Kč za jednu sestavu). Nový počítač s tiskárnou, který splňuje požadavky Českého statistického úřadu lze pořídit za cca 8500 Kč. Celková částka za pronájem výpočetní techniky se prý tak pohybuje kolem 50 milionů korun. Za 2 dny. To je dobrý kšeft.
Jinak než nehospodárné se to nazvat nedá. A je potřeba se ptát kdo, komu a kolik. Protože tohle rozhodně smrdí. Vždyť směrnice ministerstva financí říká, že stát od letošního roku proplácí například pouze 200 Kč na pořízení USB flash disků a kalkulaček. A to jednou za 5 let. Podobné limity jsou i v případě pořizování nového vybavení hlasovacích místností. U výpočetní techniky však žádný limit není a tak se zvesela vyhazují peníze oknem.
Co ovlivníme?
Svou volbou máte možnost ovlivnit dění v Evropě. My budeme EU říkat, co má dělat. Tak a podobně zněla předvolební hesla mnohých eurohujerů. Jak je to ale ve skutečnosti?
Evropský parlament je vlastně taková šaškárna. Nemá možnost prosadit nic podstatného a většina poslanců na jednání ani nechodí. A nové směrnice navržené Evropskou komisí schvaluje vždy v nějaký konkrétní den tempem 10 ks/1 minutu. A váha našich poslanců je 2,8 %.
Více se toho dělá v
Radě EU - jde o klíčový orgán, který řeší legislativní otázky. A to podle pravidel, která nastavila
Lisabonská smlouva. Ke schválení nějakého rozhodnutí je potřeba souhlasu 55 % členských států, které představují nejméně 65 % obyvatel EU (pokud se nerozhoduje o návrhu
Evropské komise pak 72 % členských států a 65 % obyvatel EU). Současně lze návrh blokovat menšinou složenou nejméně ze čtyř států, které zastupují 35 % obyvatel EU. Na a kolik že má naše země? Je to 3,4 %, které nám nestačí na vůbec nic. Pokud se velké státy rozhodnou, pak s tím naši eurohujeři neudělají nic. Ani kdyby se na hlavu stavěli. Navíc ČR ztratila v 68 oblastech právo veta.
Podtrženo a sečteno
Volby do EP jsou jen dalším blábolem, který nás má oblbnout a odvést od důležitějších věcí. Politici nekandidují proto, že by snad mohli něco změnit. Jejich zájmem je jistota sesle a nadprůměrného platu.
A my? My nejsme Evropa. My nejsme Brusel. Jsme jen nicotnou částí molochu, který se stále více podobá představám o říši. Pokud budeme chtít rozhodovat o sobě a své zemi opravdu svobodně a odpovědně, pak jedině tehdy, když z EU vystoupíme.
Své ne Evropskému parlamentu a tím i celé EU řeklo 81,8 % obyvatel naší země. A můžeme s úspěchem předpokládat, že drtivá většina z nich to udělala zcela úmyslně a vyjádřila tak svůj názor na zbytečnost této instituce. Politici, kteří si tak po svém zvolení tleskali, by si měli uvědomit, že většina lidí v této zemi je v EU nechce.
Bojkot voleb je také vyjádření názoru. Je potřeba, aby tento názor byl také brán v potaz.
No a závěrem bych výše uvedené rád vyjádřil ještě v číslech. Je nám totiž vnucováno, že výsledky voleb se počítají jen a pouze z odevzdaných hlasů. Jako, kdyby ten zbytek populace, který nevolil, vůbec neexistoval.
Z odevzdaných hlasů:
ANO - 16,13 %
TOP09+STAN - 15,95 %
ČSSD - 14,17 %
KSČM - 10,98 %
KDU-ČSL - 9,95 %
ODS - 7,67 %
Svobodní - 5,24 %
Z oprávněných voličů:
ANO - 2,91 %
TOP09+STAN - 2,88 %
ČSSD - 2,56 %
KSČM - 1,98 %
KDU-ČSL - 1,8 %
ODS - 1,39 %
Svobodní - 0,95 %
Údaj vypočítaný z odevzdaných hlasů vzhledem k údaji hlasů z celkového počtu oprávněných voličů je vskutku zkreslující.
a zas nadáváme po hospodách!!!!a ti hore kapsují a my je necháme,protože jen hospodský bláboleni nic neznamená.