Zase ty volby

21. května 2014 v 14:07 | Honza |  Volby
Tak po nás opět chtějí, abychom si někoho zvolili. Tentokráte do Evropského parlamentu. Volby se budou konat 23. a 24. května a u nás se bude volit 21 z celkového počtu 751 evropských poslanců, kteří poté pět let budou působit v instituci, jejíž smysl je více než pochybný.


Asi by bylo dobré se zamyslet nad tím, kdo je vlastně na kandidátkách a co svou kandidaturou sleduje. V drtivé většině případů se totiž jedná o jedince, kteří se nedokázali prosadit v domácí politice a větří novou šanci, jak si něco ukousnout z peněz unie.

A na kolik si takový europoslanec přijde?
- hrubý plat 7957 eur (219 000 Kč)
- asistenti a "expertné" 21 209 eur (583 000 Kč)
- provoz kanceláře 4299 eur (118 000 Kč)
- diety 304 eur (8360 Kč) za každý den, kdy se účastní jednání v EP nebo unijní instituci
- za každý "odsloužený" rok v europarlamentu si přilepší k důchodu o 278 eur (7660 Kč)

A to tam ani nemusí nic říct, nic udělat, nic publikovat...
Aby peníze dostali, nemusí nic europoslanci dokládat. Stačí jejich podpis na příslušném formuláři.

Žádný z nich nemá reálnou šanci cokoliv na fungování a systému EU změnit.

Nejvíce arogantní mi pak připadají ti, kteří EU neustále kritizují a současně se snaží do EP dostat. Co tam vlastně chtějí dělat? Vždyť podle nich by bylo nejlepší EU zrušit. Rozhlodají snad EU zevnitř? Jako partyzáni?

Drtivé většině nejspíše nesmrdí peníze. A nelze je označit jinak, než jako pijavice či parazity.

A poslušné stádo ovčanů?
Ti jaksi zapomenou, že EU jim ukrajuje všude, kde se dá. A v souladu s demokratickými principy opět někomu dají svůj hlas. Protože to kritizované zlo je asi jen dočasný nedostatek a nové tváře snad najdou řešení. Tím se však stávají spoluodpovědnými za současný neutěšený stav. Protože nikdo z nových kandidátů neudělá nic, aby tento stav změnil. To můžeme jen my. V souladu s demokratickými principy máme právo volby do zločinecké organizace (kterou EU bezpochyby je) bojkotovat. Máme právo požadovat její důkladnou revizi. A máme právo se vyjádřit, zda v unii dále chceme být.

Každý slušný člověk, kterému jde o blaho národa má povinnost se ptát, kdo stojí za plíživým přerodem naší nedokonalé demokracie v totalitu. Má také povinnost nepodílet se na zločinech, kterých se byrokrati z EU dopouštějí (tedy je alespoň nevolit).

EU není možné změnit. Ani zevnitř. Ač nám to nyní mnozí říkají. A současně s námi manipulují, že díky své volbě se bude mít možnost na politice unie podílet. Je to nesmysl vážení. Vždy to bude o nás bez nás.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kidal Kidal | 22. května 2014 v 22:47 | Reagovat

A nějaký řešení? Kritizovat umí každej... Jak jinak změnit system, než vstupem do jeho soukolí??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama