Podvod Tamiflu

8. května 2014 v 9:49 | Honza |  Farmamafie
Pamatujete na tu ohromnou masáž a paniku, když se světem začala šířit prasečí chřipka? A to, jak byly vlády všech zemí přesvědčovány, že je nutné nakoupit velké zásoby léku, který měl být řešením?
Dnes se ukazuje, že vše byl jen dobře promyšlený podvod. Farmaceutické firmy vydělali na něčem, co nepomůže více, než obyčejný Paralen.


Vše začalo již v roce 2005, kdy díky případům ptačí chřipky Světová zdravotnická organizace (WHO) vydala doporučení všem vládám, aby neprodleně nakoupily Tamiflu pro čtvrtinu populace svých zemí. Očekávaná pandemie se však nekonala a vir ptačí chřipky do začátku letošního ledna byl příčinou úmrtí 379 lidí (vir obyčejné chřipky si ročně vyžádá tisíce mrtvých).

V roce 2009 se objevila prasečí chřipka a svět opět začal nakupovat Tamiflu. A opět zcela zbytečně.

Vláda ČR nakoupila Tamiflu za 185,5 milionu korun.

A co vlastně Tamiflu umí?
Vlastně celkem nic převratného.
V průměru zkracuje délku nemoci o 0,7 dne. Pro tvrzení, že také snižuje riziko možných komplikací a schopnost viru šířit se mezi lidmi neexistují žádné důkazy.

Na druhou stranu byly však prokázány časté a nepříjemné vedlejší účinky a Tamiflu tak spíše dokáže lidem ublížit, než jim pomoci. Tyto vedlejší účinky byly před veřejností utajovány. A samotné farmaceutické firmy se snažily zveřejnění těchto informací zabránit. Lék nebyl dostatečně ověřen a celý systém vývoje a prodeje nových léků se tak ukázal jako velmi špatný a lehce zneužitelný.

S těmito informacemi pochopitelně nesouhlasí výrobce, kterým je farmaceutická firma Roche a dále ve svém prohlášení opět jen manipulativně straší, když říká, že tyto závěry mohou mít vážné důsledky pro veřejné zdraví.

Zde je patrné, jak lze zcela jednoduše zmanipulovat a vystrašit ohromné množství lidí a na jejich strachu poté vydělávat. Nic jiného totiž farmamafie nedělá. Vydělává na strachu a neváhá lhát a manipulovat s fakty o svých "lécích".
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 8. května 2014 v 12:47

Kamufláž na lidi, jen hodně nakoupit a že je přípravek vlastně k ničemu neřeší. Jde jen o peníze, udělali si z léčiv pěkný byznys.

2 Hanka Hanka | E-mail | 8. května 2014 v 12:50

Naprosto s Vámi souhlasím Honzo. Stačí vydat poplašnou zprávu, vyvolat paniku,  a penízky se pak jen hrnou do bezedných farmaceutických kapes. Farmaceutický průmysl je sám o sobě velmi výdělečný, ale zřejmě jim to nestačí. Na to navazuje i zvýhodňování lékařů, kteří po dohodě s dealery farmaceutické firmy předepisují a doporučují drahé léky, jejichž účinnost
není ani poloviční, oproti lékům klasickým a levnějším. :-(

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama