Operace Americké jaro - aktuálně

16. května 2014 v 19:30 | Honza |  Ze světa


Na webu OAS2014 jsou další informace.

Aktuální účast není tak velká, jak pořadatelé předpokládali. Doufají, že se vše změní o víkendu. Nízká účast vyvolala u mainstreamových médií vlnu posměchu a znevažování celého smyslu akce. Opět se tak ukázalo, komu média slouží.

Demonstrace se účastní několik set lidí. Pochybuji, že za tak malou účastí je nezájem lidí. Spíše mám pocit, že panují obavy ze zásahu bezpečnostních složek. Příkladem může být brutální potlačení hnutí Occupy Wall street.

Nejspíše nikdo nepředpokládá, že tato demonstrace něco zásadního změní. Je však ukázkou toho, že i v USA nejsou lidé lhostejní k tomu, co dělá jejich vláda (ač je nám zde v Evropě vnucováno, že lid stojí za Obamou).
U předchozího článku nám bylo Jakubem v komentáři sděleno, že tato demonstrace je vyvolána díky sporu rančera s federální agenturou. Cliven Bundy vede přes dvacet let spor s BLM o pastevní poplatky a odmítá se podřídit požadavkům vlády jen proto, že na jeho pastvinách žije pouštní želva. Bundyho krávy tuto želvu mají ohrožovat a tak se BLM rozhodlo k ozbrojenému zásahu.

Tato událost (jakkoli drobná a bezvýznamná pro politiku vlády USA) však naznačuje, že lidé mají dost neomezené moci všelijakých federálních agentur. BLM bylo založeno na základě zákona ze třicátých let dvacátého století s cílem zabránit vypasení země dobytkem (tak, jak se stalo např. v Mexiku). Agentura se však brzy stala další mocnou zbraní vlády. Nyní disponuje vlastní armádní technikou a ozbrojenými agenty.

V zájmu údajné bezpečnosti, práva a dodržování zákonů jsou dnes Spojené státy zemí, nad níž bdí federální agentury s velkou mocí a prostředky k potlačení jakéhokoliv jiného názoru.

Nejde tak je o nějaký bezvýznamný spor rančera s federály. Jde o projev doposud nevídané občanské neposlušnosti, kdy se Cliven Bundy nejspíše vrací k praxi amerických kovbojů, kteří říkali, co si myslí a pokud se to někomu nelíbilo, tak si to mohl s nimi vyřešit přes ústí revolveru.

Stále více se hovoří o tendencích některých států odtrhnout se od federace. A ač se to zdá jako nesmysl (neb to tak někteří mohou označit), hrozí, že tato situace může být rozbuškou pro občanskou válku. Američané si doposud (i přes mnohé pokusy centrální vlády) nenechali sáhnout na právo nosit zbraň. A proto není moc lidu v USA jen teoretickou koncepcí právníků či politologů tak, jak ji známe např. zde v Evropě.

Může se tak stát, že rančeři a jejich sympatizanti svrhnou prezidenta Obamu a současnou vládu USA? Z pohledu nás Evropanů vypadá tato myšlenka poněkud přitaženě. Nicméně o tom, co se ve Spojených státech skutečně děje, víme žalostně málo. A to, že si riziko uvědomuje sám Obama lze potvrdit právě tím nebývalým vyzbrojováním federálních agentur a zákonem Patriot Act.

Rozbuška doutná.

K tomu všemu je potřeba ještě dodat jednu zajímavou věc, o níž mainstreamová média také příliš nehovoří. Pátý článek Americké ústavy dává dvoutřetinové většině států možnost svolat konvent. Tedy shromáždění, během něhož je možné přijmout nový dodatek k Ústavě, navrhnout její změnu, odvolat vládu nebo i zrušit federální uspořádání a iniciovat odtržení některých států. Před několika dny zákonodárný sbor státu Michigan odhlasoval rezoluci, která svolání konventu žádá. Michigan je tak třicátým čtvrtým státem s tímto požadavkem a konvent se tak dle Ústavy konat musí. Nyní se jen řeší, zda je skutečně Michigan tím jazýčkem na vahách. Pátý článek je totiž formulován tak, že je potřebné nejdříve ověřit, zda se všech třicet čtyři států vyjádřilo technicky správně.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Thomas Thomas | 16. května 2014 v 19:48 | Reagovat

...tak tohle NEKLAPNE!...NEVĚŘÍM!....nedokážu si totiž představit ty nejvyvolenější jak padají z výšin...ne to ne to je nesmysl ... a co pak ti nejbohatší....????? NE o je hloupost!...kéž bych se mýlil!!

2 Hanka Hanka | 17. května 2014 v 0:16 | Reagovat

Je to jiskra naděje. Pochybuji že z této jiskry vzejde plamen, ale když se bude křesat stále častěji a nejen v Americe, oheň se rozhoří a zničí všechnu tu špínu mocných. Chci tomu věřit. VĚŘÍM TOMU.

3 Carlos652 Carlos652 | 17. května 2014 v 7:58 | Reagovat

Kdysi jsem viděl film, který se jmenoval Příběh služebnice.Děj filmu, natočený podle románu kanadské spisovatelky, vykresluje pochmurnou vizi blízké budoucnosti na půdě dnešních Spojených států amerických, které přestaly existovat a byly nahrazeny totalitním režimem. Mám pocit, že se tato doba blíží. Proto také věřím, že je třeba vyvolávat jiskry a doufat, že vzjede plamen, který tu špínu spálí.

4 Andrea Procházková Andrea Procházková | 17. května 2014 v 15:29 | Reagovat

Ježiš, pár desítek lidí něco pořvává a hned jich tam podle některých bylo "milion" :D Jasně! - Milion Američanů před Bílým domem a celej svět to v týhle době internetu tutlá. Jasně. Důvěryhodné jako výsledek referenda 96% :D Opravdu důvěryhodné, ze sociologického hlediska až nevídané :D

5 Honza Honza | Web | 17. května 2014 v 17:48 | Reagovat

[4]: Někdo někde psal, že jich JE tam milion? Pokud vím, tak se doufalo, že tam tolik přijde. A pokud vím, tak sami organizátoři říkají, že přišlo moc málo lidí (uvádí se několik set).

Mám takový dojem, že překrucujete fakta zcela záměrně.

6 Petr Petr | 17. května 2014 v 18:56 | Reagovat

[5]:
Ehm...tuším, že to bude reakce na tento demagogický komentář u článku "Operace Americké jaro":

Houstonský pardál, Včera v 22:13

Ano ano - můžu podat NEZKRESLENÉ informace přímo z dění jedné z největších demonstrací za odstranění BHO a jeho administrativy od vesla, zavření místních koncentráků, spálení těch milionů plastových body bags, které jsou připraveny ve FEMA. JENOM V HOUSTONU NÁS POCHODOVAL TÉMĚŘ MILION. Lidé nesli mávátka, provolávali slávu Rusku a Číně a žádali pana prezidenta Putina, aby zasáhl na obranu našich práv a hlavně životů, o které místní fašistický systém usiluje. Prosím tímto všechny obyčejné lidi, aby PRAVDIVĚ informovali o tom, co se v USA děje. Tyto občanské nepokoje neprobíhají jenom zde na jihu, ale prakticky ve všech hlavních městech. Někde jsou již hlášeni ranění i mrtví, ale o tom se těžko dozvíte (CIA a NSA to všechno utají a svědky umlčí). Zítra jdu opět demonstrovat. Mám AR-15, pár zásobníků a všechno beru ssebou. Chci se mít tak dobře, jako se mají lidé v Rusku - nechci trpět pod fašistickým diktátem USA, EU, OSN, UNICEF, CIA, UNESCO, NATO a židovské lobby!!!!!!!!

Takže bych být Vámi přestal vykládat, jako je u Vás obvyklé, něco o záměrném překrucování. :-x
P.S.: Hůlkové písmo některých slov jsem udělal já pro lepší orientaci v předchozím komentáři.

7 Honza Honza | Web | 17. května 2014 v 19:34 | Reagovat

[6]: No... Nějak se mi nezdá, že by někdo reagoval u tohoto článku na komentář, který je u článku jiného. To mi nepřijde logické.

Komentář "Houstonského pardála" považuji za provokaci (takových tu již bylo...). A celkem dobře tu teď mohu polemizovat, že se vám jeho komentář hodil pro jakousi omluvu komentáře, která zde zanechala Andrea Procházková.

A o záměrném překrucování zde psát rozhodně budu, pokud budu mít ten dojem, že k němu dochází.

8 Petr Petr | 17. května 2014 v 19:45 | Reagovat

[7]: Opravte mě, pokud se pletu, ale nejsou jaksi tyto dva články provázány (Operace Americké jaro a Operace Americké jaro - aktuálně)? Nicméně odpověděl jsem na Váš dotaz kdo kde o tom milionu psal.
Nejde o to, jestli se mi hodil nebo ne, zkrátka že se tam ono klíčové slovo nachází a přes to jede vlak. To nemůžete vyvrátit.
Jistě, pokud budete mít dojem, že se zde překrucuje, máte právo to vyjádřit, ale myslím, že neuváženým osočováním komentujících si opravdu nepomůžete. Notabene, když Vám bez problému dokáže, že se pletete Vy. A o překrucování fakt z Vaší strany by mohl být sepsán celý článek. Nač si ovšem házet klacky pod nohy.
A nakonec - ano, provokací je tu mnoho, s nadsázkou se dá říci, že to všechno zde je jedna velká provokace. Ale vidíte - můj dojem.

9 Thomas Thomas | 17. května 2014 v 20:59 | Reagovat

Hmmm.....tak si myslim Petre,ze jsi poslednim odstavcem trefil hrebik na hlavicku!
Neco mi tu take nehraje....ovsem je to pouze muj osobni dojem.

10 XJan XJan | 18. května 2014 v 2:20 | Reagovat

[8]: Poznámka hodná k dlouhému zamyšlení... :-?

11 Hanka Hanka | 18. května 2014 v 2:32 | Reagovat

Paní Procházková, právě že se to neututlalo jak jste si mohla všimnout, jsou tu z té demonstrace fotky a videa a nejen zde. Mám dojem, že patříte k těm lidem, kteří když neuvidí informaci na Čt1, tak se prostě nestala a basta. Z této naivity jsem už vyrostla. V našich sdělovacích prostředcích, je naprostá absence objektivity. Viděla jste například v televizi rozhovor s lidmi z východních oblastí Ukrajiny? Odvysílala Čt pořad, o tom jak se dívají na Kyjevskou pučistickou vládu? Ani náhodou, lidem kteří bojují za svoji svobodu se prostor přece nedává. Díky za tuto dobu internetu , která nám umožňuje dozvědět se pravdu od lidí, kteří tam žijí. Nejinak je tomu s Americkým jarem. I odtamtud lidé posílají zprávy a videa, abychom se o tom dozvěděli. Nic Vám nevnucuji, můžete dál v klidu a nevědomosti sledovat Čt1, nebo 24, vysmívat se zde zprávám přímo z oněch míst a nebo se jim záměrně vyhýbat. Prostě nechcete je přijmout. Je to každého právo, ale někdy i problém.

12 Jakub Jakub | 19. května 2014 v 8:21 | Reagovat

[11]:
Milá Hanko. To, že o této události neinformují naše média není kvůli skrývání šokující pravdy, ale protože to nikoho nezajímá. Nikdo neumřel, nikomu se nic nestalo, pár nespokojenců si zamávalo vlaječkami. A co? Myslíte, že když to organizátoři pojmenují Americké jaro tak hned všichni půjdou do kolen? Myslíte, že seriozní média mají vysílací čas pro každý prd co se ve světě stane? Zamyslete se a nevěřte hloupým nepravděpodobným teoriím, které vás dělají hloupou.

13 Hanka Hanka | 20. května 2014 v 16:47 | Reagovat

Milý Jakube, když o něčem hovořím, tak mluvím pouze za sebe. Jak můžete říct, že NIKOHO zprávy nezajímají? Zjišťoval jste si snad nějakou anketou, co si lidé myslí? Troufám si odpovědět, že nikoli, pouze svůj pohled vydáváte za pohled všech lidí. Podle Vás není nutné zmínit se o demonstraci stovek lidí (podle Vás je to prd) vyjadřujících nespokojenost s vládou Baracka Obamy. Zcela jistě však budete schvalovat, že naše média všude hlásala ve všech médiiích o jednom člověku, prof. Zubovi, (podle mne ani náznak prdu) dělala s ním rozhovory, články a zařizovali mu přednášky. Proč? Protože nepomlouvá Ameriku, naopak pomlouvá Rusko a to se teď hodí náramně do krámu. Nemějte obavy, nevěřím teoriím, protože ani Americké jaro, ani prof.Zubov není teorie, oboje je neobjektivní česká realita. Bohužel. Neurážím nikoho kdo se mnou diskutuje, i když má diametrálně odlišný názor. Označením někoho za hlupáka je samochvála z Vaší strany, sdělujete tím, že chytrost je na Vaší straně. Jen čas Vám dá odpověď zda to tak je, nebo není.

14 Jakub Jakub | 20. května 2014 v 17:33 | Reagovat

[13]:
Děkuji za kultivovanou odpověď, nečekal jsme, že bych se jí dočkal zde, proto jsem volil útočný tón. To že tato zpráva nikoho nezajímá je jasné. Bohužel jste špatně pochopila, koho nikoho myslím. Myslel jsem naše média a myslím, že mi dáte za pravdu, že pokud se o zprávě nepíše, tak nejspíše není dostatečně zajímavá (prosím konspirace o cenzuře nechme stranou). Demonstrace jsou a budou, jelikož žijeme v demokracii a k ní tento jev prostě patří. Jediné v čem se tato demonstrace liší je název. Toho se chopili lidé, kteří vidí senzaci, konspiraci, a navíc oplývají nedostatkem sociologického vzdělání. Z toho pak vznikají "zprávy" jako tato. Bohužel nevím kdo je prof. Zub a co hlásá. Hlavně proto, že česká média sleduji v malé míře. Líbí se mi váš názor na neobjektivní českou realitu. Rozšířil bych to na neobjektivní světovou realitu. To je důvod proč komentuji na blogu se kterým se evidentně názorově rozcházím. Víra lidí v informace z pochybných zdrojů nejen, že dělá z lidí hlupáky (protože pochybné informace se dají velmi lehce vyvrátit), ale přináší zmatek do vysvětlování jevů co nás obklopují. Prosím přečtěte si co jsem napsal. Psal jsem, že jste hloupá, když věříte pochybným informacím. Těm evidentně nevěříte tak není nutné se nějak obhajovat a říkat, že chválím sám sebe. Jádrem mého sdělení je totiž kritika, která má vést k zamyšlení.

15 jenda1939 jenda1939 | E-mail | 23. května 2014 v 12:33 | Reagovat

Dobrý den všem. Sleduji diskusi i zpravodajství naší televize. Myslím si, že v americe momentálně strádají  z nedostatku informací o tom co si myslí a dělá pan Rychtář. K čemu je jim svoboda ?

16 Hanka Hanka | 23. května 2014 v 22:52 | Reagovat

Zdravím Jakube. Nečerpám informace pouze z jednoho zdroje. Snažím se s pomocí přátel zjistit informace i z míst, kterých se to týká a o těchto informacích si troufám říct, že nejsou pochybné. Možná Vás to udiví, ale až tak moc se tyto zprávy od zpráv z Vámi označených "pochybných zdrojů" nerozchází. Dám si věci dohromady, k tomu svůj pohled na spravedlnost a pak mi z toho logicky vyjde jaká je skutečnost. Píšete, že se s tímto webem názorově rozcházíte a tím pádem jsou zdejší informace pro vás pochybné a konspirativní. Máme stejný problém, jen s weby, články nebo dikuzemi, které já považuji za pochybné, nebo spíš tendenční a lživé, Vy budete možná souhlasit. Za čas se většinou  dostanou na povrch utajované mocenské politické kšefty, podvody a podrazy, do té doby považované za pomluvu a konspiraci lidí, kteří oplývají nedostatkem sociologického vzdělání. Myslím si, že tohle ani není potřeba. Aby měl člověk aspoň trochu jasno, stačí sledovat cvrkot, trochu logiky a mít všech 5 P pohromadě.

17 Hanka Hanka | 23. května 2014 v 22:53 | Reagovat

Jendo i když to tu nejde, dávám palec nahoru. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama