Čeho se bojí Obama?

13. května 2014 v 9:31 | Honza |  Ze světa
V roce 2008 během prezidentské kampaně tehdejší senátor Barack Hussein Obama prohlásil: "Nemůžeme se dále spoléhat na naši armádu, aby bylo dosaženo cílů národní bezpečnosti, které jsme si stanovili. Musíme mít civilní národní bezpečnostní síly, které budou stejně mocné, stejně silné a stejně dobře financované."
Jenže co tím přesně myslel?

Nedávno Obama zveřejnil plány na historickou restrukturalizaci armády. Stále chce po celém světě zachovat americkou vojenskou nadřazenost. Armáda Spojených států se však bude skládat z menších konvenčních pozemních sil a zastaralé systémy z dob studené války budou zrušeny.

Volné finanční prostředky tak budou z největší pravděpodobností použity na další vyzbrojování a rozšiřování federálních agentur. Jejich současná militarizace je nebývalá. Své ozbrojené agenty má dokonce například IRS (Finanční úřad) či BLM (Úřad pro správu půdy).

Daleko závažnější je však přerod policie v polovojenskou složku působící pod taktovkou DHS (Ministerstvo vnitřní bezpečnosti). Ta v současné době postupuje dle tzv. Vlasteneckého zákona (Patriot Act). Tento zákon byl údajně vytvořen pro snazší a lepší postup federálních agentur proti terorismu. Ve své podstatě však říká, že každý Američan je vinným, pokud se nedokáže opak. Zákon dává federálním agenturám takřka neomezené pravomoci a nulovou odpovědnost za své činy. Umožňuje kohokoliv odposlouchávat, zadržet, prohledávat jeho dům, nahlížet do všech možných záznamů a databází či zmrazit (zabavit) majetek.

Na Patriot Act navazuje právní norma Domestic Security Enhancement Act, která jej dále rozšiřuje.

Navzdory Ústavě Spojených států dnes tak mohou federální agentury bez soudu zajmout a věznit americké občany na neomezeně dlouhou dobu a stejně tak použít smrtících prostředků pro likvidaci oponentů režimu.

Dnešní válka proti terorismu je jedním velkým podvodem, díky němuž může administrativa Spojených států velmi lehce ospravedlnit své činy, které vedou k přerodu k policejnímu/totalitnímu státu.

Zhoršující se situaci je možné doložit postojem k obyčejnému právu na protest. Dnes je ve Spojených státech demonstrace či protest proti vládním praktikám považována za terorismus nízké intenzity. A kritika vlády je považována za nepřípustnou.

Ve Spojených státech existuje cca 800 plně funkčních a k přijetí vězňů připravených táborů, které administrativa USA plánuje využít v případě masových nepokojů a vyhlášení stanného práva. Vláda USA je dnes připravena zcela libovolně zasahovat do všech lidských práv, aniž by jí v tom někdo mohl zabránit.

Odpověď na otázku čeho se bojí Obama, je tak logická. Bojí se občanů Spojených států, kteří se mohou vzbouřit proti systému.

Za několik dní by měla začít akce, během níž se plánuje pochod na Washington a která by mohla být začátkem masových nepokojů ve Spojených státech (o ní podrobněji příště). Uvidíme, zda proběhne a jaký bude mít dopad.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 13. května 2014 v 15:12 | Reagovat

Nejprve si Patriot Act v plné síle a ve spolupráci s Domestic Security Enhancement Act vyzkouší v USA a až se vychytají mouchy, bude toto zvěrstvo aplikováno ve jménu demokracie postupně po celém světě... Nu a jelikož slavná EU je pouze lokajem USA, máme se brzy na co těšit. :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama