Pravda vychází najevo

16. dubna 2014 v 8:17 | Honza |  Ze světa
Média nám cíleně lžou. Politici nám cíleně lžou. A to vše proto, aby jsme byli snadněji ovladatelní. Aby malá skupina jedinců mohla ovládat tento svět. Příkladem může být současné dění na Ukrajině, které ukazuje, kam až mohou zajít snahy šmejdů.1. Odstřelovači

Není to tak dávno, co nám média sdělovala, jak zlý režim prezidenta Janukovyče používá odstřelovače na pokojné a prodemokratické demonstranty.

A jaká byla vlastně pravda?
Od 5. 3. 2014 média začala pomalu zveřejňovat informaci o telefonickém rozhovoru mezi komisařkou pro společnou obrannou a zahraniční politiku EU Catherine Ashtonovou a estonským ministrem zahraničí Urmasem Paetem. V tomto rozhovoru mimo jiné zazněla i informace o tom, že odstřelovači, kteří zabíjeli demonstranty a současně i policisty, byli najati někým z opozice. Pravost rozhovoru potvrdilo estonské ministerstvo zahraničí.

Rozhovor s hlavní lékařkou Majdanu Olgou Bogomolec zde.

Zajímavá je také informace z reportáže Gabriela Gatehouse (video zde), kterou uvedl pořad BBC Newsnight. Reportér se zmiňuje o střelcích v oknech hotelu Ukrajina, který byl v té době obsazen aktivisty.

K dispozici jsou i záběry zasažených demonstrantů, jimž bylo stříleno "do zad".

"Vláda" Ukrajiny celou záležitost řešila dle očekávání. Nový generální prokurátor Oleh Machnyckyj vydal prohlášení, že stříleli členové jednotky Berkut. Je jasné, že nová garnitura udělá vše proto, aby byla vina svalena jen a pouze na původní vládu. Machnyckyj je členem nacionalistické strany Svoboda a tak se rozhodně nedá čekat nějaké nestranné a skutečně pořádné vyšetřování.


2. "Bojovníci" z Majdanu

Nepsalo se o tom, nehovořilo se o tom, pro politiky EU to neexistovalo. A přesto byly ulice Kyjeva plné nacionalistů, neonacistů a příznivců Stepana Bandery.

Také 5. 3. 2014 média přinesla informaci vycházející z přímého svědectví dvou českých hooligans, kteří tajně odjeli do Kyjeva.

"V autobuse nám bylo vysvětleno, že se militantní demonstranti dělí do bojových jednotek a že každá má své území a úkoly. V Kyjevě prý nafasujeme nějaké zbraně a přidělí nás k nějaké té skupině", napsal jeden z nich na sociální síti.

Potvrzuje se, že nejaktivnějšími byly právě neonacisté a rowdies, kteří jsou odpovědni za vlnu násilí. Současně se objevila i informace, že na vůdce Pravého sektoru Dmytra Jaroše byl vydán mezinárodní zatykač. Veřejně vyzýval k extremismu a terorismu.

Některá média též přinesla informace o tom, že tito "demonstranti" nyní oficiálně požadují vyplacení žoldu za jejich aktivity.


3. S oligarchy navždy

Vládě Viktora Janukovyče se často vyčítalo propojení s oligarchy. Nová "vláda" je však na tom úplně stejně. Agentura Reuters přinesla informaci, že gubernátorem Doněcké oblasti jmenovala Serhije Taturu. Což je jeden z nejbohatších lidí v zemi.

Obdobná situace je i v dalších částech Ukrajiny. Ač se na Majdanu právě proti moci oligarchů protestovalo.


4. Hlasujeme pro sebe

Jak se současná "vláda" Ukrajiny dostala i k moci je zřejmé ze záběrů, které byly vyneseny z tamního parlamentu. Mnozí poslanci (včetně samotného premiéra Jaceňuka) hlasovali několikanásobně i za ostatní z opačného politického spektra. Byly použity ukradené hlasovací karty, což je závažné porušení ústavy, která říká, že poslanec svůj mandát vykonává pouze osobně a je nepřípustné, aby za něj někdo hlasoval.

Tento závažný přečin média i vlády EU a USA tolerují.

5. Drama je zajímavější

Měl bych spíše napsat zrežírované drama. Zpravodajové, kteří nás krmili dramatickými vstupy z míst, která byla údajně centrem veškerého dění. Ve skutečnosti se jednalo o místa co nejvíce bezpečná a mluví se i využívaní tzv. malé ofenzívy (sehranná akce zaplacených místních).

Novináři v drtivé většině případů nevystrčí nos z relativního bezpečí a rozhodně nelezou tam, kde se zrovna děje něco nebezpečného. A tak nám servírují jen válečnou propagandu z informací, které mají z nejbližšího okolí. Neobjektivní a hloupou.


6. Atom na ně

Tak nějak se mi nabízí srovnání s filmem Hvězdná pěchota, kde se brouci ničí jadernou zbraní při každé vhodné příležitosti. Plynová královna Julia Tymošenková se rozhodla, že Ukrajina musí proti Rusku postupovat rozhodně a co nejvíce agresivně. A to i pomocí jaderných zbraní či využití jaderného materiálu z jaderných elektráren. Panují dokonce i obavy, že skupiny bojovníků z Pravého sektoru mohou způsobit jadernou havárii u zařízení v blízkosti hranic s Ruskem.
Níže je nahrávka hovoru Nestora Šufryče a Julie Tymošenkové. V čase 1:45 se Šufryč ptá co by se mělo dělat s 8 miliony Rusů na Ukrajině. A Tymošenková odpovídá: "Musí být zabiti jadernými zbraněmi."7. Peníze z USA

Administrativa USA používá peníze k prosazení svých zájmů (pokud není možná vojenská intervence). Nejinak tomu bylo i v případě Ukrajiny. Náměstkyně amerického ministra zahraničí Victorie Nuland se zmínila o celých 5 miliardách dolarů, které byly do destabilizace Ukrajiny vloženy.

Mimochodem je to právě ta Victorie Nuland, která v telefonickém rozhovoru s americkým velvyslancem na Ukrajině uvedla známé "Fuck the EU".

Je jasné, že takovou "investici" si USA nenechá utéct a bude dělat vše proto, aby získalo co nejvíce. A to i za cenu válečného konfliktu.


8. Studená válka neskončila

Jde tu vůbec o Ukrajinu?
Už od začátku je jako největší problém označováno Rusko, které pouze reaguje na vratkou bezpečnostní situaci u svých hranic. Politici USA a EU však neustále pokračují v tvrdých protiruských útocích a celou situaci ještě více komplikují.

Je naprosto jasné, že Ukrajina je branou do Ruska a její získání je pro především USA strategicky výhodné. Agresivní osočování a rétorika vedená proti Rusku je tak nejspíše důmyslně naplánovanou akcí, která má v konečném důsledku vyvolat konflikt.

Démonizace Ruska, lži a protiruská propaganda žene svět do další války.

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hlemyzd Hlemyzd | 16. dubna 2014 v 20:47 | Reagovat

Vláda a média Vámi manipulují, chtějí Vám vnutit nějaký názor a ovládnout jak myslíte. Proto Vám dovolí mít tenhle blog, psát na něm co chcete, dovolí vám se na internetu k čemukoli vyjadřovat a říkat svůj názor volně bez postihu komukoli v hospodě či na ulici se Vám zlíbí. Nějak mi to nejde dohromady.

2 Hana Hana | E-mail | 16. dubna 2014 v 22:50 | Reagovat

Hlemýzd...Milý pane, chce to vidět dál, než na špičku nosu. To, že můžu říct co si myslím je asi tak všechno co můžu. Oni to vědí a smějí se, že nám k pocitu štěstí a svobody stačí veřejně si zanadávat. To je staršlivě málo pane.

3 XJan XJan | 17. dubna 2014 v 2:21 | Reagovat

Super článek, jen tak dál... Tenhle blog jsem začal číst kvůli Ukrajině a rád bych se dozvěděl více. Nejde o to které straně to bude víc nahrávat do karet, hlavní sou fakta, nic než surová fakta bez subjektivní omáčky, aby se každej zamyslel a udělal si úsudek sám dle vlastního moudra a přehledu.

4 Hlemyzd Hlemyzd | 17. dubna 2014 v 14:01 | Reagovat

Hana: Vy máte pocit nesvobody? Prosím řekněte mi, co nemůžete dělat, co Vám kdo zakazuje a upírá, že se cítíte nesvobodná. Prosím Vás, zcela konkréně, co nemůžete, co Vám bylo zakázano/znemožněno?

5 Alex Grant Alex Grant | 17. dubna 2014 v 17:26 | Reagovat

Vážené spoluobčany, jako člověk, který prožil několik let jak v Rusku, tak i na Ukrajině, bych rád s Vámi podělil o fakta, které „západní“ media jaksi zapomněli opomenout. Ať si o tom každý udělá vlastní představu dle jeho libosti.
1)    Po tragických únorových událostech na Majdanu byli na příkaz současné vlády pokácený stromy, kde uvízly kulky po odstřelovačích. Z jakého důvodu?
http://www.e-news.in.ua/in-ukraine/7197-hunta-spilila-derevya-na-instituskoy-chtoby-zatrudnit-opredelenie-napravleniya-strelby.html
2)    Některé představitele Majdanu mají dvojí občanství. Které bude asi to druhé?
http://polit.ru/news/2014/02/04/passport/
3)    Všechny „separatisty“ východní UA jsou obyvatelé této oblastí. Nesouhlas s juntou vyjadřovali ještě před referendem v Krymu (viz. datum článku).
http://russian.rt.com/inotv/2014-03-01/U-zdaniya-oblastnogo-soveta-v
4)    Toto je reakce na odvysílání přímého přenosu podepsání aktu o připojení Krymu k Rusku. Útočnici jsou představitele ukr. hnutí „Svoboda“, tj. současná vláda. Postiženým panem je ředitel ukr. TV stanice „Pervyj nacionalnyj“. http://piter.tv/event/novosti_ukraini_segodnya_video
5)    Následně bylo zakázáno vysílání veškerých ruských TV stanic na území UA. A platí to i dodnes. Iniciátor zákazu je frakce „Svoboda“. Jak výstižné.
http://www.youtube.com/watch?v=7tWz4YLIcSM
6)    Ukrajinští celnicí zakazuji vstup na území UA ruským pilotům civilních posádek. Piloti musí strávit hodiny v letadle bez odpočinku před zpátečním odletem. Což je hrubým mezinárodním porušením bezpečnosti letů.
http://tourdream.net/archives/22102
7)    Na území UA je zakázán vstup i ruským reportérům. Co že? Svoboda slova?
http://www.newstube.ru/media/rossijskix-zhurnalistov-vnov-ne-pustili-na-ukrainu?utm_source=newstube&utm_medium=inside&utm_content=similar&utm_campaign=newstube

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama