Nemravné vymáhání dluhů je posvěceno státem

5. dubna 2014 v 12:00 | Honza |  Exekuční mafie
Když jsem se ve článku Byznys vymahačů krátce podíval na praktiky vymahačských firem, věděl jsem, že to nebude naposledy a že nám naše vláda opět ukáže, že nemá zájem řešit nemorální jednání vymahačů a exekutorů. Věděl jsem, že v našem absurdistánu jsou zákony obcházeny a též zneužívány k tomu, aby se tento národ mohl cíleně likvidovat.


Opět zde uvedu několik příkladů. Příkladů podlé zrady a zločinného jednání.


1. Když nemáš jak zaplatit

Každý vlastník provozovaného motorového vozidla musí hradit tzv. povinné ručení. To jej (a ostatní účastníky provozu) chrání před rizikem následků dopravní nehody. Tomu jistě není co vytknout. Co se však stane, když toto povinné ručení není hrazeno?

Neplatiče povinného ručení řeší Česká kancelář pojistitelů, která jej od nich vymáhá. Nedávno se však objevila informace, že dlužníky i vyrábí. A to zcela jednoduše. A dělá si z toho zlatý důl.

Pokud chcete uhradit například malý závazek, pak jistě musíte vědět kam ho vlastně poslat. ČKP s vámi však vůbec nebude komunikovat s tím, že vlastník vozidla se o závazek nemůže sám přihlásit. Musí počkat, až bude k úhradě vyzván. Praxe je však taková, že je vyzván až třeba za rok a z původně bagatelní částky je několikatisícová pokuta včetně náhrady nákladů řízení vymáhaná pod hrozbou exekuce.

Na tuto skutečnost upozornila média. A reakce ČKP?
Mluvčí ČKP Aleš Povr uvedl, že se k problematice nebudou vyjadřovat, že se jedná o chybu v databázi a veřejnost se může informovat.
Na chybu v databázi se dnes vymlouvá nějak moc institucí.


2. Svatební "dar"

Od začátku tohoto roku začaly kromě nového občanského zákoníku platit i další právní novinky. Novinky, které začínají v plné míře dokládat, že naše vláda nemá zájem řešit mnohé problémy. A současně tyto problémy ještě umocňuje.

Do konce roku 2013 platilo, že exekutor mohl zabavit tu část majetku ze společného jmění manželů jen tehdy, pokud dluh vznik během trvání manželství.

Nově je možné postihnout společné jmění manželů i pro dluhy, které vznikly jednomu z nich před uzavřením manželství. A to bez ohledu na to, že druhý o dluhu neměl ani tušení. A před tímto je neochrání ani předmanželská smlouva.

Sečteno a podtrženo - čím větší objem majetku, tím více exekutor získá. A tak se není čemu divit, že praxe cílené likvidace byla takto "vylepšena".


3. Koupě zajíce v pytli

Chcete si koupit byt? Pak si dejte pozor. Protože s novým občanským zákoníkem se lehce může stát, že na vás spadnou i závazky původního majitele. Aniž o tom budete vědět.

Dříve šly všechny dluhy za původním vlastníkem. Tak by to každý i očekával a chápal. Nyní se však každý kupující vystavuje riziku, že na něj dluhy předchozího vlastníka přejdou.

A docela "vtipné" je, že dle advokátů není zcela jasné, zda dluhy přecházejí ze zákona automaticky a to i bez jakéhokoliv ujednání mezi stranami ve smlouvě. To má prý vyjasnit až rozhodovací praxe soudců.

Jediným řešením je si nechat vystavit potvrzení, že na kupované nemovitosti nejsou žádné dluhy.

Nedokonalé zákony tak opět nahrávají nepoctivcům a šmejdům. Jako vždy.


4. Na naše odměny nám nesahejte

Je docela dobře známá praxe vymáhání bagatelních částek, kdy z několika set korun je najednou několik tisíc. Skupina čtrnácti poslanců nedávno navrhla, že z vymožených dluhů do deseti tisíc korun by vymahači neměli mít nárok na odměny.

A jaká že byla reakce supů? Dala se očekávat.
Prý už nikdo tyto částky vymáhat nebude. Protože to není výhodné.

Nějak si pořád neuvědomují, že není prostě možné navyšovat dluh několikanásobně. Etika a morálnost jde však stále stranou.


Co říci na závěr? Není se čemu divit, že v naší zemi stoupá počet sebevražd. Jejich důvodem je beznaděj a minimální vyhlídky lepší budoucnosti. Praxe, kterou náš stát nepokrytě uznává, má za cíl zničit mnohé lidi a rozvrátit naši společnost. Nejistá budoucnost a permanentní hrozba ztráty jistot je jediné, co nám vlády dokázaly dát.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 janakiev žorž janakiev žorž | E-mail | 5. dubna 2014 v 13:36 | Reagovat

mislim si že jestli nekdo se rozhodne si vzit život kvuli šmejdum ekzekutorskym že by bylo fer kdi by vzal jedneho kripla ze sebou. možna by potom začali trochu přemišlet o više ,,NAHRAD,,za ,,praci,,

2 martin martin | E-mail | 5. dubna 2014 v 13:39 | Reagovat

dluhy se mají platit,o tom žádná diskuze.....nicméně to co se děje za případy  v tomto absurdním zřízení zvané Česká Republika je hodně napováženou !!!a mám takový silný pocit,že někomu jednou rupne v hlavě a ......nebudem se stačit divit , pakliže se někdo dostane do takové "bezmoci" a rozhodne se skoncovat s tímto světem ,pak snadno podlehne i iluzi,že když já tak i "TI"....!!! Agresivita v národě vzrůstá a slyším nářky a bezmoc dnes a denně včetně všech sdělovacích prostředků a možná to vypadá jako "pes,který štěká ,nekouše" ,ale....!?!

3 Carlos652 Carlos652 | 6. dubna 2014 v 19:09 | Reagovat

Jasně, dluhy se mají platit, ale když vynechám případy těch, kteří to prostě neřeší, tak mi vadí ta umělá vyčkávání, aby dluh stoupal a mohly se na něm všechny ty parazitické sv..ě napakovat. To dělají i zdravotní pojišťovny, kde může vzniknout nedoplatek díky zaměstnavateli, který neodvedl pojistné, to zkouší i ta slavná ČKP s pojistným, atd. atd. A televize a net jsou pořád plné nesmyslů zvaných konsolidace půjček - hlavně si půjčujte, vždyť je to tak snadné. tenhle byznys mi taky dost vadí. Je něco jiného si půjčit na byt nebo dům, i když u nás je to velké riziko, a něco jiného na dárky, dovolenou a tak dále, to je blbost. Stejně je blbost, když si "normálně" vydělávající občan vezme kreditní kartu - ty jsou pro lidi s vysokými příjmy, protože málokdo má možnost v tzv. bezúročném období čerpanou částku bance vrátit - a na "malé platby" je to nesmysl - po tisícovkách si tam takový človíček naseká 30 tisíc mínus a pak se diví, že splácí a splácí a když ještě přitom čerpá, je v začarovaném kruhu.
Vadí mi taky občanský zákoník, který je paskvil od A do Z a slouží jen k tomu, aby jednak okrádal další občany, když se díky němu nebudou moci práva domáhat, nebo díky všem skrytým dluhům, které nyní přecházejí na dědice a jeho vlastní majetek. Vládě je to jedno a lidé jen nadávají a všichni pobekávají jako ovce, maximálně tak doma u televize nebo u piva v putyce. Když se někdo ozve, zjistí, že je nakonec osamocený a jen tak dostane snadno po čuni. Když chce někdo dneska někomu zatopit, jde to snadno a má-li správné spojence, zničí ho dokonale - připraví ho o jméno, majetek, rodinu, práci a nakonec i zdraví. To je taky svinstvo tohoto systému.

4 Alma60 Alma60 | E-mail | 29. května 2014 v 13:00 | Reagovat

Jednoduché vysvětlení k příliš jednoduchému způsobu zisku.
Stát je rozkradený. Teď se okrádají lidé v něm. Proto že jen naříkají,v nejhorším případě si vezmou život a nikdo se proti tomu nepostaví. Například: Hnutí ÚSVIT toto rozkrádání chce řešit. Proto je prý potřeba toto hnutí zrušit. Kolik občanů jim proti rozhodnutí stran, které se na okrádání podílejí hodlá pomoci? Každý řeší jen své problémy a nedochází jim, že když exekutor vezme mladému člověku 60% z platu, stát 20%, tak se mladík rozhodne nepracovat. Od státu dostane 3 400,- měs. ze sociálních dávek. Zbytek si musí sehnat trestnou činností. Když ho chytí a zavřou, stojí nás jeho životní náklady kolem 30ti tisíc. Došlo Vám mladým, že nebudete mít na důchod, proto že sociální dávky se platí z účtu kam si platíte sociální pojištění? Z exekutorů a real. makléřů se lehce stávají milionáři a z běžných občanů žebráci a bezdomovci. Když exekutor nechá prodat nemovitost dlužníka za 1/3 ceny a realitní makléř ji odkoupí, dá exekutorovi 100-200 000,-Kč odměny. Chtěla jsem to řešit s prezidentem Milošem Zemanem. Bohužel, nemá čas a prý ani právo navrhnout vládě aby toto okrádání změnila. Exekutoři vědí, že za nimi stojí prezident a proto své praktiky nehodlají změnit. Nejsme to ale my, kdo by měl podpořit ty, co jsou ve vládě a chtějí toto rozkrádání řešit? Necháme je v tom a budeme na ně nadávat,jak nám to média ukazují?

5 Martin Martin | E-mail | Web | 21. července 2014 v 12:17 | Reagovat

Zdravím,

Osobně si myslím, že dnes když existují srovnávače není takový problém si pojištění zařídit. Slyšel jsem dokonce že ČPK zkouší aby jste doložili že jste skutečně povinné ručení uhradili. Doporučuji všechny dokumenty o zaplacení schovat na rozumné místo.

6 Jiří Jiří | E-mail | Web | 31. července 2014 v 8:56 | Reagovat

Je to bohužel smutná pravda, ale pokud se někdo dostane do pozice věřitele, tak je záhy služby vymáhání pohledávek nepostradatelnou. V takovém případě je na místě využívat služeb právních a vše řešit v souladu se zákonem

7 Vojtěch Vojtěch | 14. září 2014 v 13:47 | Reagovat

Dlužíte? Nejste schopní splácet? Jste v úvěrové pasti? Pak si přečtěte tento článek www.erada.cz/?p=1015 najdete v něm návod, co musíte udělat a proč. Proč třeba nejdřív musíte splatit jistinu úvěru a jak věřitele přimět k tomu, aby to akceptoval, proč nesmíte strčit hlavu do písku a své problémy řešit, že jsou i jiné možnosti, třeba konsolidace půjček, splátkový kalendář, proč se vyhnout oddlužovacím společnostem velkým obloukem, kam a kde žádat o bezplatnou radu a pomoc a co vlastně s tím vším udělat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama