Když lidé nevěří státu

10. dubna 2014 v 11:41 | Honza |  Postřehy
Tak to ohrožuje demokracii. Tedy alespoň tak to tvrdí BIS.
Stát je v úpadku, zevnitř se rozkládá, je rozkradený a politici si hledí jen svých zájmů. A to logicky občany naší země štve. Jenže BIS si myslí, že tato naštvanost je nebezpečná, protože může směřovat k radikalizaci. A tak se opět upozorňuje na důsledky, místo toho, aby se řešila příčina.


Dalo by se tak říci, že i BIS pracuje pro stát, ale ne pro lidi. Protože má informace, má zdroje a má i příležitost odhalit a předat k řešení závažné kauzy, které naši zemi ničí. Jenže ono se nic neděje. A když už se nějaký ten státní zástupce nebo příslušník policie do něčeho pustí, tak je již v zárodku jeho snaha utnuta.

Není se tak čemu divit, že lidé, kteří tuto situaci vnímají velmi negativně, mají stále větší pocit, že jinak, než radikálně se tu nic nevyřeší.

Demokracie a demokratické principy tu již dávno nefungují. A nebudou fungovat do té doby, dokud nám budou vládnout šmejdi, kteří jen plní zadání z propletených podnikatelských a lobbistických struktur.

Je jasné, že nitky vedou hodně vysoko a hodně do zákulisí. Tak vysoko a tak hluboko, kam si ani BIS netroufne. Takže je to na nás. Jenže když budeme mlčet, tak se změny nedočkáme.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Petrpavel Petrpavel | 11. dubna 2014 v 8:34 | Reagovat

Nechápu, jak někdo dokázal či dokonce ještě teď dokáže dělat rozdíl mezi StB a BIS. Naprosto stejně se chovající složky pro udržení moci vládnoucí skupinky nad bezmocí zbývajících 99,9… % obyvatel. Složky vytvořené k udržení nastoleného režimu – systému, k sledování a dehonestaci osob a organizací bránících se tomuto diktátu.

2 Karel Karel | 11. dubna 2014 v 9:11 | Reagovat

No, on je ještě čas. Ještě neryjeme držkou v zemi, jak zpíval Karel Kryl. Ale pakliže tato situace nastane a člověk nebude mít co ztratit, pak teprve nastane mela. Jenomže si myslím, že naši vládci to moc dobře vědí a proto nás budou držet těsně na hranicí rytí...

3 Zdeněk Zdeněk | 13. dubna 2014 v 23:17 | Reagovat

[2]: To je uhození hřebíčku na hlavičku. Pěkně všechny ovečky do jednoho smradlavého stáda a ještě jim vykládat, jak se mají dobře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama