Farmamafie

12. dubna 2014 v 8:36 | Honza |  Farmamafie
Po delší době (od vydání Občasníku č. 5) jsem se opět podíval na farmaceutické firmy, které s námi hrají hru "o úspěšné léčbě". Jejich cílem není vyvíjet a prodávat účinné léky, ale na nemocech vydělávat.

Základem a hlavním důvodem existence obrovského farmaceutického průmyslu je zisk generovaný prodejem produktů, které nenabízí zdraví. Jen zmírňují symptomy a podporují opakovaný vznik nemoci. Někdo může namítnout, že nám léky daly možnost se chorobám bránit. Co ale říct na fakt, že stovky milionů lidí nepřestávají umírat na nemoci, jimž může být úspěšně předcházeno a mohly být do značné míry již dávno eliminovány. Není to vinou shody náhod nebo nedbalosti lékařů. Vymícení nebo úspěšná prevence chorob by významně snížily návratnost investic farmamafii.


No a tak se tu podíváme na dva příklady, které jsem si připravil:


1. Vitamín C

Vitamín C (kyselina askorbová) je nezbytný k životu a udržení tělesného zdraví. Většina zvířat a rostlin si jej dokáže sama "vyrobit". Člověk (a několik dalších živočichů) však ne a musí jej doplňovat pomocí potravin. Tato skutečnost vedla dříve vědce k závěru, že cílené užívání vyšších dávek (v rozumné míře) by mohlo vést u člověka k zlepšení jeho zdravotního stavu a současně i vyléčení mnoha nemocí.

Tato myšlenka byla potvrzena při cíleném podávání vysokých dávek vitamínu C onkologickým pacientům injekčním/infuzním podáním. Pacienti dnes s ohledem na problematickou léčbu pomocí chemoterapie hledají jiné alternativy a tento způsob by jím mohl být.

V případě chemoterapie dochází k ovlivňování i okolních tkání a imunitního systému, což často vede (ač to je popíráno) k návratu nemoci. Vitamín C však tento negativní efekt nemá. Je potřeba (pro vyváženost) dodat, že tyto závěry jsou výsledkem testování na několika desítkách pacientů, takže nelze zatím hovořit o stoprocentním řešení. Tato metoda má však nezanedbatelný potenciál.

Avšak farmamafie produkující preparáty používané při chemoterapii nemá zájem tohoto potenciálu využít. Jednoduše proto, že Vitamín C nelze patentovat a tedy by z toho nebyl žádný zisk.


2. Protonová léčba

Jde o druh radioterapie, při níž se nemocná tkáň ozařuje proudem protonů. Hlavní výhodou je možnost zacílit paprsek tak, aby nepoškodil (nebo jen minimálně poškodil) okolní zdravou tkáň.

Tento způsob léčby je využíván od roku 1992. U nás jej provádí Protonové centrum v Praze, které je současně nejmodernějším zařízením svého druhu na světě.

Jenže opět není využíváno tak, jak by bylo záhodno. Mnozí lékaři se k tomuto postupu vyjadřují pohrdlivě a pojišťovny odmítají léčbu hradit (smlouvu má uzavřenu pouze s Vojenskou zdravotní pojišťovnou). A opět je za tím farmaceutická lobby, kterou zajímá jen zachování zastaralých způsobů léčby a tedy i vyššího počtu nemocných.

Ano, celý projekt vyšel na 3,5 miliardy korun a léčba je nákladná. Avšak všichni si platíme zdravotní pojištění a máme právo na nejlepší možnou péči a důstojný život.


Dnes nám denně reklamy říkají, že na všechno existuje nějaký ten prášek, nějaká ta pilulka. Avšak za tím vším je jen a pouze snaha vydělat na našich nemocech a zdravá populace zisk nepřináší. Zamysleme se nad tím. Není lepší tak nemocem předcházet a případně je skutečně léčit (místo potlačování příznaků)?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 12. dubna 2014 v 19:59 | Reagovat

Pravda, dnes se neléčí, je to jen o tom, aby do lidí narvaly spoustu zbytečných prášků a protonová léčba, to je ostuda. V Motole jsou děti, kterým by léčba pomohla a výsledek je, že se tam nedostanou. Ostuda, hrozná ostuda.

2 Dalin Dalin | 13. dubna 2014 v 17:49 | Reagovat

Lidstvo je záměrně neléčeno z důvodů zisků
společností tak jako nejsou uváděny na trh ty nejnovější technologie získávání energie.Až přestaneme být zamindrákovanými lakomci a smažou se posty na žebříčcích ve společnosti a začneme si vážit jeden druhého tak tehdy se "TO" pohne...

3 garf garf | 26. dubna 2014 v 18:18 | Reagovat

[2]:Dávám sem odkaz na velmi zajímavé americké video, které je sice dlouhé, ale velmi poučné a doporučuji si ho poslechnout všem (je s českými titulky) kteří se tak jako já domnívají, že je farmaceutickými firmami a vládami států uměle brzděn jakýkoliv způsob léčby, který by mohl vést k vyléčení, Rakovinový průmysl je ohromný byznys, po zbrojení a drogách třetí největší. Tak ten odkaz:
http://dokumentarni.tv/zdravi/lecba-rakoviny-zevnitr-healing-cancer-from-inside-out
Závěry si udělejte sami...

4 iva iva | 3. května 2014 v 10:41 | Reagovat

Souhlasím. Ukolem chemický vyrobených léků není léčit a vyléčit, ale zajistit kvalitu života a také přežití farmac. společností.Lékařka mi řekla, že je pouze průvodcem v nemoci.  Podávané léky zapřičinují poškození ostatních zdravých orgánů a na ty se nasazují další a další léky.Pak se vyčerpají všechny možnosti a díky tomu Clověk umírá o pár let dříve. Někteří pacienti  pokud nedostanou prášky od lékaře, stěžují si že je neléčí a  lékař má průšvih na obzoru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama