"Bydlení"

24. dubna 2014 v 10:26 | Honza |  Vládní svinstva
K napsání tohoto článku mne inspiroval jeden plakát, který jsem nalezl na webu Occupy Wall Street. Text na něm vychází ze situace v USA. Avšak něco podobného se děje i u nás. A hodně to říká o tom, co je pro naše vlády důležitější.Vězení je jediná forma veřejného bydlení, do níž vláda v posledních pěti
desetiletích skutečně investovala.


Podíval jsem se tedy na články o modernizaci či rozšiřování věznic v naší zemi, které jsou dostupné na internetu. A našel jsem jich opravdu hodně.

Zde uvádím jen několik z nich:
České věznice dostanou o 100 milionů víc na investice (obnovu) - zde.
Bude zvýšena kapacita věznic o 1000 míst - zde.
Hledá se 50 až 100 milionů na investice do věznic - zde.
Byla otevřena nová ženská věznice - zde.
Rapotice se za 54 milionů rozšiřují - zde.
Všechny věznice projdou rekonstrukcí - zde.

Vždy to bylo a stále je vysvětlováno nutností rozšířit kapacitu věznic a potřebou jejich modernizace.

A kolik vláda investovala za stejné období do bydlení?
Naprosté minimum.

Je stále větší problém sehnat byt, není stále řešena otázka sociálního bydlení a mnoho domů chátrá.

V celé Evropské unii je cca 11 milionů prázdných bytů či domů. A je tu i přibližně 4,1 milionů bezdomovců. Nebylo by tak vhodnější tady investovat?

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | 25. dubna 2014 v 11:33 | Reagovat

nevidím v tom problém... i vězni si zaslouží určitý standard - je 21. století. Nevím přesně o co vám jde, članky jsou několik let staré, za dob minulé i předminulé vlády. :-)

Navíc zde ten problém určitě není tak znechucující jako v jiných zemích. Schválně si najděte na internetu celu, ve které si "odpykává" známý masový vrah Breivik, který mimochodem zabil 77 lidí, svůj trest. Je to spíše letní sídlo, než-li věznice.

2 Konva Konva | 25. dubna 2014 v 12:42 | Reagovat

Vězení by měla být forma trestu - psychická, popř. fyzická újma pro odsouzené. Ale co je vězení v ČR dnes? Dovolená v levnějším hotelu s plnou penzí a zdravotní péčí? Vypadá to, že se to tomu blíží.

Jaké právo si zaslouží odsouzený vrah? Možná tak právo na smrt prostřednictvím pozůstalých. Je jen jeden způsob jak zabránit zločinci, aby dál vraždil a myslet si, že odsedět si vyměřený trest zbavuje zločince viny, je snad ta nejabsurdnější pitomost, co jde vymyslet.

3 Lukáš Lukáš | 25. dubna 2014 v 14:22 | Reagovat

Dívejte se na to i z jiného pohledu - všichni házíte vinu na ČR a její vládu, ovšem takovéto zacházení s vězni je praktikováno ve všech civilizovaných zemích 21. století, nejen v Česku.

Souhlasím, do vězení se dává až moc peněz, ale nemůžeme jim přeci neposkytovat stravu a základní zdravotní péči. Vaše extremistické názory mi přijdou úsměvné - fyzická újma pro odsouzené, jste snad pro znovuobnovení mučení? Středověké praktiky si prosazujte někde jinde.

4 Konva Konva | 25. dubna 2014 v 16:36 | Reagovat

[3]:Máte pocit, že když je takto zacházeno s vězni i jinde po světě, pak je to v pořádku, právě proto, že je to jinde běžné?! Zvláštní představa, to vám řeknu. A co si mám představit pod pojmem civilizovaná země? Místo, kde je na vrahy a podobné zločince nahlíženo jako na chudáčky, co si nezaslouží aby jim někdo ubližoval? Pro mě je civilizovaná země ta, která nepotřebuje věznice, neboť se všichni k sobě chovají slušně a o takové zemi jsem ještě nikdy neslyšel. Je rozdíl mezi pojmem a realitou.

Moje názory podle vás mohou být extremistické, podle mě jsou naprosto v pořádku a vycházejí z logiky věci. A než se schovávat za pochybný pojem 'lidská práva' to raději budu uznávat spravedlnost, která sice může být krutá, ale také účinná.

Jo a jen tak mezi námi - ta vaše poslední věta je fakt výplod. K tomu snad ani netřeba se vyjadřovat.

5 Pavel Král Pavel Král | 26. dubna 2014 v 10:09 | Reagovat

Vězení je forma trestu. Trestem pro lidi páchající trestné činy jako znásilnění, loupežné přepadení a vydírání není vybrat si ze 3 obědů, dojít si zacvičit a za odměnu za dobré chování si zajet ven na výlet. Násilnou trestnou činnost nedělají žádní myslitelé a těm současná forma trestu rozhodně nevadí.

6 Květuš Květuš | Web | 23. října 2014 v 15:08 | Reagovat

Vidím pořád tu zvláštní představu, že by se měl stát starat o to a o tamto. Necháte si dobrovolně zvýšit daně třeba o dva procentní body, jen aby bylo víc na sociální byty? Díky, že si odpustíte odpovědi na téma zloději a tunelování.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama