Vaše zprávy 10

30. března 2014 v 16:47 | Honza |  Vaše zprávy
V levém menu mám umístěno okno, jehož prostřednictvím mi můžete posílat dotazy, zprávy nebo podněty.
A jelikož chci na všechny odpovědět, zřídil jsem tuto rubriku.
Na Vaše zprávy budu reagovat, jakmile se jich nahromadí více.


Anna (14. 11. 2013):
Dobrý den. Ale CO může obyčejný pracující člověk dělat, aby z nás přestali dělat voly a aby se ten CHLÍVEK alespoň trochu vyčistil. Nějaké zákonné formy neposlušnosti. Myslela jsem, že v době sociálních sítí se mladí lidé spojí a budou něco dělat (vždyť jde o jejich budoucnost). Ale ty tlachy a blbinky, co si lidé sdělují, to je opravdu někdy duševní bída.

odpověď:
Pokud chceme lepší zemi, musíme dělat alespoň to, co dokážeme. Každý něco. Každý má nějaké možnosti a schopnosti, které může využít. Nejhorší je rezignace. Právě na tu mnozí mocní spoléhají. Samotná Ústava nám dává prostor k odporu proti tomu, co poruše právní řád a jde proti naší svobodě. Co se týče sociálních sítí, pak skutečně mohou sloužit jako vhodný prostředek k například rychlému svolání účastníků nějaké akce nebo ke sdílení informací. Bohužel většina mladých tam skutečně řeší jen nesmysly. A to proto, že jsou oblbnutí systémem.
+++

Franta (29. 11. 2013):
Vážený autore, díky za Vaše články. Člověk nemusí třeba souhlasit s úplně vším, co napíšete, ale mohu se k tomu vyjádřit. Rozhodně dáváte podněty k přemýšlení, a to je důležité. Nenechte se odradit sprosťáky, jimiž se to na netu bohužel hemží. Díky za Vaši práci. Přeji Vám hodně zdraví, trpělivosti, a neméně tvůrčího nadšení.

odpověď:
Děkuji. Je dobře, že jsou mé články takto vnímány. Nechci totiž po čtenářích tohoto blogu slepý souhlas. Jde mi o vyvolání diskuse. O to, aby lidé začali přemýšlet o věcech kolem sebe a nad tím, jak tyto věci mohli změnit k lepšímu.
A na vulgarity hloupých jedinců mám jednoduchou odpověď: "Tak činí lidé slabého ducha, když místo uvážlivé konverzace sprostoty užívají."

+++

istaista (29. 11. 2013):
Moc dobrý BLOG. Strana objektivity, ať si ji každý váš čtenář hledá sám a odpoví si na problém rovněž sám. Vaše OK články chápu především jako návod k vlastnímu objektivnímu myšlení. Ať se vám práce daří, těším se na vaše články.

odpověď:
Je to tak, každý musí hledat a posoudit informace sám. Objektivita je často velmi individuální. Avšak pokud se oprostíme od ideologického marasmu, pak jsme schopni dojít k závěrům, které nám pomohou vidět svět takový, jaký skutečně je. A ne takový, jak nám ho pomocí manipulací ukazují vlády a média.
+++

ovxoo (3. 12. 2013):
Pojem "občanská neposlušnost" vychází z postoje otroka. Což tak "občanská odpovědnost"?

odpověď:
Občanskou neposlušnost můžeme také vyjádřit slovem odpor. A to odpor proti vládě, zřízení nebo zákonům, které jsou špatné či nás poškozují. Občanskou neposlušností můžeme též výrazně upozornit na to, že je tu něco špatně. Ano, může to vypadat, že to vychází z postojů otroka. Faktem však také je, že jako novodobé otroky nás mocní vnímají.
Občansky odpovědní můžeme být pouze za situace, kdy si většina lidí uvědomí, že právě oni jsou tou silou, která řídí tento stát či svět. Protože pak budeme muset být odpovědní nejen za sebe, ale i za to, co uděláme pro druhé. Jenže stavět na prohnilém systému nelze a v tuto chvíli je odpor jedinou alternativou.
+++

Anonym, který chce zůstat anonymní (24. 1. 2014):
Je mi 15 a už se stydím za naši zemi.

odpověď:
Ve svých článcích uvádím, že dnešní mládež je z většiny zblblá současným systémem a hledí si jen pochybného konzumního života. Jsem rád, že to nejsou všichni.

+++

Martin (15. 2. 2014):
Zdravím Honzo. Je mi špatně a smutno z naší země, která se stává místem pro slušné lidi k nežití. Možná je potřeba, aby se situace úplně vyhrotila a rozhýbalo to lidi z apatie. Nebo chceme, aby naše děti prožily své životy jako ovce a otroci!? Pod většinu článků se podepisuju a držím palce!
PS: Myslíš, že bych mohl v některé zemi požádat o azyl? To co jako občané v naší "demokratické" zemičce musíme snášet, by mělo jako důvod stačit.

odpověď:
Je pravdou, že pokud se stane něco, co skutečně ohrožuje samu existenci naší země či národa, pak jsme schopni něco pořádného udělat (tedy alespoň většina z nás). Tato situace si však logicky i vždy vyžádala nemalé oběti. Je tak potřeba se zamyslet nad tím, zda to necháme zajít tak daleko.
Myslím, že se najdou země, v nichž by ti azyl byl přiznán. Ale také si myslím, že utéct před problémem je stejné, jako ten problém neřešit.

+++

janakiev žorž (3. 3. 2014):
Svatá pravda, je radost číst vaše články.

odpověď:
Děkuji. Řekl bych (obdobně jako vy) - bohužel je to pravda.

+++

Martina (16. 3. 2014):
Chci vám jenom napsat toto: Když chcete soudit USA, jak jsou špatní, jak nám všem škodí apod. Radši se podívejme, kdo naši zem dohnal do takového stavu, jako je to dnes. Za naši ekonomiku může Rusko (komunisti), kdybychom se orientovali na západ, tak dnes můžeme být, jak Německo :). Usa nám nic neudělalo, ale Rusko ano.

odpověď:
Již čtvrt století tu komunisti nevládnou a naši ekonomiku řídí prozápadní existence. A výsledek je takový, že tu máme zničené zemědělství, zkrachovalé firmy, které byly kdysi špičkou ve svém oboru a vytunelované hospodářství.
Za stav země nemůže ideologie. Mohou za to konkrétní lidé. A za současný stav mohou v současné době vládnoucí "odborníci".
A pokud budeme řešit konkrétní země:
- Rusko je dnes zemí kapitalistickou (asi máte na mysli bývalý Sovětský svaz), jejíž minulost dnes hodnotíme povětšinou na základě ideologické omezenosti
- USA se v současné době snaží ovládnout vše, co ještě nemají a to zejména pomocí destabilizace celých regionů a pokud jejich vliv není až tak patrný u nás, pak je patrný jinde a všude tam se chovají jako gauneři
- Německo se nyní snaží ovládnout Evropu skrze Evropskou unii přesně ve smyslu známého: "Co Hitler nedokázal vojensky, to Merkelová zvládla ekonomicky"

+++
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 martan martan | 25. srpna 2014 v 19:52 | Reagovat

lidi to chce do ulic jako šaša ha a ne plkat a udelat vladu z delniku a ne za vlastizradcu.  ČEŠI DO NICH UŽ TED JE POZDE CO NAŠE DETI!!!!!! POKAVAD STE SI NENAKRADLY MILIONY O_O

2 Čtenář Čtenář | 11. září 2014 v 18:43 | Reagovat

K poslednímu příspěvku. Nelíbí se mi, že ještě v roce 2014 melou lidi 25 let staré myšlenky o tom, jak by bylo krásně kdyby nebyl únor 1948. KSČ tu vládla 41 let, to je jen o 16 let déle, než trvá tento režim. To už není o moc a pořád ryjeme držkama v zemi. Zázrak se nekoná.
A je to tím, že si všichni necháváme na hlavu kálet. Společnost nás vychovává ke netečnosti.. Jen tak nás budou držet na řetězech. Je potřeba se přestat bát a bojovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama