Konečná vs. Herman

22. března 2014 v 16:26 | Honza |  Postřehy
Přináším vám perfektní řeč Kateřiny Konečné (KSČM) a následnou reakci Daniela Hermana (KDU-ČSL). Prosím neřešme jejich ideologickou příslušnost - je to omezený pohled a nutí nás k závěrům, které vypustil z úst ministr Herman. Zamysleme se spíše nad tím, co poslankyně Konečná řekla a pochopíme, že naše vláda a byrokraté z EU s námi hrají pochybnou hru na demokracii. A pochopíme i to, že pokud vlády budou řešit záležitosti takového významu (jakým situace na Ukrajině bezpochyby je) podle toho, jak se jim zrovna hodí, pak nemají právo nám vládnout.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 22. března 2014 v 18:36 | Reagovat

Z mého pohledu snad toto: paní poslankyně Konečná vystoupila s velmi zajímavým přednesem, zaposlouchal jsem se (oni komunisté uměli a stále umí ovládat rétoriku a zaujmout publikum). V některých bodem jsem souhlasil, s některými body nejsem seznámen, ale rád bych poopravil paní poslankyni ve 2 věcech:
1, Krize na Ukrajině rozhodně nebyla ZAPŘÍČINĚNA nabídkou Asociační dohody. Byl to pouze vrcholek krize. Pokud se (nejen) paní poslankyně o situaci na Ukrajině (a na Krymu) alespoň trochu zajímá, tak ví, že krize je na Ukrajině několik desítek let. Nespokojenost obyvatel s vládou a jejími manýry byla větší a větší, a toto byla ona "poslední kapka". Kam to došlo vidíme.
2, Ať se na to díváte ze všech stran, tak přirovnání Putina k Hitlerovi je na místě. Vždyť když Hitler zabral Rakousko (v podstatě i Sudety), také byly z počátku obě strany šťastny. I zde bylo zřízeno referendum, Rakousko bylo sice suverénní  stát, ale Němci zde byli v hojném počtu. Vždyť to bije do očí!!! A nesmíme zapomenout na Ruské vojsko, jak řádí na Krymu...opět jako Hitler (nejen) v Rakousku.
Všechno bych pochopil, i to, že si obyvatelé Krymu vybrali mezi Ukrajinou a Ruskem právě Rusko (ikdyž výběr v referendu bych přirovnal jako vybrat si mezi kulkou do hlavy zleva nebo zprava). Toť vše z mé strany, jsem zvědav jak to dopadne a budu se modlit, ať z toho Ukrajinský lid vyvázne co nejlépe.

2 Jarda Jarda | 24. března 2014 v 0:37 | Reagovat

co na toto napsat,v dnesni dobe si brat do ust,co bylo za prvni republiky,ci tradicne 68....atd.,....usmevne,takze se vratime ke vzniku usa,ci rimske rise?????usmevny nazor pana Petra,dnesni svet je daleko,daleko jinde,Rusko je jiz vlastne kapitalisticke Rusko a jejich pan president je velmi realne uvazujici clovek,moc dobre vsicni vite,ze predevsim usa ovladnout Rusko,ci o definitivne obklicit,media??????prosim Vas...zase se musim usmivat....,kdo je ovlada ma moc,zaklad!!!!!pak penize a jde vse,ze?!!!!Putin chce jednat,ale s nekym nedosazenym,ale zvoenymv radnych volbach!!!!ake Krymu,zase se usmivam,pry  chudaky mistni ta vojska navadela volit Rusko,prober te se,logicky i tak holt padla volba na Rusko,dnes jiz vzmahajici se,ze bohatne na nerostnych surovinach?????jeeeeee.....usmev,ha,ha.....a kdo ne ve svete....,trapne si brat do ust Hitlera,kdyz na prvnim miste likvidace sveta je usa a Merklova,ktera je odposlouchavana a moc dobre to vi,ha,ha....a stejne si necha kalet na hlavu,jasne,.....zatim je ve hre us/dolar pane,jako hlavni mena sveta,holt je obycejny kseft,.....demokracie,tak at ji vsichni tedy dodrzuji....,achjoooo,ty lidi,trosku stado....,nekdy,ne vsicni,ale kdyz to ctu na novinkach,...staci se na to vse podivat realne,....Ukrajina by potrebovala verejne referendum,o tom,jak a kam jit do budoucna,pokud dojde k roztrzeni statu,neda se nic delat,hlas lidi...,tecka!

3 Jarda Jarda | 24. března 2014 v 0:42 | Reagovat

ommlouvam se,pisi z mobilu,sem tam chybka,.....jeste dodam,jsem pro realne jednani,dulezity bude holt kompromis....,pro vsechny strany,to je demokraticke,ne?

4 Gustav Josef Toufar Gustav Josef Toufar | E-mail | 24. března 2014 v 12:36 | Reagovat

Se zaťatýmy zuby jsem přetrpěl vystoipení "Vážené poslankyně",větší snůšku blábolů a nepravd jsem dlouho neslyšel. Je Pravdou, že president Putin je v součesné době jediný politik který má koule,lze se jenom ptát jak dlouho-nic netrvá věčně a každá silou držená velmoc se rozpadla zevnitř.

5 J.Vamberský J.Vamberský | 25. března 2014 v 19:04 | Reagovat

Diky Kateřino,super řeč,říkejte nám pravdu Vy když ostatní nám lžou.Výstup druheho řečníka nehodnotím,byl plný zloby jako vždy,snad proto že někdo řekl lidem pravdu?

6 Jarek Jarek | E-mail | 26. března 2014 v 8:11 | Reagovat

Ve většině věcí s paní Konečnou souhlasím. Především v tom, že se vybírají ty pasáže ústavy a mezinárodní dohody, které se zrovna hodí. A co se týče referenda, tak pokud zákon schvaluje pouze referendum, které vyhlásí jen ta skupina lidí, proti jejichž zájmům bude pravděpodobně namířeno, postrádá takový zákon smysl. To je jako chtít po otrokáři, aby nechal otroky hlasovat, jestli chtějí žít svobodně.
Co se týče pana Hermana, byla to příkladná selekce historie. Když už pan Herman poukazuje na to, že Rusko mělo s Německem nějakou dohodu v roce 1939 nechápu, proč nepoukázal na skutečnou zradu, která se uskutečnila v roce 1938 (mnichovská dohoda), kdy nás představitelé Anglie a Francie doslova zradili a ještě nám nařídili podrobit se Německu. Byla to nejen zrada na národě, ale také porušení mezinárodní smlouvy tím nejodpornějším způsobem a pouze tato zrada umožnila Nacistům lehce si podmanit celou Evropu. Tenkrát jediné a v této době tolik zatracované Rusko bylo připraveno se za nás postavit. To asi panu Hermanovi nevadí a nebo mu to přitom lezení do prdele představitelům USA a EU nějak ušlo.
Dodnes nechápu, jak vůbec můžeme být se státy, které nás takto zradili spolu s Německem v jednom společenství. Je to jako kdyby někdo okradl a mučil mé rodiče a já si s ním pak po večerech chodil na pivo jako s nejlepším kamarádem. To Vám vážně nedochází že nás  tyto tzv. "velmoce" v EU pouze využívají a bez mrknutí oka by nás opět obětovali?
Byl bych tedy rád, když už je někdo takový znalec historie a stále poukazuje na různé události a je jedno jestli 1939 nebo 1968, aby poukazoval na všechny.

7 XJan XJan | 26. března 2014 v 16:59 | Reagovat

[6]: Velice zajímavý komentář. Cítím to podobně, tu křivdu - zejména malé Francii - dodnes nemůžu nějak přejít a protože jsem člověk tvrdohlavý a mstivý, nejradši bych jí to při první příležitosti oplatil (shodit pár bomb na Paříž by asi bylo adekvátní). NICMÉNĚ, je třeba si uvědomit, že nechodíme na pivo s vrahem našich rodičů, ale s jeho potomkem a to už druhé či třetí generace! Ti lidé co tam žijou teď za to absolutně nemůžou, stejně jako Němci už nejsou všichni nacisti a Rusové nejsou všichni komunisti. Lidi vzbuďte se, co bylo, bylo! Před více jak 60ti lety!!! Takže jakékoliv zatracování Ruska za jeho komunistickou minulost stejně jako řeči proti Londýnu či Paříži jsou již dávno liché. Lidé neumí myslet relativně a ve souvislostech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama