Továrna na otroky

17. února 2014 v 9:58 | Honza |  Vládní svinstva
Ještě těsně po roce 1989 bylo tehdejší Československo schopné produkovat široké spektrum tradičních komodit a bylo hospodářky takřka soběstačné. Nová garnitura si však velmi brzy uvědomila, že ovládat lid lze pouze cílenou likvidací jistot a zničením původních ekonomických vazeb.


Ideály o sjednocené a rovnocenné Evropě byly jen lží, která umožnila nástup postupné likvidace národa, jehož historie by měla být varováním.

Začalo to nenápadně. Proexportní orientací na západní trhy. A devalvací naší měny (provedená v roce 1991).

A jak to dopadlo?

Naše neupravená produkce nemohla v nové konkurenci uspět. A díky oslabení koruny zahraniční firmy skoupily za babku vše, co mělo nějakou cenu a zbytek nechaly za pomoci rádoby podnikatelů zkrachovat.

Nikdo tehdy neřešil to, že když všechno prodáme a nebudeme schopni konkurovat na trzích, pak půjde naše ekonomika do kytek. Zůstala tu jen levná pracovní síla.

Čas běžel a v průběhu té doby se ukázalo, že celý plán je dlouhodobý a promyšlený. Důležitou úlohu v něm sehrála Česká národní banka, která pevně držela špatný kurz koruny (s údajnou nutností podpořit exportéry - tedy přesněji ty firmy vlastněné zahraničním kapitálem, které si tak přišly na pěkné zisky), čímž znehodnocovala majetek státu a úspory jeho občanů.

Je jasné, že za tím vším stojí vlády (všechny včetně té poslední), jejichž jediným cílem bylo a je rozložit a zničit tuto zemi, dehonestovat a ožebračit její obyvatelstvo a učinit z nás poslušné otroky pracující pro nadnárodní korporace.

Dnes už mnozí lidé nesní svůj "západní" sen (kromě těch zmanipulovaných, kteří se bijí v prsa, jak se jen oni sami dokáží o sebe postarat a nevidí utrpení těch okolo) a jen živoří. Jdou stále vpřed jen setrvačností, jelikož již nemají sílu se postavit na odpor, čekajíc na svůj poslední den.

Dnešní svět si nikdo z nás nepřál. Nikdo tu nechtěl vymahačské a exekutorské mafie, zákony šité na míru bankám a velkopodnikatelům, nevymahatelnost pozůstatků práva, zdravotnictví jako byznys a další svinstva.

Zahraniční firmy (protože už téměř nic tu není naše) se v této zemi chovají jako v dobyté kolonii a my jsme pro ně jen masa otroků, kterou hodlají využít.

Proč stále volíme ty, kteří dál likvidují naše životy a jen slibují něco, co nikdy neuskuteční?
Proč stále věříme šmejdům?
Proč stále sedíme na zadku a něco s tím neděláme?
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 nikola nikola | 17. února 2014 v 12:38 | Reagovat

svatá pravda

2 Petr Petr | 18. února 2014 v 17:38 | Reagovat

"Proč stále volíme ty, kteří dál likvidují naše životy a jen slibují něco, co nikdy neuskuteční?
Proč stále věříme šmejdům?
Proč stále sedíme na zadku a něco s tím neděláme?"
Až půjdete k volbám, nevhazujte lístek se stranou s názvem KSČM a uvidíte, jak se vám uleví a jaký to bude pocit, že jste udělali něco správného a dobrého pro naši zemi. :-) A nebudete si již více klást výše uvedení otázky :-)

3 Jarek Jarek | E-mail | 21. února 2014 v 9:20 | Reagovat

Náhodou jsem opět zavítal na tyto stránky a také k tomu něco připíši. Stačí se podívat na tyto komentáře a je jasné, že dokud budou existovat takoví demagogové a charakterové trosky jako je například zde pan Petr, není nutné se ptáti Proč. Mám pocit že ještě za sto let se najde nějaký blbec, který bude svalovat vinu na Komunisty. A proč nezačneme svalovat vinu třeba na Římany nebo Napoleona? Ti jsou za to odpovědní stejnou měrou :-D

4 Dalin Dalin | 23. února 2014 v 20:42 | Reagovat

Pravda je ještě daleko horší, než si všichni myslíme.Protože pokud by nás západní kapitál neodhodil jako ožranou kost(což se právě dějě),tak niky nezvítězí Zemanův tah na hrad!!!!

5 kakadu33 kakadu33 | E-mail | 26. února 2014 v 10:17 | Reagovat

dokud se tu budeme vzájemně urážet, nepohneme se z místa. Co ovšem čekat od komunistů a dalších fanatiků, že?

pokud jsme u toho, kdo dle vás může za onen marast a proč a jak byste onu neuderžitelnou situaci, která koncem 80. let nastala řešil vy?

A zkuste prosím uvážit, že tu byla nějaká situace, nikdo neměl zkušenost s transformací ekonomiky i společnosti a spoustu věcí neuměl a nemohl předpokládat žádný z nás občanů a ani nikdo z "kapitánů" státu, kteří dostali od nás mandát...

6 Jarek Jarek | E-mail | 6. března 2014 v 11:02 | Reagovat

[5]:

Očividně nemáte představu o tom co to ekonomika vůbec je, natož jak něco řešit. Si můžete s tunel dědkem podat ruce. Otec mi vyprávěl, že on a další poctiví a slušní lidé měli představu, že se vezme příklad z několika závodů v USA, kde všichni zaměstnanci dostali za pakatel část akcií závodů v kterých pracovali (závody měly totiž finanční potíže díky špatnému vedení) a tyto závody se pak staly nejlepšími, díky jejich zkušenostem a tomu že pracovali na svém. Bohužel u nás tento model dopadl tak, že nejlepší závody nedostali při kuponové privatizaci jejich zaměstnanci, kteří tam desítky let pracovali, ale rozkradli to ti co byli u moci a co ten převrat měli sakra dobře naplánovaný. Poté to prodali zahraničním investorům za pakatel a ti to nechali zkrachovat.
A jen antikomunistický fanatik může něco svádět na nějaký režim. Vždy je to pouze o lidech, název režimu je jen nápis který nic neznamená. To můžete rovnou nadávat na ODS, kam se všichni vrchní představitelé komunismu nastěhovali. Nebo mi chcete říct, že je na vině komunismus že se z Klause, jednoho nejvyššího komunistického představitele, který ještě 14 dní před převratem hlásal Marxismus Leninismus na Slovensku stal během pár měsíců největší ODSák a tunelář v naší novodobé historii?
Je mi Vás vážně líto

7 Friedrich Friedrich | 16. března 2014 v 21:27 | Reagovat

Proč stále sedíme na zadku a něco s tím neděláme?

Méžná proto, že o tom všichni jen píšou na internetu :-D

8 Vašek Vašek | E-mail | 18. března 2014 v 14:51 | Reagovat

[2]:Právě naopak, mě se po 25 letech ulevilo, když jsem do urny znovu a svobodně hodil volební lístek pro KSČM. Možná je to pro někoho nepochopitelné, ani já bych tento krok neudělal před cca 20 lety, teď jsem ho tam hodil vzhledem k událostem posledních 25 let úplně v klidu a s vědomím, že už nebudu nikdy volit nikoho od ČSSD, ODS, TOP, KDU a všem podobným stranám

9 Milda Milda | 25. března 2014 v 20:05 | Reagovat

Ano absolutně souhlasím. Je to jen a jen o lidech. Jestli je to "zprava nebo  zleva" není podstatný. Podstatný je, aby to bylo ku prospěchu obyvatel státu a ne jen pár nenažraných. [6]:

10 Emilio69 Emilio69 | E-mail | 28. března 2014 v 20:04 | Reagovat

Mydlím, že spekulace o jakémsi dlouhodobém časovém komplotu vůči lidem ČR je nesmysl protože by v tom bylo namočeno spousta politiků a kdyby jeden z nich přišel o koryto tak si na 100% pustí hubu na špacír v médiích.Průšvih vidím v neschopnosti a lajdáctví našich politiků, kteří koukají aby v první řadě ve svém funkčním období zajistili blahobyt hlavně sobě po zbytek života...

11 Martas Martas | 30. května 2014 v 9:35 | Reagovat

Souhlasím, taky velice zvažuji příští volbu KSČM, myšlenka je dobrá, jen provedení záleží na lidech. A to že se všude ohánějí komunismem z 50-tých let, že nic nebylo atd. A jak by mohlo být teprve pět let po světové válce! To se s rokem 85 nedá srovnat. A v čem se liší vpád tanků sssr v r.1968 od toho co teď provádí USA po celém světě v cizích zemích, jakože na obranu proti terorismu a míchají se do občanských válek. Jediný rozdíl je v tom, že dnes to dělají jen kvůli penězům a rozšiřování impéria pod zástěrou "demokracie".
Bohužel dnešní demokracie je spíš diktát - Děláme velmi poslušně to co nám diktuje vláda a EU, protože nemáme čas ani peníze užívat života a starosti o to, jak si zajistit pro sebe kus chleba, zastírají schopnost člověka aktivně reagovat a protestovat proti špatné vládě politiků. Ještě pár let a bude z nás totální stát otroků, kterým vládne "demokratická" diktatůra kapitalistických nadnárodních společností!

12 Ivo Ivo | E-mail | 2. září 2014 v 16:47 | Reagovat

Chápal bych některé komentáře v roce 1995 u tupců 2000, ale dnes? Vždyť mnozí se dokonce chlubí tím jak to udělali. Jak OF jásala, že se na NAŠI stranu přidali horníci z Ostravy. Já a další prostí lidé opravdu nevěděli, ale naopak klika kolem Klause, Dlouhého apod. věděla velmi dobře! Ovšem řekněme si zcela upřímně, pokud za Vámi přijde nějaký pán a nabídne Vám vstup du klubu miliardářů za maličkost - udělat z 9 900 000 lidí chudáky? Nevezmete to? Vždyť jde o svobodu a demokracii! Včera jsem v televizi slyšel, že děti nechodí na obědy a mají hlad. Na Ukrajině nemají všude internet a MacKačer, ale fakt tam lékařský šampon na lupenku stojí 50Kč, (Mimochodem u nás je zakázán a dováží se západní neúčinné přípravky za 289Kč.) mají levnou elektřinu, potraviny a další věci důležité pro život. Ti se budou divit :-P , ale oni nejsou takové ovce jako my, brzy nám ukážou jak to máme udělat. A k těm volbám, český a moravský člověk se nechá ojebat bilbordy a ty si samozřejmě nejjednodušeji může dovolit Kapitál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama