Arogance ODS v přímém přenosu

12. února 2014 v 17:30 | Honza |  Vládní svinstva
To, co dnes ODS předvedla, nelze označit jinak, než jako neuvěřitelnou drzost, aroganci nejvyššího řádu a pořádný kopanec do zadnice všem lidem v této zemi.


Arogantní vyjádření šéfa ODS Petra Fialy na dnešní tiskové konferenci k případu vyšetřování Petra Nečase jasně ukázalo, že politické špičky myslí jen a pouze na sebe a svůj vlastní prospěch. A pokud jim někdo byť jen naznačí, že jejich praxe (trafiky) není tak úplně v pořádku, pak hned všechny okolo obviňují z útoku na demokracii.

Petr Nečas byl opětovně obviněn z podplácení a dle vyjádření vrchního státního zastupitelství jde o obvinění v celospolečenském zájmu, aby se objasnilo, "zda se mají poslanci v procesu projednávání a schvalování zákonů, které ovlivňují život všech občanů, ve smyslu svého ústavního slibu řídit svým nejlepším vědomím a svědomím a mandát vykonávat v zájmu všeho lidu, nebo zda a nakolik je přípustné, aby jejich rozhodování mohlo být ovlivňováno slibem nebo poskytnutím osobních výhod."

Podle Fialy jde o kriminalizaci politického jednání a nepřípustné experimenty na lidech.

Avšak dobře víme, že politická praxe přidělování lukrativních postů formou něco za něco je jen a pouze úplatek. Nic jiného. A pokud je politická praxe v rozporu se zájmy státu a jeho občanů, pak se jedná o kriminální čin. Který musí být prošetřen a viníci musí být potrestáni.

Drzost páně Fialy v případě oněch pokusů na lidech je též důkazem toho, že politická žumpa už dávno rozdělila společnost na těch několik novodobých aristokratů, kteří si zde mohou dělat, co je zamane. A masu poddaných, kteří musí držet ústa a krok.

Doufám jen, že pokud bude Petr Nečas usvědčen a spravedlivě odsouzen, pak bude stíhán i Petr Fiala a ostatní z ODS, kteří se potom svým dnešním činem dopustili schvalování trestného činu (§ 165 trestního zákona).
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 NENIE NENIE | 13. února 2014 v 9:34 | Reagovat

jsem sice pravicak, ale nechci tu hajit Necase ani ODS, ale opet mi to prijde jako velky kalkul, ze to zrovna padlo na pravici, vzdyt se to delo od revoluce za vsech vlad co se vystridali, takze by meli jit sedet vsichni vcetne predchoziho i soucasneho prezidenta, vzdyt co byla legendarni opozicni smlouva mezi Zemanen a Klausem podle vyse uvedenho to byla smlouva o uplatku a nikomu to tenkrat ani dnes nevadi, zase a opet na kazdeho jiny metr a jak se to komu zrovna hodi do kramu

2 Murbach Murbach | 19. února 2014 v 11:37 | Reagovat

Je třeba rozlišovat.
1) Poslanec celé funkčí období jedná dle svého přesvědčení, vědomí a svědomí, plní co slíbil voličům atd. Po řádně ukončeném volebním období je mu nabídnuto zaměstnání ve státní správě (ideálně v jeho specializaci). Tato nabídka není ničím podmíněna.
2) Poslanec veřejně dlouhodobě kritizuje návrh zákona a tvrdí, že bude hlasovat proti, protože zákon je v rozporu s jeho přesvědčením a je v rozporu s programem strany, za kterou kandidoval a byl zvolen. Dostane ale nabídku, že když bude hlasovat pro ten zákon (nebo zdáním se mandátu umožní schválení toho zákona), tak dostane místo ve státní správě (nebo jinou výhodu). Poslanec nabídku příjme a umožní schválení zákona, který před tím kritizoval.

3 Ole Olssen Ole Olssen | E-mail | 26. února 2014 v 18:55 | Reagovat

ODS volební preference pod 5 % a jsem spokejen. A to nejsem levičák. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama