Amnestie - rok poté

11. února 2014 v 9:45 | Honza |  Vládní svinstva
Před rokem a něco (1. ledna 2013) vyhlásil tehdejší prezident Václav Klaus amnestii. Tato amnestie byla více než podivná a kromě tvrdé kritiky došlo i na podání žaloby za velezradu. Tu však Ústavní soud zamítl. Podívejme se na fakta, která se s odstupem času amnestii hodnotí a ukazují její další temné stránky.Podpis Petra Nečase

Odposlechy, které byly provedeny v rámci šetření korupční kauzy kolem Petra Nečase, odhalily zajímavý kšeftík. Nečas v jednom hovoru s Janou Nagyovou (nyní Nečasovou) uvedl, že svůj podpis pod amnestií vyměnil za souhlas prezidenta s konsolidačním balíčkem. Podle policejního spisu řekl: "Amnestie je strašný průšvih", ale: "šlo o podpis za podpis". K tomu není co dodat.


Vládní zájmy

Samotný rozsah amnestie byl velmi nestandardní a velmi sporným byl článek 2. Není totiž běžné, aby se v rámci amnestie zastavovalo trestní stíhání (důvod, že řízení trvá dlouho je nesmyslný). Je zřejmé, že rozsah amnestie byl společným rozhodnutím prezidenta a vlády. A zastavená trestní stíhání zejména u velkých hospodářských kauz tak ukazují na možnost propojení politiků a některých osob byznysu, kteří si navzájem pomáhají a jejichž zájmem je urvat si co nejvíce.


O rozsahu amnestie se vědělo dopředu

Jeden případ za všechny. Necelé dva týdny před vyhlášením amnestie se do ČR náhle vrátil po osmi letech skrývání před spravedlností Miroslav Vlastník. Jeden z hlavních aktérů tunelování fondů Trend a Mercia (škoda 1,4 mld. Kč). Kdyby zůstal v zahraničí i po 31. prosinci, amnestie by se na něj nevztahovala.


Amnestovaní jsou opět obviněni

Podle dat Police ČR byla více než třetina těch, kterých se týkala amnestie opět obviněna. Podle údajů Vězeňské služby ČR bylo na svobodu po 1. lednu 2013 propuštěno 6317 lidí. Během necelého roku (údaj k prosinci 2013) bylo obviněno 2366 z nich. A 988 z nich je opět ve vězení. Amnestovaní v průběhu roku spáchali téměř 5000 trestných činů.


Tyto příklady jasně ukazují, že amnestie byla neadekvátní a velmi pochybná. Jasně také ukazují, že nám vládnou lidé, kteří nemají zájem o občany této země. Jejich jediným zájmem je získat vlastní prospěch všemi dostupnými prostředky.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 pepa pepa | 11. února 2014 v 10:07 | Reagovat

Svatá pravda.Co k tomu dodat!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama