Vánoční projev Miloše Zemana

3. ledna 2014 v 8:04 | Honza |  Postřehy
Prezident Miloš Zeman pronesl 26. 12. 2013 projev (Vánoční poselství), který byl dle mého názoru spíše sebechválou. V tomto článku se však nechci zabývat projevem jako celkem, ale pouze se podívat na jeden bod, který mi připadá hodně arogantní.


Z projevu:
"Čtvrtým, předposledním slibem, byl závazek, že třetinu svého platu budu odevzdávat na splácení státního dluhu. Vím, že je to jenom kapka v moři, ale jsem velmi rád, že se v posledních týdnech k tomuto fondu připojují nejenom občané, ale i podniky. A přál bych si, aby se tento fond stal jakousi analogií sbírky na podporu a pomoc republice, i když vím, že snižování zadluženosti je především úkolem vlády a její hospodářské politiky."
Ano, Miloš Zeman do fondu posílá třetinu svého platu (tedy 60 000 Kč). Za půl roku se na účtu nashromáždilo 715 860 Kč (tedy cca polovinu poslal Zeman). A aby byla čísla kompletní, tak státní dluh ke konci června 2013 činil 1,678 bilionu Kč.

Lidé přispívají většinou stokorunami nebo tisícikorunami a zatím nejvíce (100 000 Kč) poslala developerská společnost Tekoo Reality. Kuriozitou je občan Pavel Drs, který posílá několikrát týdně částku 1,50 Kč. (zdroj info zde)

Já se však ptám, zda občané této země, kteří jsou zatíženi množstvím mnohdy nepochopitelných odvodů (daně a různé poplatky) jsou právě ti, kteří se mají na splácení státního dluhu podílet. Vzhledem k tomu, že stav naší země je způsoben zejména nekompetentním řízením státu (za což mohou především politikové a na ně napojené podnikatelské kruhy), pak je hanebné po nás požadovat další peníze na záplatování děr. Peníze, které navíc zase někdo ukradne. A právě to, co bylo rozkradeno, vytunelováno a rozdáno kamarádům je tím, co činí dluh naší země tak neúnosným.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 José José | 8. ledna 2014 v 7:33 | Reagovat

Pak mimo kamery řekl: No a zároveň jsem si nechal na rok 2014 navýšit rozpočet na pohoštění o 1,5 Mio. To víte spotřební daň se zvedla.
Ono tam bylo v projevu více takových "sjednocovacích" momentů. Do Havla si kopnul u bodu o amnestiích. Václava 2. samlolibého z toho vynechal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama