Růst ekonomiky se nekoná

14. ledna 2014 v 14:00 | Honza |  Vládní svinstva
Také si vzpomínáte, jak bývalý ministr financí Miroslav Kalousek tvrdil, že ekonomika naší země půjde nahoru? Že tvrdá opatření pomohou? Ve článku "Kalousek zničil českou ekonomiku" jsem uvedl, že ač nám minulá vláda tvrdila opak, k růstu nedojde. A měl jsem pravdu.


Český statistický úřad vydal zprávu, která potvrzuje, že se česká ekonomika po jednom růstovém čtvrtletí vrátila k propadu. Šok z této zprávy dokonce vyvolal reakce analytiků, kteří ČSÚ obviňují z pochybení. Nedokáží se totiž vyrovnat se skutečností, která je jiná, než nesmyslná prohlášení Miroslava Kalouska, dle nichž se stále někteří řídí.

A budoucnost nebude jiná. Opět nám říkají, že bude lépe a opět lžou.

Důvod je prostý. Na začátku listopadu minulého roku došlo k devalvaci měny. Česká národní banka tímto krokem chtěla podpořit export, čímž by mělo být více pracovních příležitostí, větší výdělky a my bychom prý více utráceli. Na druhé straně však tento krok také znamenal ožebračení střadatelů a zejména (díky zdražení zboží) k poklesu reálných příjmů. Ceny začaly růst již těsně po vyhlášení intervence. A budou se zvyšovat i nadále.

A zvýšit ceny a chtít poté po lidech, aby více utráceli, může jen někdo, kdo je chabý duchem. ČNB si myslí, že lidé sedí na penězích. Ve skutečnosti právě devalvace povede k ještě většímu šetření. Ač mnozí již ani nemají z čeho šetřit. Podle statistik má přibližně 40 % domácností problém vůbec vyjít se svými příjmy. A asi 15 % domácností žije z půjček. A ani ti, kteří mají velké příjmy, nebudou utrácet více.

Současně je nesmyslné tvrzení, že díky zásahu ČNB bude více práce. Ve skutečnosti firmy spíše plánují díky slabší koruně propouštět.
Dlouhodobě se u nás spoléhá na vybranou část firem, jejichž zisk je tím větší, čím je nepříznivější kurz koruny vůči euru. Tento kurz však ovlivňuje více věcí a zejména i trh u nás. A lidé určitě nebudou ochotni vynakládat větší finanční prostředky. Spíše budou šetřit, jelikož jejich kupní síla jde stále ke dnu (tedy stále klesá už od roku 2011).

Člověk nemusí být zrovna vystudovaný ekonom, aby viděl a chápal, že neexistuje jediný důvod, aby naše ekonomika dlouhodobě rostla.

Už je konečně načase nazývat věci pravými jmény:
- současná krize je spíše plánovanou zlodějinou a likvidací obyvatel
- růst ekonomiky je spíše zisk několika vybraných firem na úkor ostatníchPozn.:
Článek je založen na informacích z 3/4 roku 2013, která byly zveřejněny v polovině listopadu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dalin Dalin | 16. ledna 2014 v 17:22 | Reagovat

Podívejme se nato selským rozumem.
Jak z naší polohy v Evropě tak z velikosti našeho státu jasně vyplývá, že jsme označkováni Evropskými a světovými hráči kapitalistické buržoazie k jakési Číně v srdci Evropy!
Pokud totiž komise těchto hráčů ustanoví, že póvlům v České Republice zůstane na konci měsíce po zaplacení nejnutnějších výdajů 100 Kč v kapse, - tak to prostě tak BUDE a nikdo z vládních borečků stím VŮBEC NIC nenadělá!!!Je to prostě TAK! Buď si zvyknem,nebo zemřeme vlastní rukou,a nebo se musí celosvětově zatočit s nenažranými prasaty a to tvrdou diktaturou.Pokud se totiž v demokracii někdo neumí chovat - nemá tu co pohledávat!
Jen doufám, že to nechápete jako Adolfovy extáze za 2sv.války to bych nerad.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama