Ještě jednou o tom, jak Kalousek zničil naši ekonomiku

9. ledna 2014 v 11:26 | Honza |  Vládní svinstva
V tomto článku jsem rozebral informace z článku Marka Adomanise, který ukázal na viníka současného neutěšeného stavu naší ekonomiky. Tím viníkem je Miroslav kalousek, který si přivlastnil politický prostor a ve velkém prováděl nesmyslné experimenty, které naši ekonomiku uvrhly do nejspíše trvalé stagnace.


Dalším odborníkem (skutečným odborníkem ve srovnání s Kalouskem), který se vyjádřil k stavu naší ekonomiky je britský manažer a lovec hlav Richard Hunt. Dle něj však nejen Kalousek, ale i ostatní politici a "odborníci", včetně ČNB, a novinářů jsou svým dílem odpovědni za špatnou situaci.

Dokonce uvádí, že pokud by byla Česká republika firmou, byl by Kalousek vyhozen dávno před tím, než by se začalo spekulovat o jeho pití v zaměstnání. A to jednoduše proto, že by jeho pracovní výsledky hrubě porušovaly zájmy zaměstnavatele. Bohužel vládní politik v tomto státě za své činy neodpovídá a může si dělat, co se mu zamane.

Co by nám pomohlo?
Například nalézt komparativní výhodu, která může pomoci udržet zdravou ekonomiku. Tedy něco, co politici stále nehledají a neřeší.

Když si také uvědomíme obrovskou míru korupce a fakt, že cca 15% státního rozpočtu se promarní v předražených zakázkách, pak nám musí být jasné, že směr, kterým se vláda této země vydala je rozhodně špatný a je nutné s tím něco hodně rychle udělat.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama