Jan Posolda

19. ledna 2014 v 10:55 | Honza |  Pomoc v nouzi
Stát má povinnost postarat se o své občany. Zejména pak o ty, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých. Tedy například o zdravotně postižené, kterým toto má garantovat Úmluva o právech osob se zdravotním postižením. Ta jim mimo jiné garantuje právo na sociální ochranu. Aby se díky své situaci nestali sociálně vyloučenými. A například obětí odporných praktik věřitelů a vymahačů.


Jana Posoldu, kterému je 70 let a má odpracováno 52 let (pracoval i v důchodu), postihla v červenci 2012 mozková příhoda s trvalými následky - ochrnutí levé strany těla. Díky tomu ztratil možnost přivýdělku a již není schopen platit své závazky, které činí cca 400 000 Kč.

Vyzkoušel kontaktovat různé neziskové organizace, které tvrdí, že lidem pomáhají. Ve skutečnosti mu však nikdo nepomohl. Současně již asi rok čeká na přiznání příspěvku na péči (jeho manželka je plně invalidní). A vzhledem k tomu, že jeho příjem nedosahuje dostatečné výše pro povolení oddlužení (nemá možnost splatit alespoň 30% v průběhu následujících 5 let), čelí tak riziku exekuce. A ta je za současných právních podmínek (kdy si exekutoři dělají, co se jim zlíbí) likvidační.

Stáří ve spojení se zdravotními obtížemi odsuzuje v současné pokřivené době mnoho lidí k sociálnímu propadu a vyloučení ze společnosti. Avšak společnost má morální povinnost se o tyto své spoluobčany postarat. Stejně tak tuto povinnost má stát. Jeho představitelé se však místo toho starají jen o to, jak tuto zemi nadále tunelovat.

Pan Posolda svůj příběh zveřejnil i v Britských listech a já jako autor blogu Občanská neposlušnost s ním komunikuji emailem. Pokud budou čtenáři blogu ochotni pomoci, prosím o vykomunikování způsobu pomocí "Zprávy autorovi" na tomto blogu a nebo přímo na email janposolda@seznam.cz. Účet, uváděný ve článku Britských listů je nepoužitelný, jelikož banka každou částku ihned zabaví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 istaista istaista | E-mail | 19. ledna 2014 v 15:45 | Reagovat

Taková situace, je přímo zákonitostí, odporného kapitalistického systému, kde první i poslední zájem jsou peníze a zase jen peníze. Za tím účelem jsou představitelé uvedeného státního režimního hnoje, lhát, krást, korumpovat a ve všech možných sviňárnách přijmout svoji účast (bez trestu) a vše ke škodě čestného a poctivého občana. O lidech postižených ani nemluvě, státní svinstvu je staví svým zákonodárství na úroveň ,,ochrany psů,, a jiné zvěře. [:tired:]

2 Antiposolda Antiposolda | 23. března 2014 v 7:53 | Reagovat

Posolda je s tím svým somrováním na BL už směšnej. Dělá ze sebe lazara a abychom prominuli jak píše a že mu asi vypnou elektřinu, ale sotva vysomruje love, hned je z něj svěží aktivista.

3 Irena Irena | E-mail | 25. března 2014 v 8:53 | Reagovat

Z textu není jasné, kde pán přišel k takovým závazkům./dluhům/. Snadno odsoudit společnost, když nejsou zveřejněny všechny informace! Pokud pracoval, a přivydělával si, manželka ID, nechápu, že nemají na jídlo. Tam bude jiný problem, o kterém se nepíše.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama