Ghetta pro společensky vyloučené

21. ledna 2014 v 11:20 | Honza |  Postřehy
Před volbami prováděla Platforma pro sociální bydlení průzkum, který zjišťoval, jak by kandidující strany řešily současné problémy s bydlením pro chudé. Jedno politické uskupení se k tomuto problému staví podivným způsobem. A v tomto článku se na tento postoj krátce podíváme.


Jde o hnutí Hlavu vzhůru, které ústy Jiřího Janečka odpovědělo na otázku "Komu by podle vás mělo být určeno sociální bydlení a za jakých podmínek?" hodně zvláštně. Mimo jiné uvedl:
"Musí jen vzniknout zařízení, na okraji měst, do kterých budou vytlačováni bezdomovci, kteří si vybrali tento styl života dobrovolně a ohrožují řádné občany ČR. Toto zařízení by poskytovalo jen základní životní potřeby."

Tedy, nejsem si jist, ale docela s úspěchem můžeme pochybovat o tom, že by si někdo bezdomovectví vybral dobrovolně. Nebudu se tu zabývat důvody, proč se z člověka stane bezdomovec (protože dosti často je tato situace způsobena mnoha vnějšími vlivy). To, na co chci upozornit je, že odpověď již hodně zavání segregací. A od toho již není daleko k fašistickému systému.

Podobné snahy se poslední dobou objevují i ve světě. Oddělit nepohodlné/společensky vyloučené od ostatních. Nejlépe do uzavřených oblastí. To jejich problém nevyřeší a spíše ještě zhorší. Ale ta "slušná" část obyvatelstva se jich tak zbaví a pro ni bude problém vyřešen.

Opravdu vám to nic nepřipomíná?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sandokan sandokan | 2. února 2014 v 18:07 | Reagovat

Vzhledem k tomu,že EU se snaží z nás všech udělat postupně bezdomovce a musí nás někam ubytovat a všem nám je to jasné,tak nechápu to složité okecávání. Vždyť stačí říct. A KONCETRÁKY SI POSTAVÍME SAMI. A na vstupní bránu dáme památeční nápis - NÁROD SOBĚ -

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama