Bez odpovědnosti není svoboda

6. ledna 2014 v 8:12 | Honza |  Vládní svinstva
Bez odpovědnosti není svoboda. Tato slova si dovolil použít Karel Schwarzenberg během svého tzv. Tříkrálového projevu. Projevu, který byl absolutně mimo realitu. Projevu, který byl ukázkou toho, jak arogantně se k nám politici chovají.


Celkově se dá říci, že to byla snůška nic neříkajících obecných blábolů, které jen budily zdání myšlenky.

V projevu Schwarzenberg varoval před otrávenou netečností společnosti. Tedy tou blbou náladou, kterou právě vládnutí TOP 09 a ODS přineslo. Odmítl též všeobecný negativismus s tím, že nemáme přehlížet pozitiva. Tedy ta pozitiva, která bychom dnes mohli hledat jen velmi těžko. Protože za současného stavu tu vlastně ani žádná nejsou.

Pokud hovořil o odpovědnosti, pak zcela jistě přehlížel odpovědnost vlastní a odpovědnost jeho kolegů, když jejich činností byl doslova obrácen osud velkého množství obyvatel této země. Právě odpovědnost politiků za současný stav je to, co naše země potřebuje nejvíce. Je nutné, aby viníci nesli plnou tíži trestu.

V souvislosti se svobodou připomněl i jisté (blíže neurčené) události z minulého roku. Je téměř jisté, že jde o události týkající se korupční aféry, díky níž došlo k pádu vlády. Právě odhalení zločinů politiků je tak dle Schwarzenberga ohrožením svobody. Protože dle zažitých standardů naší země se politici mohou dopouštět zločinů. Nesmí se na to však ale přicházet.

Právě Karel Schwarzenberg není tím, kdo by měl hovořit o morálce. Protože morálka je něco, co mu vůbec nic neříká.

Nemůžeme si dovolit, aby někdo, kdo stojí za zničením naší země, stále mluvil do našich životů. Nesmíme zapomenout, že jen my, občané České republiky, máme právo řídit tento stát. A politiky k tomu nepotřebujeme.

Právě jeho slova: "O svobodu musí svést každá generace vlastní zápas" (která mu do úst vůbec nepatří), si stále připomínejme. Protože právě tímto nás vybídnul, abychom se postavili jemu a jemu podobným, kteří pod maskou svobody ničí naše životy.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 6. ledna 2014 v 21:40 | Reagovat

Tříkrálový blábol pana blábola.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama