Ariel Šaron

12. ledna 2014 v 8:19 | Honza |  Ze světa
Dne 11. 1. 2013 zemřel ve věku nedožitých 86 let Ariel Šaron. Voják a politik, který se velmi výrazně podílel na genocidě Palestinců. Média nám samozřejmě ukazují jen jeho jednu stránku a opomíjejí události, které velmi negativně ovlivnily životy mnoha lidí.


V několika bodech zde připomenu, kdo také Ariel Šaron byl.- Ve 14 letech vstoupil do židovské organizace Haganah, která připravovala násilnou okupaci a kolonizaci Palestiny.

- V roce 1948 z něj již byl důstojník izraelské armády v tzv. Alexandroni Brigade, která vyháněla a decimovala palestinské obyvatelstvo.

- V roce 1953 mu bylo svěřeno velení zvláštní izraelské "Jednotky 101", která měla v popisu práce vyklidit prostor od zbývajících Palestinců a co nejvíce jich vyhnat a zlikvidovat.

- Masakr a vyhlazení palestinské vesnice Kibíja na Západním břehu v říjnu 1953. Šaronova "Jednotka 101" zde zmasakrovala všechny obyvatele (bylo zabito 69 palestinských Arabů - 2/3 z toho byly ženy a děti) a srovnala vesnici se zemí, pro výstrahu ostatním Palestincům.

- V roce 1956 byl jmenován velitelem paradesantní brigády izraelské armády.

- Oddíly jeho brigády systematicky decimovaly vesnice na celém Západním břehu a v Gaze.

- V roce 1973 se stal poslancem Knesetu.

- 11. září 1982 oznámil oficiálně izraelský ministr obrany Šaron, že v uprchlických táborech okolo Bejrůtu se skrývá "2000 teroristů". Od 16. září do 18. září byl proveden masakr ve dvou velkých uprchlických táborech Sabra a Šatíla, které byly plné libanonských a palestinských civilistů. Počet obětí se pohybuje od 700 (izraelská verze) až po 4500 (palestinská verze). Masakr provedla jednotka falangistů, bojující společně s Izraelci za občanské války v Libanonu. Izraelská armáda mohla masakru zabránit, ale neučinila tak. Nikdo z viníků nebyl nikdy potrestán. Za podíl, resp. odpovědnost na tomto masakru byl Ariel Šaron v roce 2001 obžalován belgickým soudem ze zločinů proti lidskosti.

- V roce 1997 byl jmenován ministrem zemědělství, což mu v plném rozsahu dovolilo pod záminkou "zemědělské kultivace" pokračovat v nelegální kolonizaci Gazy a Západního břehu.


Ariel Šaron byl jedním z důležitých a typických představitelů/architektů palestinského holocaustu. Muž s rukama od krve tisíců nevinných. Voják, který se podílel na desítkách "palestinských Lidic".
V posledních desetiletích stále dochází k systematickému vraždění Palestinců. Civilistů a uprchlíků, kteří doplácejí na snahy Izraele okupovat stále větší území. Tyto masakry jsou médii přehlíženy a bagatelizovány.

Šaron byl také jedním z největších propagátorů politiky osadnictví. Tedy dalšího rozšiřování osad na územích, která Izrael dobyl během Šestidenní války v roce 1967. Samotná Šestidenní válka byla vyvolána jen a pouze snahou o získání dalšího území pro Izrael. Původní důvod, že Izrael bojoval za svou vlastní existenci, byl popřen s tím, že byl uměle vytvořen až v průběhu války - aby ji bylo možné něčím ospravedlnit.

Západní břeh Jordánu je tak de facto okupovaným územím, na nějž Izrael nemá žádný nárok.

Někdo může namítnout, že tu je Hamás, který vede s Izraelem permanentní válku. Tato válka je však vyvolána snahou Izraele o okupaci palestinského území a touhou Izraelců likvidovat všechny své nepřátele.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 istaista istaista | E-mail | 12. ledna 2014 v 13:45 | Reagovat

Zkráceně a jednou větou, zemřel terorista a válečný zločinec, basta, basta!!!

2 istaista istaista | E-mail | 24. ledna 2014 v 21:09 | Reagovat

Šaron, máte na mysli vraha! terororistu! a obecně darebáka ? ANO, TO JE ON ŠARON.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama